הודו בוחנת מעבר לביטוחי חיים צמודי מדד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רגולטור הביטוח של הודו הקים ועדה שתבחן את ההיבטים של מעבר לביטוחי חיים צמודי מדד בשוק הביטוח ההודי. המינוי של הוועדה נעשה לאור פניות של חברות ביטוח חיים המבקשות למכור פוליסות ביטוח צמודי מדד. מהלך זה מזכיר ההתנהלות של שיווק פוליסות חיים צמודי מדד בישראל בתקופת האינפלציה הגדולה כאן.

כיום תקנות הפיקוח על הביטוח בהודו אוסרות מכירת פוליסות ביטוח צמודות. חברות הביטוח יכולות עתה לשווק פוליסות משתתפות ברווחים ופוליסות ביטוח רגילות. אולם האינפלציה המואצת בהודו בשנה האחרונה יצרה התעניינות ברכישת מוצרי ביטוח צמודים. מומחים מציינים, שמוצרי ביטוח צמודים יכולים להתחרות באג"ח הממשלתיות המונפקות ל-10 שנים שפחות מסוכנות, בעוד שביטוחי חיים צמודים למדדי הבורסה ההודית תנודתיים בהתאם למגמות בבורסה.

האינפלציה בהודו יצרה התעניינות ברכישת מוצרי ביטוח צמודים. צילום: Shutterstock

לפי כתב המינוי של הוועדה ההודית, היא תבחן את שיווק פוליסות ביטוח חיים צמודות למדד במדינות אחרות. מעניין אם הוועדה תבקש לבדוק את הניסיון הישראלי של הנפקת פוליסות ביטוח צמודות מדד בשנות ה-60, ה-70 וה-80.

רגולטור הביטוח ההודי ביקש מחברי הוועדה להגיש דו"ח המלצות תוך חודשיים. הכוונה היא שהדו"ח יושלם עד תחילת נובמבר.


רגולטור הביטוח באמירויות: חברות הביטוח יציבות

רגולטור הביטוח באיחוד האמירויות  Al-Zaabi דיווח שחברות הביטוח הפועלות באמירויות יציבות למרות תשלום תביעות פיצוי בשל הקורונה. בפורום של רשות הביטוח, שהתנהל בזום, נמסר שחברות הביטוח שילמו עד סוף יולי תביעות בסכום של 36.5 מיליון דולר.

בדבריו ציין רגולטור הביטוח שסקטור הביטוח מפגין יכולת ויעילות בטיפול בתביעות המבוטחים כתוצאה ממגפת הקורונה. יתר על כן, חברות הביטוח תצאנה ממשבר הקורונה בכמה הישגים שיחזקו אותם בפעילות אזורית וגלובלית.

הרגולטור סבור, שעידן אחרי הקורונה לא יהיה דומה לתקופה שלפני המגפה. הדבר יחייב את ארגוני הביטוח וחברות הביטוח ליישם אסטרטגיות ולהכין מערכות משפטיות ורגולטריות לעידן החדש, תוך היערכות לדרישות הטכניות והאופרציות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email