האקתון ראשון מסוגו בתחומי הפנסיה יערך בחודש נובמבר

מטרת המרתון הטכנולוגי ביוזמת רשות שוק ההון והבורסה לניירות ערך הוא קידום פתרונות טכנולוגיים של סטארט־אפים לטובת ציבור החוסכים והחברות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון דורית סלינגר, ומנכ"ל הבורסה איתי בן זאב, הודיעו על האקתון (מרתון טכנולוגי) ראשון מסוגו בהובלת רגולטור פיננסי, לקידום החדשנות הטכנולוגית בתחומי הפנסיה והביטוח. המקומות הראשונים יזכו בפרסים כספיים בשווי אלפי שקלים. ההאקתון ייערך בין התאריכים 6־7 בנובמבר במתחם הכנסים של הבורסה לניירות ערך בתל אביב.

מטרת המיזם היא לסייע ליזמים ישראלים להבין את האתגרים העומדים בפני ענפי הפנסיה והביטוח ולייצר חיבורים משמעותיים בין סטארטאפים לתעשייה. זאת כדי לקדם פתרונות שיסייעו לציבור החוסכים והמבוטחים וכדי להביא לשיפור ההתייעלות התפעולית בחברות. המיזם צפוי להוות בסיס לשיתופי פעולה בין יזמי הייטק לתעשייה, שיניבו את מוצרי העתיד בתחום הפנסיה והביטוח.

לקראת דיגיטציה

תהליך העבודה ילווה באנשי מפתח בתעשייה. המתחרים יידרשו לעמוד באתגרים מובנים שנבחרו בקפידה על ידי צוותי מומחים מהרשות והבורסה, כמו גם מגופים מוסדיים. לדברי סלינגר, "קיומו של האקתון ייחודי זה הוא צעד נוסף במאמצינו לקדם חדשנות ודיגיטציה בתחומי הפנסיה והביטוח לטובת מבוטחים וחוסכים, ולאפשר התייעלות בדרך עבודתם של מבטחים וגופים מנהלים. הפתרונות לאתגרים שהצבנו, צפויים להגדיר מחדש את תרבות הצריכה של הפנסיה והביטוח ולסייע לצרכנים למצות את זכויותיהם". בן זאב הוסיף כי "כארגון המקדם חדשנות ושימוש בפלטפורמות דיגיטליות ומאמין בחשיבות הגברת הנגישות של ידע וכלים פיננסיים לקהל רחב, אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם רשות שוק ההון בקיום ההאקתון הראשון מסוגו בישראל. אנו קוראים ליזמים לקחת חלק בפרויקט חשוב זה ומאמינים כי הרעיונות והפתרונות החדשים שייוולדו במסגרתו יביאו לשינוי אמיתי בקרב ציבור החוסכים והמבוטחים בישראל".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email