הברוקר WTW מזהיר: התייקרויות של עד 200% בפרמיות ביטוחי הסייבר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ברוקר הביטוח הגלובלי WTW מזהיר את רוכשי ביטוחי סייבר לקראת התייקרויות משמעותיות בפרמיות ביטוחי הסייבר במהלך הרבעונים הבאים. בנוסף, מזהיר הברוקר כי מבטחים מסוימים יסרבו לחדש ביטוחים אם מבוטחי הסייבר לא יעמדו בדרישות הבטיחותיות.

ההערכה שהפרמיות יזנקו בין 100% ל-200% בתקופה הקרובה. זה זינוק דרמטי לעומת תחזית התייקרויות של 50% עד 150% באביב הקודם.

על פי WTW הענפים הצפויים להתייקרות ניכרות בפרמיות ביטוחי סייבר כוללים חברות רפואיות, אקדמיה, שירותים ציבוריים, מפעלי תעשייה, מוסדות פיננסיים, בנייה, ענקי המדיה וחברות טכנולוגיה. עליות בולטות בפרמיית ביטוח הסייבר צפויות בחברות וארגונים שלא יצליחו להיערך בחומות הגנה כנגד מתקפות הסייבר.

הדו"ח מציין כי קביעת פרמיית הביטוח בפני מתקפות הסייבר מושפע על ידי אמצעי האבטחה של המבוטחת. לכן, החברות המבטחות יסתייעו במומחים טכנולוגיים שיבחנו את אמצעי ההתגוננות של המבוטחים ומרכיב זה ישפיע על קביעת גובה פרמיית הביטוח.


נערכים לנזקים כבדים: באוסטרליה מבטחים כנגד מטר הברד

באוסטרליה מתמודדים עם מטרים של ברד שגורמים לנזקים משמעותיים. מבטחת המשנה MAINSTAY פיתחה מכשיר המאפשר לסוחרי המכוניות לדרוש כיסוי מפני נזקי הברד. המכשיר שפותח מאפשר למדוד את גודל אבני הברד כדי לקבוע את גובה הפיצויים שישולמו למבוטחים.

הגורם שדחף את מבטח המשנה למהלך הזה היה גודל אבני הברד, הסביר המנכ"ל, כך שאבני הברד בגודל 3 סנטימטר ומעלה מזכים את בעלי הרכבים בפיצוי. הוא הוסיף כי אבני ברד בגודל פחות מ-3 ס"מ לא גורמות לנזקים.

מטרי ברד הגורמים לנזקים משמעותיים לרכבים. צילום: shutterstock

מכשיר מדידת אבני הברד ימוקם על גגות משרדי סוחרי הרכב. המכשיר החדש כבר קיבל אישור תאגיד לויד'ס לאחר שנבחן על ידי יחידת הפיתוח והחדשנות של לויד'ס.

בשנה החולפת החוף המזרחי של אוסטרליה חווה סערות ברד רבות. השירות המטאורולוגי דיווח באוקטובר שסערת הברד בארעה באותו חודש כללה אבני ברד בגודל 16 ס"מ.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email