הדרך שלכם לעצמאות כלכלית: עולם הפיננסים

תחום הפיננסים מאפשר לסוכן להתפרנס בצורה טובה ⋅ אז מה עושים כדי להתחיל להרוויח מהעניין? התחילו לדבר על כך עם הלקוחות שלכם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תמיד רציתם נכס מניב שיכניס 5,000 שקל בחודש, אבל לא היו לכם שני מיליון שקל להשקעה? רוצים נכס פיננסי שמניב עשרת אלפים שקל בחודש ללא הון ראשוני בכלל? ניתן לעשות את זה אחרת, עם פחות זמן, פחות השקעה ואפילו ליהנות מהדרך. אז איך אוכל לעזור לכם לצאת לפרישה מעושרת, או יותר נכון, לדחוף אתכם לכיוון הנכון?

את זה שהגבינה זזה, בטח שמתם לב. פעם התחום האלמנטרי נתן את הטון. היו תקופות שקרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים הובילו את המרוץ, והיו תקופות שבהן פוליסות הפרט והסיכונים. כל זה מאחורינו. היום אחד האפיקים המאפשרים לסוכן להתפרנס בצורה טובה הוא תחום הפיננסים.

רחוביצקי | צילום: ערן ירדני

הוא דורש מקצועיות (אבל אתם מקצוענים), הוא דורש אחריות (אבל אתם אחראים), הוא דורש התמדה ועובדה שיטתית, עבודה מסודרת מול חברות הביטוח, מעקב. בעצם הוא לא דורש שום דבר שאתם לא עושים. אבל אולי יש רק צורך בדבר אחד – להתחיל לדבר על זה עם הלקוחות שלכם.

הפיננסים הם מקור מצוין לפתור בעיות כלכליות ללקוחות, להכין אותם לפרישה, לדאוג לחסכונות ייחודיים למשפחה והילדים ובעצם לעזור ללקוחות שלכם לבנות את עתידם הכלכלי. קחו בחשבון שבבנקים יודעים בעיקר להציע להם תכניות חסכון או תיקי השקעות מיועצים או מנוהלים. לכם יש מוצרים מקבילים שחלקם עם הטבות מס, רובם עם הנחות בדמי ניהול וחלקם עם כיסויים ביטוחיים עדיפים שאף אחד לא יוכל להציע ללקוחות שלכם, מוצרי חסכון עם כיסוי סיעודי, או המשך הפקדות במקרה אבדן כושר או רכיב ביטוח חיים ועוד.

כך תניבו מזה כסף

בתחילת כל חודש תדאגו להוציא עשרים מסלקות עדכניות ללקוחות שחשובים לכם. תעברו עליהם ותסמנו מה הרכיבים בהם אתם מטפלים, וחשוב לא פחות – במה לא. אחר כך תבחרו שנים־עשר לקוחות לטיפול באותו חודש ותקבעו עם שלושה בכל שבוע. לקוח ממוצע שבחרתם אמור לעזור לכם לצבור מאה אלף שקל, אצל חלק זה יהיה חמישים אלף ואצל חלק רבע מיליון או יותר. אבל נניח שבממוצע סביב מאה אלף. בנוסף, עשיתם מינויי סוכן ושינויי מסלולים בממוצע לעוד חמישים אלף, רק בשביל ההרגשה הטובה של הלקוח וכדי לרכז את כל הפעילות אצלכם.

לאחר חודש, צברתם כך 1.2 מיליון שקל חדשים ועוד 600 אלף מינויי סוכן. משמעות כלכלית? כ־6,000 שקל חד-פעמי + 375 לנפרעים. לא רע. לאחר שנה הנפרעים עומדים על 4,500 שקל לחודש – לא רע בכלל. לאחר שנתיים ושלושה חודשים אתם עומדים על תיק נפרעים של עשרת אלפים שקל ועוד עמלות של 162,000 שקל שהתקבלו לאורך הדרך. כל זה בהנחות עבודה של 0.25% לשנה נפרעים ו־5 פרומיל היקף. תעשו פחות – תוכלו לקבל הסכם פחות טוב; תעשו יותר – תקבלו הסכם טוב מזה, וגם בתחום הזה יש מבצעים עונתיים. וזה בזמן שאתם ממשיכים לפעול כרגיל ולא הפסקתם לעבוד במה שאתם עושים היום. אפילו לא החלפתם מקצוע, פשוט למדתם מומחיות וטיפלתם בצורה טובה יותר בלקוחות שלכם. והם עדיין שלכם, כי טיפלתם להם בתחום הפיננסים.

לכן תכניסו יותר כל חודש על כל לקוח. לכן תוכלו להחזיק את הפקידה שתיתן שירות טוב יותר ותפנו את הזמן שלכם לתת עוד שירותים מקצועיים ולפגוש עוד לקוחות. בשנתיים וקצת האלו הפכתם למקצוענים כי ניהלתם כבר 400 פגישות בתחום הפיננסים וכי מה שלא ידעתם בחודשיים הראשונים למדתם עם הזמן.

העתיד של ענף הביטוח נמצא בפיננסים. אנחנו חוד החנית עם מוצרים פשוטים ועם מוצרים מיוחדים, עם תכניות חסכון הכוללות ביטוח ועם מוצרים בעלי הטבות מיסוי. עם פתרונות לחסכון לבר־מצווה וגם העברה בין דורית פטורה ממס ליורשים, ואפילו עם ביטוח סיעודי למי שלא יכול להרשות לעצמו בגיל הפרישה לרכוש ביטוח רגיל חדש. הכל בתוך עולם הפיננסים. וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על קרנות השקעה אלטרנטיביות. על תשואות שנתיות גבוהות שאינן תלויות במה שקורה בבורסה ועם פתרונות שרק לכם יש.

שיתופי פעולה

ואם באמת אין לכם זמן? תעשו שיתוף פעולה עם סוכן צעיר שמחפש לקוחות ותתחלקו אתו. גם אתם וגם הלקוחות ירוויחו. ואם אין לכם לקוחות? תעשו שיתוף פעולה עם סוכן ותיק שאין לו זמן לטפל בתחום. אני רוצה שכשתגיעו אלי בעתיד אתם ולקוחות שלכם יהיה לי כיף לראות את מצבכם ויהיה לי קל להוציא גם אתכם לפרישה מעושרת.

הכותב הוא מומחה תכנון פרישה בסיריוס תכנון פרישה, חבר ועדת הפיננסים בלשכת סוכני ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email