הבחירות לנשיאות הלשכה ומוסדותיה יתקיימו ב־16 בדצמבר 2021

ביה"מ המחוזי אימץ פשרה בין הנהלת הלשכה לשלמה אייזיק המתמודד לנשיאות על מועד מוסכם במקום דחיית הבחירות בחצי שנה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעקבות עתירת המתמודד לנשיאות הלשכה סו"ב שלמה אייזיק לביה"מ המחוזי, לפסילת החלטת ביה"ד של הלשכה על דחיית הבחירות בחצי שנה, המליצה לשני הצדדים להגיע לפשרה.

באי כוחו של אייזיק המליצו על דחייה ב-10 ימים; באי כוחה של הלשכה, עו"ד יונתן גרניק ועו"ד אייל גלובוס, טענו שזה בלתי אפשרי להתארגן לבחירות בתקופה זו, משום שיש לעדכן את ספר הבוחרים, בוטלו כל הקלפיות, גם ההסכם החברה שתתפעל את הקלפיות בוטל וכי יש צורך לבחור ולאשר 3 חברי ועדת בחירות חדשים. לכן דרשה הלשכה דחייה של חודש מינימום.

הבחירות נדחו בכשלושה שבועות ויערכו ב-16 בדצמבר | צילום: shutterstock

שני הצדדים נענו לבקשת השופטת והגיעו לפשרה שהבחירות יתקיימו ב-15 בדצמבר (3 שבועות מהמועד המקורי, 24 בנובמבר). הפשרה קיבלה תוקף של פסק דין ביה"מ המחוזי. ואולם, בעקבות בדיקה מהירה של הלשכה התברר שלא כל הקלפיות יהיו פנויות באותו יום (בהן קלפי גדולה בכפר המכביה), וגם החברה המתפעלת את הקלפיות תפוסה באותו יום, הוחלט לדחות את הבחירות ל-16 בדצמבר.

בלשכה נרתמו כל הכוחות בראשות המנכ"לית עו"ד בשמת כרמון, לצד הוועד המנהל, כדי להאיץ בהיערכות ליום הבחירות במועד עליו הוחלט.

בתגובה מסר אייזיק: "צר לי על ההתנהלות של הליך הבחירות, יחד עם זאת אני שמח שבית המשפט נענה לבקשתנו וקבע כי הבחירות ייערכו ב-15 לדצמבר. עכשיו, יותר מתמיד, דרושה עבודה יסודית של ריפוי, איחוי ותיקון הלשכה".

רוח חדשה

סו"ב אודי הוד, המתמודד השני על תפקיד נשיאות הלשכה, מסר בתגובה: "אני מברך על הפשרה שהושגה בין הצדדים, בתיווך בית המשפט. אני חושב שטוב עשה ביהמ"ש שלא קבע מסמרות, והשאיר לצדדים להגיע להסכמה ביניהם על מנת שלא לפגוע בעצמאות של מוסדות הלשכה. הסאגה הזאת הדגישה שוב עד כמה צריך לנקות את הפוליטיקה מהלשכה, ועד כמה הלשכה צריכה רוח ודרך חדשה".

מיד לאחר סיום הדיון בביה"מ ביקשה הנהלת הלשכה ממחוזות מרכז, שפלה ודרום להציע מועמדים חדשים לתפקיד חברי ועדת הבחירות, במקום שלושה חברי הוועדה שהתפטרו בתחילת השבוע (ראו "יומן הבחירות" למטה). הם אמורים להיבדק ולעבור אישור של הוועד המנהל ולאחר מכן אישור של המועצה הארצית.


יומן בחירות: תקציר הימים האחרונים

15 בנובמבר – הוגשה עתירה לביה"ד על ידי ועדת הביקורת בראשות סו"ב אריה לבנוני, לפיה אחד מחברי ועדת הבחירות לא אושר בהתאם לתקנון. מדובר בסו"ב אלי שפלטר, נציג מחוז המרכז,  שהחליף את סו"ב יפית תמיר, שהתפטרה כדי להתמודד לתפקיד בבחירות.

18 בנובמבר – ביה"ד של הלשכה דן בעתירה והחליט לפסול את ועדת הבחירות ולדחות את הבחירות, שהיו אמורות להתקיים ב-24 בנובמבר 2021, בחצי שנה. ההחלטה עוררה סערה בין חברי הלשכה והמתמודדים בבחירות.

21 בנובמבר – המתמודד לנשיאות סו"ב שלמה אייזיק, מנכ"ל קבוצת יונט, מודיע להנהגת הלשכה כי אינו מכיר בסמכות ביה"ד להחליט על דחיית הבחירות וכי הוא מצפה לקיום הבחירות במועד. נשיא הלשכה בפועל סו"ב יוסי אנגלמן, פרסם הודעה לפיה הנהלת הלשכה מכבדת את החלטת ביה"ד ותפעל לפיה.

במקביל, התפטרו 3 מחברי ועדת הבחירות – סו"ב חיים רוזנטל, ששימש נציג מחוז דרום, סו"ב דב צור, נציג מחוז השפלה וסו"ב אלי שפלטר, נציג מחוז המרכז.

22 בנובמבר – אייזיק עותר לביה"מ המחוזי בתל אביב בדרישה לבטל את החלטת ביה"ד של הלשכה, משום שהוא לא מוסמך לכך.

23 בנובמבר – דיון במחוזי. בין הצדדים הושגה פשרה על קיום הבחירות ב-15 בדצמבר, שהתקבלה תוקף של פס"ד ביה"מ.

24 בנובמבר – מסתבר שמסיבות טכניות אי אפשר לארגן את הבחירות ב-15 בדצמבר (כפר המכביה תפוס וגם החברה המארגנת לא פנויה באותו יום). בלשכה קבעו את יום הבחירות ב-16 בדצמבר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email