הדיון בבג"צ בעתירת חברות הביטוח נגד מכרז קרנות ברירת המחדל יתקיים ב־10 באוקטובר

בג"צ אסר על רשות שוק ההון לפרסם את הזוכות עד לקיום הדיון בעתירה, כמו גם את דמי הניהול שנבחרו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עתירת התאחדות החברות לביטוח חיים נגד רשות שוק ההון בנושא מכרז קרנות ברירת המחדל, תידון בבג"צ, בהרכב של שלושה שופטים, ב־10 באוקטובר הקרוב.

יש לציין, כי ישנו הכרח לפרסם את זהות הזוכות במכרז שכבר התקיים בחודש שעבר, עד ה־1 בנובמבר. בג"צ אסר על רשות שוק ההון לפרסם את הזוכות עד לקיום הדיון בעתירה, כמו גם את דמי הניהול שנבחרו. לרשות שוק ההון ניתנה אפשרות תגובה לעתירה עד לפחות 10 ימים לפני מועד הדיון. כלומר, הרשות אמורה לתת את תגובתה עד ה־1 באוקטובר.

בג"צ אסר על רשות שוק ההון לפרסם את הזוכות עד לדיון בעתירה

הרקע לעתירת ההתאחדות הוא שבמכרז החדש נבחרות לפחות ארבע קרנות, כאשר הפקטור השלילי שהוענק לקרנות הפנסיה הגדולות מעניק יתרון לקרנות הקטנות יותר, בהן מחזיקים בתי ההשקעות, לעומת קרנות הפנסיה הגדולות של חברות הביטוח.

בעתירה טענו חברות הביטוח כי "הממונה בחרה לחשוף את האמת ולא להצניע עוד את טעמו האמיתי: לחלק (שלא כדין) את השוק מחדש, תוך הסטת עמיתים ונכסים מקרנות הפנסיה המנוסות אל קרנות הפנסיה הקטנות, תוך קידום עסקי הפנסיה של בתי ההשקעות, והכל ערב עזיבתה של הממונה את תפקידה. כדי להבטיח זאת, הממונה אף הרחיבה יש מאין את סמכותה ועיגנה בהסדר החדש תמריצים שונים, בדמות הבטחת שיעור דמי ניהול של 0.3% למקבלי קצבת זקנה שיפרשו בקרן במהלך תקופת הזכייה".

ההערכה היא שארבעת בתי ההשקעות – מיטב דש, הלמן אלדובי (שזכו גם במכרז הראשון), פסגות ואלטשולר שחם, התמודדו במכרז ואף זכו בו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email