הבעיה בחברה הערבית נמשכת: חברות ביטוח מפסיקות את ההתקשרות עם הסוכנים

בכנס אלמנטר של "עדיף" שנערך השבוע אמר בתגובה נשיא הלשכה אייזיק: "לא אשתוק על זה. נטפל בסוגיה הזאת בצורה מאוד אגרסיבית"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"כתוצאה משני הליכי חקיקה שמובילים חברי הכנסת מיקי זוהר ומחמוד עבאס שמטרתם חיוב חברות הביטוח לתת פתרון בסוגיית ביטוח החובה ללפחות 25% ממבוטחי סוכנים גם בחברה הערבית, הגבירו חברות ביטוח את סגירת הפעילות שלהם מול סוכנים מהחברה הערבית. אני לא אשתוק על זה. אטפל בסוגיה הזאת בצורה מאוד אגרסיבית".

כך אמר נשיא הלשכה סו"ב שלמה אייזיק בראיון עימו שהתקיים בכנס האלמנטר ה-16 של "עדיף" שנערך השבוע.

סו"ב אייזיק.

בראיון אחד על אחד, אותו הנחה כפיר לוי, מנכ"ל עדיף תקשורת, הוסיף אייזיק באותו נושא כי "יש פה עניין לא ראוי למדינת ישראל, במיוחד כשמדובר בביטוח חובה".

נשיא הלשכה הדגיש כי בפניו ובפני הלשכה מספר אתגרים ובראשם: להחזיר לסוכנים את תחושת הגאווה והמעמד שהידרדר בשנים האחרונות: "כל מי שבענף, מהרגולטור, דרך החברות, הלשכה והסוכנים, תרמו להידרדרות זו", אמר אייזיק, "בין המקצועות החופשיים, סוכן הביטוח הוא המקצוע המשמעותי ביותר, שמציל משפחות מקריסה כלכלית. לכן נפעל למצב את מעמדו בהתאם".

להכניס סוכנים חדשים

אתגר משמעותי נוסף אותו מנה אייזיק, ונגזר מהאתגר הראשון, הוא להכניס סוכנים חדשים לתעשייה: "אחרת היא תגווע. לכך יש שני תנאים הכרחיים: שהמקצוע ייתפס כמכובד וראוי וגם כמתגמל כראוי", אמר אייזיק.

בהתייחסו לשיווק ביטוחי הבריאות באמצעות מתחזים ומוכרנים בחברות הביטוח, אמר נשיא הלשכה: "מדובר במוטציה שנולדה בחטא, כשמי שעוסק בביטוח פנסיוני חייב ברישיון ומי שמוכר מוצר מורכב כמו ביטוח בריאות, אינו מחויב ברישיון. זה בלתי נתפס ומייצר תופעות לוואי קשות שעושות רע לכולנו; פורשים מחברת ביטוח משתמשים בדאטה של החברה כדי לעשות כסף. יש להעלות את זה למודעות הציבור וחברי הכנסת, שמניסיון, אינם מודעים כל כך לנושא. צריך להפסיק את זה ונפעל בנושא גם בדרך של חקיקה וגם בדרך משפטית", הדגיש.

כשנשאל על ידי המראיין איך הוא שואף לראות את הלשכה בתום הקדנציה שלו בעוד ארבע שנים, אמר אייזיק: "בתום ארבע שנות הקדנציה שלי אני מייחל לכך שהסוכנים ירגישו גאווה רבה מעצם היותם סוכנים. אני רוצה שהלשכה תהיה מגדלור אליו ירצו כל סוכני הביטוח לחבור. הצלחתי היא הצלת התעשייה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email