האסיפה הכללית שלחה את תקנון לשכת סוכני ביטוח למקצה שיפורים

בישיבה הוחלט להכניס בתקנון תיקונים נוספים והדוח הכספי של הלשכה אושר ברוב קולות. נשיא הלשכה, אריה אברמוביץ, סקר את הישגי הלשכה והציג את המודל שמפתחת הלשכה לפתרון משבר ביטול ביטוח הסיעוד הקולקטיבי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ישיבת האסיפה הכללית של לשכת סוכני ביטוח נערכה ביום ב’ השבוע. את הישיבה פתח נשיא הלשכה, אריה אברמוביץ, שסקר את האתגרים כבדי המשקל עמם התמודדה הלשכה בשנה החולפת לטובת ולמען סוכני הביטוח. ראשית הציג אברמוביץ את הישג הלשכה במשפט מול ביטוח ישיר, כאשר בית המשפט המחוזי בת”א פסק פעמיים לטובת הסוכנים ופסל את קמפיין “שוקה” השגוי והבזוי במתכונתו הנוכחית. “החלטת בית המשפט אשר פסלה 12 פרסומות של ביטוח ישיר מביאה לתיקון עוול מתמשך לציבור סוכני הביטוח. השופט אליהו בכר פסק באופן חד וברור כי לא ניתן להשתמש במסר ‘למה לממן סוכן’”. אמר אברמוביץ. “מדובר בהחלטה דרמטית ובעלת חשיבות מכרעת על תרבות השיימינג העיסקית בישראל בכלל ועל תדמית סוכני הביטוח בפרט. לא נאפשר לאיש לצמוח על חשבוננו, לעולם לא נאפשר את רמיסת תדמית הסוכן”.

כמו כן סקר אברמוביץ את פעילות פרויקט סוכן הביטוח 2030 , ובמסגרתו פתיחת קורס מומחה הממ”ש (מומחה מניעה משפחתי) שיתמקד בשני נושאים מרכזיים: הסוכן כמנהל עסקי והסוכן המניעתי. בנוסף הציג נשיא הלשכה את עבודת הוועדה הציבורית לבחינת עתיד ענף הביטוח בראשות השר לשעבר גדעון סער ובהשתתפות מנכ”ל משרד האוצר לשעבר שמואל סלבין, והמפקח על הביטוח לשעבר רו”ח דורון שורר.

הישג דרמטי נוסף שהציג נשיא הלשכה הינו הצעת החוק להפרדת תגמול סוכן הביטוח מדמי הניהול שאושרה בוועדת הכספים של הכנסת בשבוע שעבר וצפויה לעבור בשבועות הקרובים קריאה שנייה ושלישית בכנסת. “הצעת החוק של חברי הכנסת מיכל בירן, מיקי זוהר ועומר בר לב תביא סוף סוף ליצירת תגמול הוגן וראוי לסוכן הביטוח, ותשים סוף אחת ולתמיד למראית העין השלילית שיוצר המודל הנוכחי”.

עוד הציג אברמוביץ את המודל שמפתחת הלשכה לפתרון משבר ביטול ביטוח הסיעוד הקולקטיבי, פניית הלשכה למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה בנושא ביטוחי הנסיעות לחו”ל, והעתירות לבג”צ בנושא תפקוד המסלקה הפנסיונית.

“לא נאפשר לאיש לצמוח על חשבוננו”. אברמוביץ
“לא נאפשר לאיש לצמוח על חשבוננו”. אברמוביץ

לבחון לעומק

יו”ר ועדת התקנון, אריה אופיר, אשר פעל בשנתיים האחרונות לבניית תקנון חדש ללשכה, הציג את התקנון החדש שנדחה ברוב קולות בשל מספר סעיפים שנותרו במחלוקות. “התקנון, שהושקעו מאמצים רבים בבנייתו, הוא תקנון טוב ונכון. יחד עם זאת, קיימים בו סעיפים שיצרו את צעדי ההנהגה הבאה ולכן טוב שלקחנו צעד אחורה כדי לתקן את הטעון תיקון ולהחזיר אותו משופר יותר לאישור”, ציין יו”ר סניף חיפה ליאור רוזנפלד. נשיא הלשכה לשעבר, יוסי מנור, הביע גם כן את התנגדותו לתקנון במתכונתו המוצעת. “יש פה למעלה מ־20 סעיפים שדורשים תיקון. מאחר ומדובר בשינוי דרמטי של תקנון, לא יקרה שום דבר אם נצביע גם בעוד 3 חודשים”. חברת המועצה הארצית, זהבה פורת, התנגדה גם היא לשינויים. “זה לא הזמן והמקום לשינויים כה דרמטיים. אני מבקשת לדחות את ההצבעה”. מנגד, יו”ר מחוז השרון, דני קסלמן, תמך באישור התקנון.

“לבקשת רוב משתתפי האסיפה הכללית, ההמלצה לשינוי התקנון נדחתה על מנת לאפשר להם לבחון לעומק את סעיפיו”, נמסר בתגובה מלשכת סוכני ביטוח. “לאחר השינויים שיערכו התקנון המעודכן יוצג בפני חברי האסיפה”.

מ”מ נשיא הלשכה, אורי צפריר, הציג את חברי הדירקטוריון של חברת המועדונים של הלשכה, אשר מחזיקה בנכסים של הלשכה ומנהלת אותם: זאב פרלשטיין, יוסי אנגלמן, אלי שטרק, דביר רפ, מיכל וינצר, ואריק ורדי. המינויים התקבלו ברוב קולות.

חבר הנהלת ליסוב החברה הכלכלית, עמי ונד, הציג את פעילות ליסוב בנושא הביטוחים הקולקטיביים לטובת חברי הלשכה: ביטוח שיניים, בריאות, פוליסה משרדית, אחריות מקצועית, ריסק וסיעוד.

יו”ר ועדת הביקורת, זאב לנגזם, ציין כי הלשכה נמצאת בימים אלה בתהליך של כתיבת נהלים ותקנון והמליץ לחברי האסיפה הכללית לאשר את תקציב הלשכה.

כמו כן, האסיפה הכללית נפרדה מרו”ח יורם רובין שליווה את הלשכה במשך שנים ארוכות, ואישרה את מינויו של רו”ח אורי הולצמן, ממשרד רוזנבלום־הולצמן, כרואה החשבון החדש של הלשכה. יו”ר ועדת הכספים, אבי ברוך, הציג את הדוח הכספי של הלשכה ואת הצמצום המשמעותי של הגרעון הכספי ב־30%, וציין כי שנת 2017 צפויה להיות רווחית. הדוח אושר ברוב קולות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email