ההחלטה על ביטול הביטוחים הקולקטיביים הסיעודיים נדחתה בשנה

לטענת הממונה על שוק ההון, הדחייה נובעת מהצורך לאפשר את יישום העקרונות בביטוח סיעודי קבוצתי ארוך טווח וביטוח סיעודי למצטרפים מבוגרים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, הודיעה השבוע כי הביטוחים הקולקטיביים הסיעודיים הקיימים לא יבוטלו השנה. ההחלטה על ביטול הביטוחים הייתה אמורה לצאת לפועל עוד ב־2012 ,אך מאז אפשרות החידוש מוארכת מידי שנה. מדובר בביטוח לטווח מוגבל, שנמכר לעובדי וחברי ארגונים גדולים ומשפחותיהם בפרמיה נמוכה במיוחד, וחברות הביטוח לא חייבות להאריך אותו לאחר סיומו. ביטול הביטוח הקולקטיבי יותיר למעלה ממיליון מבוטחים ללא פתרון הוגן, ולמבוגרים שבהם ללא פתרון כלל.

דורית סלינגר: ”לאפשר את בחינת יישום העקרונות לביטוח סיעודי קבוצתי ארוך טווח וביטוח סיעודי למצטרפים מבוגרים"

ב־20 בדצמבר פרסמה סלינגר טיוטת חוזר שנועדה לאפשר ביטוח סיעודי במתכונת קבוצתית לפי העקרונות הבאים: ראיה ארוכת טווח בהתאם לתכלית הביטוח הסיעודי, ושמירה על זכויות המבוטחים בביטוח לאורך ימי חייהם, על מנת שיהיה זמין עבורם גם בהגיעם לגיל מבוגר. לצד הטיוטה, התפרסם מסמך המציג מודל לביטוח סיעודי למצטרפים מבוגרים. בהודעתה מסבירה סלינגר כי האפשרות לחדש פוליסות קבוצתיות שתקופת הביטוח שלהן מסתיימת עד ל־31 בדצמבר 2017 ,נובעת מהצורך ”לאפשר את בחינת יישום העקרונות לביטוח סיעודי קבוצתי ארוך טווח וביטוח סיעודי למצטרפים מבוגרים".

ואולם, סלינגר עצמה סיכמה עם יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ומנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, על דחיית ביטול הביטוחים הקולקטיביים עד סוף 2017 ,בעקבות איום ההסתדרות בשביתה במשק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email