הביטוח המוביל בשנים הקרובות: ביטוח מפני מתקפות סייבר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מוצרי ביטוח מפני מתקפות סייבר יובילו בחמש השנים הקרובות. קצב גידול הפרמיות של ביטוחי הסייבר מדי שנה יהיה בשיעור כפול מהיקף הפרמיות השנתי הנוכחי של כ־5 מיליארד דולר, כך מעריכים האנליסטים של בנק ההשקעות גולדמן זקס.

כיום, פרמיות ביטוחי הסייבר מהוות 1% משוק הביטוח המסחרי הבינלאומי. האנליסטים צופים שהביקוש לביטוחים מפני מתקפות סייבר יגדל משמעותית בשנים הקרובות, ואף יגבר הצורך בביטוחים אלה בשל עדכוני רגולציה שיחייבו חברות ומפעלים לערוך פוליסות מסוג זה.

התמודדות עם סיכוני הסייבר. צילום: shutterstock

מתקפות הסייבר הסבו נזקים המסתכמים בכ־600 מיליארד דולר בשנה, כאחוז מהתוצר הגולמי העולמי, לפי דו”ח של המרכז ללימודים אסטרטגיים. לפי הערכות היקף הנזקים ממתקפות סייבר יזנק ל־6 טריליון דולר ב־2021.

ראשי הדואר היפני הודחו בשל מכירה לא תקינה של פוליסות ביטוח

ראשי חברת הדואר היפני וחברת הביטוח שלה הודחו מתפקידם לאחר שנמצאו אשמים במכירה לא תקינה של פוליסות ביטוח. מדובר בפוליסות הביטוח שהונפקו על ידי חברת הדואר היפני עצמה. ועדת משפטנים חקרה את נוהלי מכירת פוליסות הביטוח על ידי הדואר היפני ומצאה כי מכירת 12,836 פוליסות ביטוח לא היו תקינות.

בנוסף, במכירת 670 פוליסות ביטוח נמצאו עבירות על החוק. פרשת המכירה הלא תקינה של פוליסות הביטוח מהווה מכה קשה לממשלת יפן. היא תכננה להנפיק את הדואר היפני, כאשר ההנפקה עמדה להסתכם בסכום של 10 מיליארד דולר. הכסף הזה היה מיועד לממן את שיקום התשתיות באזורים שנפגעו מרעידות אדמה וצונמי ב־2011.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email