"הבטחתי שאלחם למענך": המאבק להשבת נתי חדד

סו"ב מירה פרחי מספרת על נתי חדד, הישראלי שפגשה בתאילנד וסייע לישראלים רבים במדינה; לאחר מעצרו החליטה פרחי כי תעשה הכל על מנת לנקות את שמו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הקשר שלי עם נתי חדד החל בשנת 2012 כאשר התחלתי את הפעילות שלי כסוכנת ביטוחי נסיעות ופלח השוק שלי החל את ההתרחבות שלו בתאילנדנתי היה איש הקשר שליגיליתי את גדולתו בקבוצות תאילנד בפייסבוק, והוא דיבר איתי באמצעות הסקייפ והפייסבוק. 

איש צנוע וחייכן שהעביר מסרים למטיילים, איך נכון להתנהג בתאילנדכיצד לנהוג ביום יום, כיצד לא רוכבים על אופנועים, מה לא עושים במסעדות, איך לא שוכרים אופנועיםבשורה התחתונה הבנתי שהמטרה שלו להציל את המטיילים מהרע מכל. 

המפגש הראשון שלנו היה לאחר רעידת האדמה בנפאל בשנת 2014. טסתי לאחר מפגש וטיול אמא ובן (הבן שלי שעבר את רעידת האדמה על פסגת האוורסט), זה היה המפגש הראשון 

כרזה למען נתי חדד. באדיבות מירה פרחי

התרשמתי מאדם בעל נחישותבעל מטרותלא רברבן, מסתפק במועט והכל בהתנדבות. חדר קטן צנוע בצד האחורי של בית חב"ד, מיטת טיפולים והמוני תמונות המתעדות את כל המטופלים ובצנעה, מספר מדפים, חומרי חבישה ותרופותכן תרופות מישראל אשר מטיילים לפני החזרה לארץ השאירו לבאים אחריהם, כמוני בדיוק (גם אני השארתי לו). 

בגלל הרקע הרפואי ישר שאלתי מה הרקע שלך, איך ומה? חדד ענה לי וחייך את החיוך הכובש: "אני פרמדיק חילוץ והצלה. אני הזרוע שלהם פהאני, הוא והוא עשינו את הלילה כאן ובדקנו את כל התרופות, התוקף שלהם כולל כל המשחות".  

בבוקר הגיע הרופא, ד"ר סם, שלימים הפך להיות השותף של נתי והשותף שלי כאיש קשר טלפוני באי קופנגן לכל המטיילים הרבים שםנתי היה הזרוע הישראלית וד"ר סם הזרוע התאילנדית הרופא בעל הרישום המוסמךעד פה הכל מתנהל על מי מנוחות. 

בפעם האחרונה שאני בתאילנד, בפסח לפני שלוש שניםאני מגיעה למרפאה החדשהד"ר סםנתי חדד ואיש המעבדהכולם גאים להראות לי איזו קפיצה מדרגה, מרפאה לתפארת חדר קבלה, חדר אולטרה סאונד, מעבדה. 

לנקות את שמו 

לאחר שבועיים מחזרתי לארץ השמים נפלו עליי. בחדשות מודיעים על התפיסה של "העבריין" (נשק נמצא עליו)האם מדובר על אותו נתי חדד? הנתי שלי? לא היה ולא נברא, מאותו רגע אני קיבלתי החלטה לנקות את שמו ולעשות הכל עד שיגיע לארץ, אני יודעת שהוא הופל ברשת של עבריינים והיה נוח למי שהפיל אותו להפילו כך. פשוט הפללה. 

אני יודעת שכל המהלך שנעשה עם נציג "החוקהיה ידוע מראש על מנת להפליל את נתי חדד. זה כבר שלוש שנים שנתי נרקב בכלא, השיל ממשקלו יותר מ-25 ק"ג.  

שלוש שנים קשות ביותר שאימו נורית וכל המקורבים ובני המשפחה עושים את נתיב הנסיעה, תאילנדישראל, לא כדי ליהנות מהחופים הקסומים אלא על מנת לבקר ל-15 דקות ביום את נתי מאחורי חלון, כשהוא אזוק על מה?  

הבחור היה שם למען אלפים, הציל אלפים, סייע לאלפים, שיחרר מהכלא התאילנדי ילדים המקורבים לאנשי מפתח בארץ (ממקורות יודעי דבר)רבים מסוכני ביטוח רואים את השיתופים שלי, יודעים על כל הפעולות שאני עושה ועשיתי למען נתי וביניהם גיוס כסף למען הגנתו של נתי וגיוסו של עורך הדין, ששי גז, פרו בונו 

נפגשתי עם עו"ד גז ובמהלך פגישתי מיד נרתם והוסיף ואמר "את בינתיים את לא טסה לתאילנד". 

המאבק בשיאו 

חברים יקרים שליהמאבק בעיצומו. בכל חג אני שולחת לנתי לכלא מכתבי עידודנפגשת עם המשפחהמקיימת שיחות מוטיבציה עם נורית האמא וכן עם המשפחהמהיכן אני שואבת את האנרגיה? אני שואבת כוחות רק מהחיבוק של הילדים שלי והמשפחה הקרובה. 

המאבק לא תם. הוא בשיאו. 

ראש ממשלת ישראל הבטיח בפסח האחרון שנתי יחגוג בביתו יחד עם בני משפחתו, רק שראש הממשלה לא עמד מאחורי דבריו. 

אציין שיש הרבה שעושים למען. רק לא מספיק. ח"כ איילת שקד עושה, אבל לא מספיק. השר גלעד ארדן לא עושה מספיקבדיבורים כולם חזקים, במעשים מעט פחות. 

אני לא אירגע עד שנתי חדד ישובאני הבטחתי מעל הבמה בכנס התעוררות בטבריה למען נתי ואעמוד מאחורי כל מילה. לא אפסיק את המאבק למענך נתי. 

 

הכותבת הינה חברת מועצה ויועצת ללשכת סוכני ביטוח  

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email