ההצעה להפיכת אגף שוק ההון לרשות עצמאית אושרה בקריאה ראשונה

36 חברי כנסת תמכו בהקמת רשות פיננסית עצמאית במליאת הכנסת בתחילת השבוע. "נדיר במחוזותינו לוותר על סמכות, אבל זה מה שאנחנו עושים בהצעה זו"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מליאת הכנסת אישרה אתמול (ב') בקריאה ראשונה את הצעת החוק להפיכת אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון לרשות עצמאית. בהצעה שמקדם סגן שר האוצר, יצחק כהן, תמכו 36 חברי כנסת, לעומת 7 שהתנגדו. ההערכה היא שהצעה תידון בוועדת הכספים, אך ועדת הכנסת טרם קבעה זאת סופית. "נדיר במחוזותינו לוותר על סמכות לטריטוריה אבל זה מה שאנחנו עושים בהצעה הזו", אמר סגן שר האוצר לאחר אישור ההצעה.

בהצעה שמקדם סגן שר האוצר, יצחק כהן, תמכו 36 חברי כנסת, לעומת 7 שהתנגדו
בהצעה שמקדם סגן שר האוצר, יצחק כהן, תמכו 36 חברי כנסת, לעומת 7 שהתנגדו

כפי שפורסם בעבר, על חשיבות עצמאותה של רשות פיקוח פיננסית עמדו ארגונים בין לאומיים, ביניהם ה־OECD וקרן המטבע הבין לאומית שהדגישו את החשיבות ביצירת רגולטור עצמאי בישראל, שישמור על ציבור המבוטחים והחוסכים. "החשיבות המיוחסת למרכיב העצמאות של רשות פיקוח פיננסית, באה לידי ביטוי ביתר שאת, בכללים ובסטנדרטים של ארגונים בין לאומיים שלהם ישראל מחויבת במסגרת חברותה באותם ארגונים", נכתב בדברי ההסבר להצעה. "זאת בין השאר, כדי לוודא שישראל ראויה להשתלב בגופים הכלכליים העולמיים השונים, בלי לסכן גופים פיננסיים הפועלים בכלכלות אחרות".

בין המתנגדים להצעה הייתה ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני) שטענה שהרפורמה במעמד האגף נעשית בלי לדבר עם עובדיו, זאת על אף שהיא משפיעה עליהם ישירות. ח"כ בירן ביקשה גם מענה לשאלה שמעסיקה רבים מאז עלתה הסוגיה והיא – האם הרשות החדשה באמת תגדיל את הפיקוח, או שמא תקטין אותו?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email