האם שלמה בשילוב סוכני הביטוח בדרך לשלוט על שוק ביטוחי הנסיעות?

החברה עובדת רק עם סוכני ביטוח וצפויה לשווק גם את פוליסות הנח"ל בערוץ זה; בשלמה ביטוח מאשרים את בחינת הנושא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת שלמה ביטוח בוחנת כניסה לתחום הצומח של ביטוח נסיעות לחו"ל. ל"ביטוח ופיננסים" נודע כי החברה מנהלת לאחרונה מגעים ובדיקות עם הנוגעים בתחום הידוע כמקצועי וייחודי המשתייך לענף ביטוחי הבריאות.

החברה שהוקמה ונוסדה בשנת 2006 על ידי שלמה שמלצר ז"ל והחלה לפעול כחברת ביטוח במהלך שנת 2008, היא מהחברות הצומחות ביותר בתחום הביטוח הכללי ובעיקר בתחום ביטוחי הרכב. בעלת השליטה בחברה היא עתליה שמלצר, רעייתו של שמלצר ז"ל; מנכ"ל החברה הוא אורי אומיד והבן, טובי שמלצר, הוא משנה למנכ"ל ומנהל השיווק בחברה. שלמה ביטוח היא בבעלות שלמה החזקות (קבוצת שלמה), קבוצת השקעות והחזקות מהגדולות במשק הישראלי הכוללת את תחום שירותי הרכב (שלמה סיקסט), עסקי נדל"ן, תקשורת, ביטוח, מספנות ולוגיסטיקה. בראש הקבוצה עומד היום אסי שמלצר.

אורי אומיד | צילום: באדיבות שלמה ביטוח

תחרות גוברת

שלמה ביטוח, שעובדת עם סוכני ביטוח בלבד, מחזיקה ב־11.5% משוק ביטוח החובה ובכ־5.4% מביטוחי רכב רכוש. הראל – החברה הגדולה בתחום הרכב, מחזיקה 12.2% מביטוחי החובה ו־9.5% מביטוחי רכב רכוש. בשנת 2018 רשמה החברה רווח כולל של כ־62 מיליון שקל. יש לה פעילות מצומצמת גם בביטוחי דירות ועסקים ובתאונות אישיות, אך רוב הפרמיות שלה מגיעות מביטוחי רכב. ההערכה היא שלאור התחרות הקשה בביטוחי הרכב שהתחזקה בשנה האחרונה לאחר כניסת חברות הביטוח הישירות הדיגיטליות "ליברה" ו"ווישור", מחפשת שלמה ביטוח תחום נוסף ורווחי בדמות ביטוח הנסיעות.

על פי נתונים רשמיים, בשנת 2018 יצאו כ־8.5 מיליון ישראלים לחו"ל; מתחילת 2019 ועד סוף אוגוסט 2019 יצאו לחו"ל כ־6.2 מיליון ישראלים לחו"ל, שזו עלייה של כ־6% לעומת אותה תקופה ב־2018 . למעלה מ־90% מהנוסעים הישראליים לחו"ל קונים ביטוח נסיעות, שכולל ביטוח כבודה וכיסויים רפואיים בעיקר.

שוק בצמיחה

על פי נתוני רשות שוק ההון, היקף שוק ביטוחי הנסיעות לחו"ל בשנת 2018 הסתכם בלמעלה מ־800 מיליון שקל, וזה לא כולל את חברת פספורטכארד, שהיא הגדולה בתחום ומחזיקה ב־40% ממנו. יחד עם פספורטכארד, שמצהירה ש־50% מהפוליסות שלה נמכרות בידי סוכני ביטוח, מגלגל השוק הזה יותר מ־1.3 מיליארד שקל בשנה – שוק גדול הנמצא בצמיחה כאמור.

שיעור ההחזר בתביעות בשוק זה עומד על 47%, הנמוך ביותר בתחום ביטוחי הבריאות, ונמוך משמעותית מתחום ביטוחי הרכב גוף ורכוש. גורמים בענף אומרים שלשלמה ביטוח יש יתרון יחסי משום שהיא עובדת כבר היום באופן קבוע עם למעלה מ־1,000 סוכני ביטוח, כשהיא מצרפת עוד ועוד סוכנים בכל שנה, ובעמלות גבוהות יחסית היא תגייס אותם למכור עבורה גם את ביטוח הנסיעות לחו"ל, וכך תוכל להוות מתחרה משמעותית בפספורטכארד.

משלמה ביטוח נמסר בתגובה: החברה בוחנת כרגע את נושא הקמת ענף ביטוח נסיעות לחו"ל וכי תעדכן בנושא בהמשך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email