"אני מאמינה במוצר, ולכן תמיד אציע ללקוח את הכיסוי הכי טוב שהוא יכול לקבל"

מדי שבוע נכיר סוכנות וסוכנים צעירים, הדור הצעיר של לשכת סוכני הביטוח; והפעם: סו"ב ברית כהן גולדברגר, מנכ"לית "ביטוחית אריה כהן" סוכנות לביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 31
מצב משפחתי: נשואה טרייה
רישיון: פנסיוני ואלמנטרי
ותק: שנתיים

כהן גולדברגר. "לא לפחד לקפוץ למים ולנסות" | צילום: באדיבות המצולמת

מה עשית לפני שהיית סוכנת ביטוח?
"רוב חיי הבוגרים הייתי בצבא. השתחררתי בגיל 25 בדרגת סרן ואז הלכתי ללמוד תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני בתקשורת במרכז הבינתחומי. במהלך הלימודים הייתי סגנית יושב ראש אגודת הסטודנטים".

למה בחרת במקצוע, מה את אוהבת בו?
"אני חושבת שנכון יותר להגיד שהמקצוע בחר בי. אבא שלי הקים את הסוכנות לפני 31 שנה, הוא בנה סוכנות לתפארת, ולהיכנס לעסק ולעזור לו להמשיך ולהוביל את העסק שבנה – היה פשוט צעד מתבקש".

האם נתקלת בקשיים בתחילת דרכך המקצועית?
"אני הגעתי בלי שום ידע וניסיון בביטוח. הייתי (ועדיין) יושבת ימים שלמים וקוראת ג׳קטים של פוליסות, מתייעצת המון עם החתמות בחברות הביטוח וכמובן מקבלת הרבה הכוונה מאבא שלי ומדודה שלי שעובדת איתנו, ושניהם כבר 30 שנים בענף. אך למדתי שאין כמו ללמוד פוליסות. הכי יסודי והכי מקצועי".

איך את מתמודדת עם הרגולציה בתחום?
"רגולציה היא נושא מאתגר בכל תחום, ובטח בתחום שלנו. כסוכנות ותיקה בנינו עוגנים חזקים בכל תחום פעילות שגורמים 'לספינה' שנקראת הסוכנות לא להיטלטל בצורה חזקה בכל פעם שיש שינוי. צריך להתאים את עצמנו, ולהיות תמיד צעד אחד לפני השינוי ולא אחריו".

מה יש לך לומר על יחס החברות לסוכנים שלהן?
"אני יכולה לומר שבשנתיים שאני בתחום חוויתי בעיקר חוויות חיוביות מהחברות, תחושה של בית, תחושה של מעטפת, של סיוע ושל הבנה. מערכת יחסים עם חברות ביטוח היא חשובה אך היא לא חד צדדית. אני מאמינה, וכך הסוכנות פועלת מאז ומתמיד, בשיתוף פעולה, בשיח, בנאמנות. גם אנחנו כסוכנים צריכים לנהוג בחברות הביטוח כפי שאנחנו מצפים שינהגו בנו".

תני דוגמה להצלחה אישית במסגרת עבודתך.
"אני רואה בעבודה שלנו שליחות אמיתית, בסוף, אנחנו נותנים ביטחון עצום ללקוחות, והביטחון הזה שווה הרבה מאוד, גם כסף אבל גם שקט נפשי. אני מרגישה הצלחה קטנה בכל פעם שאני מצליחה להשיג ללקוח כיסוי שהרבה זמן ניסה ולא הצליח, או כשקורה לו נזק והוא מבין כמה חשוב הכיסוי שהוא רכש. אני לא סוכנת רק של מחירים, אני מאמינה במוצר שאני מוכרת, ולכן תמיד אציע ללקוח את הכיסוי הכי טוב שהוא יכול לקבל ולא בהכרח את ההכי זול, אני מאמינה שזה התפקיד שלנו. הלקוח פנה אלינו כי הוא סומך עלינו, הוא לא תמיד מבין בביטוח והוא מצפה מאיתנו לדאוג לו, ולדאוג לו משמע לעשות לו ביטוח שתואם את הצרכים הביטוחים שלו, ולא רק לתת לו את הפוליסה הזולה ביותר. זול עולה ביוקר לפעמים".

תוכלי לחלוק טיפים עם סוכנים צעירים כמוך?
"לקרוא הרבה, ללמוד מבעלי ניסיון זה טוב, אבל אין יותר טוב מללמוד מהפוליסות עצמן, להתייעץ עם חתמים בחברות הביטוח, הם מדהימים, מנוסים, והם המורים הטובים ביותר. לא לפחד לקפוץ למים ולנסות, מקסימום מצליחים".

איך הלשכה יכולה לסייע לסוכנים הצעירים?
"לתת להם כלים פרקטיים לניהול סוכנות, להתנהלות מול חברות ביטוח, ניהול נכון של משרד, חלוקת כוח אדם, עמלות. כל מה שאף אחד לא ילמד אותנו בחוץ".

איפה תרצי להשתלב בפעילות הלשכה?
"כיום אני חלק מועדת הצעירים ושמחה על הזכות שיש לי להשפיע".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email