הוארך צו ההקפאה של חברת הבנייה צ.לנדאו; חייבת עשרות מיליוני שקלים לשלוש חברות ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת הבנייה צ. לנדאו שמצויה בהקפאת תהליכים חייבת כספים לשלוש חברות ביטוח: הראל, כלל ומנורה מבטחים. השבוע האריך בית המשפט את צו ההקפאה עד לסוף ספטמבר. הבקשה להקפאת תהליכים שהוגשה בשבוע שעבר כללה את פירוט החובות של חברה, שמסתכמים בכ-339 מיליון שקל, 256 מיליון שקל מהם הם חובות לנושים מבוטחים.

לכלל חייבת צ. לנדאו כ-16 מיליון שקל: 6 מיליון מהם ניתנו כערבויות טיב וביצוע שצ. לנדאו נותנת לקוני הדירות, ו-10 מיליון הם פוליסות ביצוע. 75% מהסכום היה מבוטח על ידי מבטחי משנה. מנורה מבטחים מבטחת את חברת הבנייה בביטוח אחריות מקצועית, צד ג', חבות מעבידים, תכולה וציוד מכני כבד.

צ. לנדאו לקחה הלוואה מחברת גמלא הראל, שנמצאת בבעלות משותפת של הראל חברה לביטוח ושל חברת יבוא הרכב כלמוביל, למימון שוטף של פעילותה. סכום ההלוואה לא נמסר. בשבוע שעבר פירסמה צ. לנדאו הודעה לרוכשי הדירות, לפיה "בימים הקרובים ישובו הקבלנים לביצוע מלא של הפרויקטים; החברה והנאמנים יפעלו, ככל הנדרש, למסור לכם את דירתכם, בהתאם להתחייבותנו כלפיכם, על פי הסכם המכר במינימום עיכובים. הפרויקטים באשקלון ובקרית גת מלווים על ידי בנק ירושלים ובנק אוצר החייל, ומטרת החברה היא השלמתם ומסירת הדירות במינימום עיכובים, ואנו פועלים לשם כך בשיתוף הנאמנים ובתיאום עם הבנקים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email