האם מנכ"ל כלל ביטוח בדרך להדחה מתפקידו?

הערכות – יו"ר החברה דני נוה פועל למנות את רונן אגסי לתפקיד המנכ”ל במקומו של יורם נוה. הממונה: ״מבקש לבחון את המהלך״
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לטלה בקבוצת כלל ביטוח; לביטוח ופיננסים נודע כי יו"ר החברה, דני נוה, פועל להחלפתו של המנכ"ל יורם נוה, פחות משנתיים לאחר שמונה לתפקיד. המחליף המיועד – רונן אגסי, ראש חטיבת שוקי הון בבנק לאומי ויו"ר לאומי פרטנרס. עוד נודע, כי דני נוה מקדם את המהלך בתמיכתם של שניים מבעלי המניות העיקריים של החברה – אייל לפידות, מנכ"ל בינוי ושיכון המחזיק ב-4.1% ממניות החברה, וכנראה גם מורי ארקין המחזיק ב-6.8% מהמניות. 

כלל ביטוח הפכה לאחרונה לחברת הביטוח הראשונה שאין בה בעל שליטה. יורם נוה נכנס לתפקידו בתקופה מרכבת לחברה, במהלכה נאלצה בעלת השליטה איי.די.בי, בהוראת רשות שוק ההון, למכור את מניותיה בכלל וזאת תחת ניהולו של הנאמן משה טרי. את 2019 סיימה החברה בהפסד של למעלה מחצי מיליארד שקל, וגם משבר הקורונה היכה בה קשה יותר מאשר בחברות הביטוח האחרות, כשבשיא הירידות בבורסה איבדה החברה כמעט 60% משווי השוק שלה. 

יורם נוה מנכ"ל כלל | צילום: סיון פרג'

ביניים: תמיכה רחבה

יש לציין, כי דווקא דני נוה היה זה שהוביל את בחירתו של יורם נוה למנכ"ל במקום איזי כהן, המנכ"ל הקודם. טרם מינויו למנכ"ל יורם נוה היה מנהל חטיבת משאבים והוא זוכה לאמון רב מצד ועד העובדים החזק בקבוצה. בינו לבין לשכת סוכני ביטוח נרקמו יחסים טובים במיוחד.

המועמד להחליף את נוה, על פי הערכות, אגסי, שימש בתפקידים בכירים בקבוצת הראל ובמשך יותר משנה שימש כמנכ"ל חברת האחזקות של החברה – הראל השקעות. בינואר 2017 הוא הודיע להנהלת הראל על עזיבה וימים ספורים לאחר מכן מונה לתפקיד הבכיר בקבוצת לאומי על ידי המנכ"לית דאז, רקפת רוסק עמינח.

יש לציין, כי רק לאחרונה ניסה דירקטוריון מגדל ביטוח בהובלת בעל השליטה שלמה אליהו, להדיח את יו"ר החברה ניר גלעד מתפקידו. ואולם, בעקבות התערבות הממונה על שוק ההון ד"ר משה ברקת, ההדחה הוקפאה בשלב זה. לא מן הנמנע, שגם מהלך הדחה של מנכ"ל כלל ביטוח יזכה להתנגדות מצד ברקת, והוא יידחה לפחות לסוף 2020.

יו"ר ועד עובדי כלל רוני רז שלח מכתב ליו"ר הדירקטוריון, בו הביע את התנגדות הוועד להחלפת המנכ"ל: "נדהמנו מרעיון החלפתו של נוה ועוד יותר מכך שכבר סומן מחליף”. קבוצת כלל ביטוח הודיעה כי טרם התקבלה ההחלטה על ההדחה ועוד לא נערך דיון בנושא.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email