הוועדה האלמנטרית בלשכה תקיים קורס ביטוח סייבר מקיף

הקורס יערך בשיתוף מערך הסייבר הלאומי והוא מוגבל ל־ 30 משתתפים` הקורס הראשון יתקיים בתל אביב וייפתח ב־17 בפברואר 202
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הוועדה האלמנטרית בלשכת סוכני ביטוח תקיים קורס ביטוח סייבר מקיף, בשיתוף מערך הסייבר הלאומי. הקורס מוגבל ל־30 משתתפים ולצורך מיון המשתתפים התבקשו הסוכנים המעוניינים להשתתף לענות על שאלון התאמה מיוחד.

לדברי סו"ב ישראל גרטי, הקורס שיתקיים במכללה לפיננסים וביטוח בתל אביב, יכלול 4 מפגשים בני 9 שעות כל אחד. "מטרת הקורס היא הכשרה מקיפה של סוכנים בכל נושא הסייבר. את שלושת המפגשים הראשונים ינחו אנשי מערך הסייבר הלאומי וכן יתקיים סיור במתקני מערך הסייבר בבאר שבע. המפגש האחרון יוקדש להצגת חלק ממוצרי הסייבר הקיימים, הרצאה בנושא תביעות של עו"ד סיגל שלימוף, נציגת לוידס בישראל וכן הרצאה של דן לוינסון מחברת פורס מאזו'ר", מציין גרטי.

ניהול סיכוני סייבר | צילום: fotolia

מדובר במהלך מרכזי במסגרת שיתוף הפעולה של הלשכה, אותו מוביל בשנה האחרונה סו"ב גרטי, עם מערך הסייבר הלאומי. מסקר שפרסם מערך הסייבר לפני כחצי שנה, עולה כי רק ל־13% מהחברות במשק יש ביטוח סייבר וכי בכירים רבים בחברות בענפי החקלאות, הבינוי והסיטונות אינם מודעים לכך שקיימת אפשרות לרכוש ביטוח התקפות סייבר.

על פי המערך, גופי הביטחון והחברות הגדולות במשק יודעים היטב כיצד להגן על עצמם מול איומי סייבר, אך יתר המרחב האזרחי מוזנח. המערך רואה בביטוח מרכיב חיוני ביכולת ההתאוששות של המשק לאחר מתקפות סייבר, משום שהביטוח מקטין את הסיכון הכלכלי של המגזר העסקי. בנוסף, מערך הסייבר רואה בהליך החיתום הביטוחי, שבודק את מערכות ההגנה של בעל העסק, כלי עקיף לשיפור ההגנה הכוללת של המשק. במסגרת תכנית חדשה שנועדה להמריץ את שוק ביטוח הסייבר פועל המערך גם לשיפור הידע המקצועי של סוכני הביטוח בתחום הסייבר ולשיפור הפוליסות של חברות הביטוח.

הקורס הראשון יתקיים בתל אביב וייפתח ב־17 בפברואר 2020. יו"ר הוועדה האלמנטרית מוסיף, כי במהלך 2020 מתוכננים עוד 2 קורסים כאלו – בחיפה ובירושלים, ובתנאי שיהיו מספיק נרשמים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email