אלפי דירות בארץ לא מבוטחות: האם אנחנו הסוכנים עושים הכל כדי להבטיח את נכסי לקוחותינו?

על פי הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ומשרד האוצר, כ־800 אלף דירות בישראל אינן מבוטחות היום. מה יכולים סוכני הביטוח לעשות בנושא?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רק בסוף השבוע שעבר נזכרנו בבני ישראל שיצאו ממצרים והלכו 40 שנה במדבר, ובלכתם נדדו ממקום למקום, ללא משכן קבע, וחיכו לרגע בו יוכלו להגיע אל המנוחה והנחלה.

גם הסוף ידוע לכולנו: לאחר מאמץ ארוך הגענו אל הארץ המובטחת, השתכנו בה, ולאחר אלפי שנים נבנו בה כ־2.5 מיליון דירות. היום רובם המוחלט של האזרחים מתגוררים בבית קבע אם בבעלותם או בשכירות.

ענף הדיור העסיק, מעסיק וימשיך להעסיק רבות את אזרחי ישראל, ואת כלכלת ישראל. רבות נכתב על יוקר הדיור בישראל ועל המשך העלייה במחירים, אך האם כאשר לבסוף האזרחים רוכשים דירה, הם גם מבוטחים בהיקפים הרצויים?

הרי ידוע כי נכס הדירה הוא אחד מהנכסים החשובים והנכבדים שיש לאזרח, ואם נביט על נושא הביטוחי של ענף זה, נגלה כי יש לנו סוכני הביטוח עוד הרבה דברים לעשות בענף זה ולתרום את תרומתנו המקצועית.

אלפי דירות לא מבוטחות

על פי הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ונתוני האוצר יש כיום עדין כ־800 אלף דירות שאינן מבוטחות. זה אומר שעדיין יש הרבה אזרחים שמקלים ראש בנושא חשוב זה, או שאין להם מספיק מידע על כך שביטוח הדירה הינו אחד מהביטוחים הרחבים והחשובים הקיימים כיום.

לקיחת הלוואת משכנתא מחייבת ביטוח מבנה, ואולם אנו הרי יודעים כי ביטוחים אלה נעשים בפוליסה בסיסית סטנדרטית, אשר אינה מכסה באופן המיטבי את הסיכונים שיש למבוטח עצמו (סיכוני צד ג', וכמובן תכולת הדירה).

על פי נתוני האוצר בשנת 2015 הגישו כ־55,000 מבוטחים תביעות בביטוח דירה (כ־60% תביעות מבנה, כ־40% תביעות תכולה). סך הכל שווי התביעות ששולמו היו למעלה מ־800 מיליון שקל.

 רבים עדיין מקלים ראש בנושא ביטוח הדירה
רבים עדיין מקלים ראש בנושא ביטוח הדירה | צילום: fotolia

מכאן, אולי בפסח הזה עלינו לשאול את עצמנו קושיה מקצועית אחת: האם אנחנו, הסוכנים, עושים הכי טוב שאנחנו יכולים על מנת לוודא שהלקוחות שלנו רוכשים ביטוח לנכס העיקרי שלהם?

השאלה כמובן עומדת לפתחנו, ועלינו לקחת אחריות ולבצע בדיקה במשרד, על מנת שנוכל לענות עליה. אנו ממליצים כי כל סוכן ישקיע את הזמן הנדרש על מנת לוודא כי משרדו אכן עושה את המיטב שיכול בנושא ביטוח מבנה ותכולה למבוטחים.

את הנתונים הדרושים לבדיקה ניתן למצוא במחשבי ניהול המשרד שלכם, או מחברות הביטוח, וכן בעבודה מקצועית בכל חידוש וחידוש ובכל שיחה עם מבוטח.

מה כדאי לנו לבדוק?

  • כמה ביטוחי דירה מבוטחים אצלנו כיום בסוכנות?
  • כמה (באחוזים) מפוליסות האלמנטר שאנחנו משווקים הן ביטוחי דירה?
  • כמה ביטוחי מבנה בלבד, ללא תכולה אנחנו מבטחים? .
  • כמה ביטוחי תכולה בלבד אנו מבטחים?

בטוח שחלק מהנתונים יפתיעו אותנו, ומהם נוכל לבנות תוכנית עבודה לשנה הקרובה, במטרה לשווק יותר פוליסות לקהל הלקוחות שלנו, ולהרחיב את העבודה שלנו מולם. נוכל למנף את המידע, לפנות למבוטחי רכב שאין להם ביטוח דירה ולבדוק מדוע אינם מבטחים את הדירה (השווה הרבה יותר מהרכב עצמו). אם הם מבוטחים במקום אחר נוכל להציע להם לעבור להיות מבוטחים שלנו ולרכז את הביטוחים אצלנו.

אצל מבוטחים שרכשו בזמנו ביטוח למבנה בלבד נוכל לבדוק מדוע אינם רוכשים ביטוח תכולה ונבהיר להם את הסכנות המכוסות בפוליסה. מבוטחים אשר ביטחו רק את התכולה, במידה והמבנה שלהם וביטחו באמצעות הבנק או בשכירות, נוכל להציע להם לשפר את הביטוח שבוצע באמצעות הבנקים ולהתאימו לצרכיהם, ואם מדובר בדירה שכורה, לוודא שאכן הביטוח שיש להם תואם את דרישות בעל הבית.

לנצל את חוזר הצירוף

חוזר חידוש הביטוח וחוזר הצירוף שעליו דיברנו רבות בחודשים האחרונים, מזכיר לנו את חובתנו המקצועית לברר את הצרכים של המבוטח בשמירה על הנכס הגדול שלו. בואו ננצל את ההזדמנות של שיחת חידוש הרכב והדירה על מנת לוודא שהמבוטח שלנו מקבל את כל המידע המקצועי הנכון עבורו ומבין כי נכון לו לבטח את הדירה שלו באמצעותנו. בכך נוודא שלא רק בנינו בישראל את משכן הקבע שלנו, אלה גם ביטחנו אותו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email