בהשתתפותה של נשיאת MDRT העולמי היוצאת: הד בינלאומי לכנס MDRT ישראל באילת

כנס MDRT האחרון, בו השתתפה גם הנשיאה היוצאת של הארגון העולמי, משך ברכות מרחבי העולם. יוסי מנור, יו"ר הארגון הישראלי: "לא התעסקנו בפוליטיקה כמו הבעיות מול המפקחת על הביטוח"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

האורחת המרכזית של כנס MDRT ישראל שהתקיים בתחילת שבוע שעבר באילת הייתה קרולין בנקס, הנשיאה היוצאת של הארגון העולמי. מעבר למעמדה הרם בארגון, בנקס הביאה לכנס בישראל נופך בינלאומי, כששיתפה את הסוכנים הבכירים של הארגון הישראלי במה שקורה היום בעולם הביטוח הבינלאומי, ובעיקר באנגליה, שם היא פועלת ונחשבת לאחת מ-100 הסוכנויות המובילות.

יו"ר MDRT ישראל, יוסי מנור, הדגיש את חשיבות השתתפותה של בנקס בכנס בישראל. "בנקס הודתה בפני שהפחידו אותה מהביקור בישראל, ואמרו לה שמדובר במקום מסוכן שלא כדאי לשהות בו", מספר מנור. "יצאתי איתה לסייר במדרחוב באילת, והיא שאלה אותי בחשש מה – לא מסוכן פה? עניתי לה שבלונדון יותר מסוכן מאשר באילת. היא צחקה והמשכנו לטייל בשלווה".

ברכות גם ממלזיה

לדברי מנור, ביקורה של בנקס בישראל והשתתפותה בכנס באילת זכה להד בינלאומי בקרב חברי הארגון העולמי. "העלינו בתפוצת נאטו בפורום העולמי את דבר ביקורה והרצאותיה בכנס MDRT ישראל באילת לכל החברים בארגון העולמי", הוא אומר. "קיבלנו תגובות אוהדות וברכות, לא רק מהמדינות איתן יש לנו קשר כמו אנגליה, יוון, הונגריה, מקסיקו, אלא אפילו ממדינה מוסלמית כמו מלזיה, בה בירכו אותנו על הכנס ואירוח קרולין בנקס בו".

בנקס, שהשתתפה בשני פאנלים והרצאה שזכתה לתשואות רמות של הסוכנים, התלהבה מארגון הכנס, ואמרה כי תציע לאמריקאים ללמוד מהישראלים כיצד לעשות כנס בינלאומי מוצלח.

מנור ובנקס
מנור ובנקס

כנס MDRT ישראל עסק בעיקר בנושאים מקצועיים, ובמרכזם הנושא הפיננסי. בכנס השתתפו 80 מבכירי סוכני ביטוח החיים בישראל, חברי הארגון. "לא התעסקנו בפוליטיקה כמו הבעיות מול המפקחת על הביטוח", מסביר מנור, "התעסקנו רק בנושאים מקצועיים ואיך סוכן הביטוח אמור להתמודד עם השינויים העתידיים בעולם הביטוח ובמעמדו. התמקדנו בנושא הפיננסי – איך פועלות החברות בעולם כשהריבית היא ברמת 0%, לאן מנתבים את ההשקעות הפיננסיות במצב כזה?".

מדע הזקנה ופיננסים

פרופ' ישראל (איסי) דורון, ראש החוג לגרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה הפגיש את הסוכנים בהרצאה מרתקת על תחום לימודים חדש – גרונטולוגיה פיננסית. "הזקנה היום ארוכה יותר ודורשת התארגנות פיננסית לקראתה", מסביר מנור. "הגרונטולוגיה הפיננסית עוסקת במשאבים שצריך האיש הזקן לאחר פרישתו מעבודה, שלא לדבר על הנושא הסיעודי שהוא בעיה בפני עצמה. מדובר על התנהלות פיננסית לקראת הזקנה ובעת הזקנה".

עו"ד ג'ון גבע דיבר על ניהול סיכונים ועושר, ההיבטים המשפטיים של ניהול התא המשפחתי ותפקידו של סוכן הביטוח בנושא זה. "30% מהזוגות הנישאים בישראל, מתגרשים. מדובר לא פעם בזוגות שמתגרשים בגילאים מאוחרים כמו 50 ו־60, שהספיקו לצבור הרבה כסף בחסכונות פנסיוניים", אומר מנור. "איך מחלקים את החסכונות בין בני הזוג, במיוחד אם רק אחד מהם חסך? עו"ד גבע סקר בפנינו פסקי דין שניתן ללמוד מהם רבות לגבי סוגיות אלו".

חשיבות המגע האישי

ברב שיח בו השתתפו בנקס, אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני ביטוח, אמיל וינשל, המשנה למנכ"ל מגדל, ומנור, הדגיש מישל סיבוני, מנכ"ל הראל ביטוח (שהשתתף גם הוא בשיח), את חשיבות המגע האישי עם הלקוח בעידן השינויים בענף הביטוח. "בזה אין לכם – סוכני הביטוח – תחליף".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email