האם מכשיר אירפופר נחשב למחליף ניתוח?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מחליף ניתוח הוא כיסוי שמחליף את הפעולה הפולשנית בטיפולים רפואיים חדשניים, הניתנים באמצעות טכנולוגיה טיפולית ללא חדירה. היתרונות בטיפול מחליף ניתוח: מניעת סיבוכים ופגיעה ברקמות ובכלי דם; והחלמה בזמן קצר, היות שלא צריך להתמודד עם החלמה עקב ניתוח (כאבים, דימומים, ולעתים אף חיסכון בהפסד ימי עבודה).

דוגמאות לטיפול מחליף ניתוח:

גניקולוגיה – הפלה באמצעות גלולה בתחילת ההיריון (אפשרי עד שבוע מסוים).

כלי דם – הזרקת קצף לרגליים במקרה של בעיית אי ספיקה.

אורתופדיה – בעיות בגב תחתון ובירכיים נפתרות באמצעות טיפול אפוסתרפיה.

בכל חברות ביטוח מופיע הכיסוי תחת פרק שונה. אם מדובר בפוליסה ישנה, יש לבדוק אם קיים הכיסוי.

מומלץ לשדרג את הנספח כתוספת לפוליסה ישנה, בכפוף להצהרת בריאות, היות שיש שימוש רב לטיפול מחליף ניתוח לפני קבלת ההחלטה לעבור ניתוח פולשני, תלוי במצב הבריאותי ובהמלצת הרופא. חלק מפוליסות הכיסוי נמצאות תחת פרק הניתוחים. לכיסוי יש תקרה לסכום הביטוח, בכפוף לתנאי הפוליסה.

מכשיר אירפופר (www.earpopper.co.il) מיועד לטיפול בילדים ומבוגרים במקרים של נוזלים באוזניים וירידה ביכולת השמיעה. הוא מומלץ לניקוז נוזלים מהאוזניים, ללא צורך בהתערבות בניתוח (UT TUBE). מכשיר זה יכול לסייע בדחיית ניתוח כפתורים.

לדברי ד“ר להב יונתן, רופא אף אוזן וגרון ממרפאת ארם, ”במצב שבו מנסים ההורים למצוא אלטרנטיבות לניתוח או רוצים לדחות ניתוח, משתמשים במכשיר זה. אין לו הנחיות מדויקות“.

מכשיר אירפופר לא נחשב למחליף ניתוח תחת הכיסוי מחליף ניתוח, היות שהוא מכשיר ולא טיפול. בפוליסת פרט אין לו כיסוי. עם זאת, בקולקטיבים רבים, אשר יש בהם כיסוי לאביזרים, ניתן לתבוע החזר כספי בכפוף לתנאי ההסכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email