האקתון לעידוד יזמות פנים ארגונית

74 מעובדי איילון הגישו הצעות להתחרות בהאקתון של החברה שיערך במרכז פרס לחדשנות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תחרות ההאקתון השנתית שמקיימת איילון חברה לביטוח ומטרתה להעניק הזדמנות לעובדיה להשפיע על פעילות החברה ולהציע רעיונות למוצרים ושירותים חדשים או לשיפור הקיימים הגיעה לסיומה בטקס מרגש שהתקיים במרכז פרס לחדשנות.  

לפרויקט הייחודי שהתקיים השנה תחת הכותרת "ממשבר להזדמנות בעידן הקורונה" בהובלתה של רוני ליכטנשטיין-שני, מנהלת אגף מטה, חדשנות ומשאבי אנוש באיילון נרשמו 74 עובדות ועובדי החברה שהגישו הצעות לפרויקטים ופתרונות חדשניים בעידן הקורונה. בשלב הראשון, ועדת סינון אשר כללה מנהלים בכירים מהחברה סיננה את הרעיונות ל-20 הטובים ביותר ועובדים ועובדות אלו זכו להשתתף בסדנת יזמות ייחודית של חברת Spyre. בהמשך, ועדת סינון שנייה סיננה את הרעיונות שנית ובחרה את 8 הרעיונות הטובים ביותר אשר התקדמו לשלב הסופי והציגו את המיזמים שלהם בפני ועדת שיפוט שהורכבה מפורום ההנהלה הבכירה בראשות מנכ"ל איילון, אריק יוגב.

הזוכים במקום הראשון עם אריק יוגב ורוני ליכטנשטיין-שני. צילום: חגית רול

במקום ראשון זכו יעל שמלוב, אילן ברקוביץ, לירון פורטל ממרכז השירות של איילון עם המיזם – "חמ"ל איילון". במקום שני, עם מיזם – "SMART איילון" זכו דלית סעדיה כליף, דנה סדן אטיאס ואיריס טנצר מאגף מטה, חדשנות ומשאבי אנוש. במקום שלישי זכו דנה שדה ופבל סמולקין מאגף מערכות מידע עם המיזם- "חנה בביטחון כי אתה מבוטח באיילון" ואירה סגירוב ממחוז חיפה עם המיזם – "חיתום רפואי אקספרס".

הזוכים קיבלו פרסים מפנקים וימשיכו לקבל תמיכה וליווי מקצועי לקראת הטמעתם של המיזמים בתוכנית העבודה של החברה לשנת 2021.

מנכ"ל איילון אריק יוגב: "אין ספק שלרעיונות חדשניים שמגיעים מהעובדים הפועלים בשטח יש יתרונות רבים גם במתן מענה מתאים לצורך וגם ביכולות ההטמעה. אנו משקיעים מחשבה ומשאבים רבים בפיתוח והעצמת עובדי החברה ובבניית סביבת עבודה המאתגרת ומשתפת את העובדים בפיתוח מוצרים ותהלכי עבודה חוצי חברה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email