"הביטוי 'הפיכת משבר להזדמנות' נכתב עלינו הסוכנים והסוכנות"

סו"ב ישראל גרטי יו"ר הוועדה האלמנטרית פתח את כנס אלמנטר 2020 בשבחים לסוכני וסוכנות הביטוח. "אנו לקראת תקופה מלאת אתגרים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אני גאה לעמוד פה, מול אלפי אנשים, בפתיחתו של הכנס החשוב הזה, שכל כולו הוא הפיכת משבר להזדמנות. בעת המשבר שפוקד את מדינתנו, הצעד הקל היה לבטל את הכנס והיינו נפגשים כולנו באילת בשנה הבאה. אך כל משבר מהווה הזדמנות והחלטנו לקיים את כנס הביטוח הדיגיטלי הגדול בישראל כי כאלה אנו סוכני הביטוח: סתגלניים, מפוקחים, דואגים זה לזה ורואים את המקצועיות וטובת הלקוח כערך מוביל. אף מגפה לא תשנה זאת", אמר סו"ב ישראל גרטי, יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי בלשכה, בנאום הפתיחה שלו בכנס אלמנטר ה-34 שהתקיים השבוע באופן מקוון.

עוד אמר גרטי: "אני חש יותר ויותר שהביטוי השגרתי של 'הפיכת המשבר להזדמנות' הוא עמוק מאוד, יתרה מכך אני חש כאילו נכתב עלינו סוכנות וסוכני הביטוח בצורה פרטנית".

ישראל גרטי בכנס אלמנטר 2020. צילום: יח"צ

בהתייחסו למשבר הקורונה וחשיבות תפקוד סוכן הביטוח בו, אמר: "אני בטוח שאם נעשה היום סקר שביעות רצון הציבור, ששואל כמה פעמים פנית לסוכן הביטוח שלך מאז פרוץ המשבר, כמה שוחחת איתו על דברים שהם לאו דווקא סביב פוליסה כזו או אחרת, האם רק המחיר הוא המדד לביטוח טוב, אז נגלה כולנו שסוכן הביטוח הוא משרת אמון, שהלקוח לא יכול בלעדיו. כולם יכריעו פה אחד שאין לו תחליף. לא מחשב ולא פקיד".

"בתחרות עם עצמכם"

לדבריו, חישוב המסלול מחדש מכניס את הסוכנים ל"תקופה מלאת אתגרים רגולטורים. כניסת שחקנים לענף הביטוח מאופיינת ברצון של גופים להגדיל את עוגת הרווחים שלהם, לצערי הרב גם על חשבון חוסר ידע, חוסר ניסיון ואפילו תוך שימוש בכללי משחק שמייצרים תחרות בלתי הוגנת.

"אל תחששו ממתחרים נחותים, אל תיבהלו משחקנים שכל מטרתם כלכלית, תהיו בתחרות עם עצמכם בלבד. תתמקצעו, תרחיבו אופקים, תקדימו את המאוחר.

תזכרו שעבורנו הלקוח הוא מרכז העניינים; אנחנו הולכים לישון מבוטחים וקמים מבוטחים. שם לא תהיה לנו תחרות לעולם ומשם נביא את כל הניצחונות שלנו. זאת מטרת הכנס – להישאר בקדמת הבמה ולהשאיר את המבוטחים בקדמת הבמה. אז חברים, תרימו את הראש ותהיו גאים במה ומי שאתם. אנחנו שומרי הסף של המשק והכלכלה".

לסיום, קרא למנהלי חברות הביטוח: "חבקו את סוכן הביטוח. היינו חלק מהקמת החברות שלכם, גדלנו והתפתחנו יחד, בואו נמשיך לצעוד בשביל זה. אל תתפתו למקסום רווחים שבא על חשבון הלקוח ושביעות רצונו. כמו בכל פוליסת ביטוח 'זול מידי עולה ביוקר'".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email