הוועדה לביטוח כללי מסכמת שנתיים: עושים סדר בחוזרים של האוצר

יו"ר הוועדה אריאל מונין מסכם את פעילותה מול חברות הליסינג, חברות הביטוח והפיקוח - ומספר על האתגרים ל־2
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הנה נכנסה שנת 2016 ואיתה אתגרים רבים בכל ענפי הביטוח. מבול חוזרי האוצר לא מותיר לנו הרבה זמן לנוח ואנו נדרשים לשנס מותניים ולהתחיל את השנה השלישית של עבודת הוועדה לביטוח כללי.

מה היה לנו בשנתיים שחלפו? עיסוק בפוליסת הדירה החדשה שהביאה להרחבת הפוליסה הבסיסית שאנו משווקים לציבור. כמו כן בוטל אחד מהנושאים אשר פגעו בלקוחות – קבלת פיצוי בגין אובדן תכשיטים באמצעות תווי רכישה – וכעת המבוטחים יקבלו פיצוי כספי.

עוד עסקנו רבות בבעיות שאנו הסוכנים חווים: בתביעות צד ג׳ אל מול חברות הליסינג, העלינו את הנושא לדיון ציבורי וניסינו להרבות בתקשורת עם חברות הליסינג השונות במטרה לשפר את המצב.

חוזר החידושים אתגר אותנו מחדש בבואנו לנצל את הוראות החוק ככלי לחיזוק הקשר מול הלקוח, לצד העלאת הערך המוסף שלנו כסוכני האלמנטר הבאים במגע עם המבוטחים.

גם נושא ביטוח האופניים החשמליים הועלה על ידנו לדיון, והמטרה הייתה לוודא כי שוק ביטוח זה יחל להתעורר. אנו מחכים לאישור סופי של חברת שומרה על הוצאת פוליסה ייעודית בנושא.

ערכנו במהלך השנתיים שני כנסים מרכזיים בתחום האלמנטר: הראשון עסק במוצרי הבסיס של ביטוחי הרכב והדירה, והשני התרכז בפן העסקי, כשמלבד עיסוק בביטוחי עסקים, הועלתה גם החשיבות של ניהול העסק שלנו כסוכני ביטוח.

אחד הנושאים שהעסיק אותנו רבות בשנתיים האחרונות היה בעיית נזקי המים הקשה. אמרנו כי לא נפסיק לעסוק בנושא עד שיבוא השינוי, ואכן השינוי בא בדמות טיוטת חוזר נזקי המים שפורסם ממש לאחרונה.

לאחר שנים של פעילות, נושא כתבי השרות הגיע לכדי חוזר המעגן בפעם הראשונה בצורה רשמית את זכות הסוכן למכור כתבי שרות מחוץ לפוליסה.

נושא ביטוח האופניים החשמליים הועלה לדיון | צילום: fotolia
נושא ביטוח האופניים החשמליים הועלה לדיון | צילום: fotolia

עם הפנים קדימה

ובפני מה אנו ניצבים בשנת 2016? הוועדה אישרה את תוכנית העבודה לשנה הקרובה ולפיה נמשיך לעסוק בנושא חוזר צרוף לביטוח המורכב וננסה להבין כיצד ניתן ליישמו. לא נהסס לחזור ולהראות לאוצר את הבעייתיות שבחוזר זה.

גם נושא חברות הליסינג ימשיך להעסיק אותנו ונמשיך באמצעות צוות מצומצם לקדם פתרונות נכונים לשיפור המצב בענף. את נושא הליסינג נלווה גם בהוצאת מורה נבוכים לטיפול נכון יותר של משרדי הסוכן בתביעות צד ג'.

בעקבות פרסום טיוטת נזקי המים, נשב יחד על הטיוטה כדי שכל אחד יעיר את הערותיו. זאת, כדי שבסופו של תהליך ייצא חוזר מוגמר שיסיים את כל ההתנהלות הבלתי אפשרית בענף זה, ויציע פתרון נכון למבוטחים – גם אם הפתרון ידרוש מהמבוטחים לשלם יותר, זה בסדר והוגן כל עוד יקבלו יותר.

בנוסף, אנו מתחילים בעבודה על עריכת טבלת השוואה לכיסויים שכל חברה וחברה משווקת בביטוחי הדירה השונים, על מנת שיהיה בידי הסוכנים כלי השוואתי שיאפשר להתאים לכל מבוטח את החברה הנכונה עבורו בביטוחים אלה.

נשמח לקבל פניות

בנושא ביטוחי רכב קולקטיביים הקמנו צוות שיבחן את הנושא ויבדוק האם יש כאן עיוות אשר יוכל להיות מתוקן בעבודה נכונה של הסוכנים. ננסה לעשות סדר בכל החוזרים הרלוונטיים של משרד האוצר בתחום האלמנטר ונרכז הכל בתמציתיות ככלי לטובת הסוכן באתר הלשכה. כך כל אחד יוכל ללמוד ולהכין את משרדנו לעבודה נכונה תחת הרגולציה הרבה.

הרבה עבודה כבר אמרנו? הוועדה לביטוח כללי מתכנסת אחת לחודש ועובדת במקביל בצוותים קטנים שמנסים לקדם את הדברים. פנו אלינו עם כל רעיון, בקשה או שאלה שיש לכם – ונשמח לטפל בה. אפשר להעביר את הפניות למנהלת ועדות הלשכה, עו״ד מיכאלה ייגר, ובהזדמנות זו אנחנו מודים לה על כל העזרה שהיא מגישה לנו. כמובן נודה גם לחברי הצוות שלנו בוועדה שבאים בהתנדבות ומשתתפים באופן פעיל בישיבות הכלליות ובצוותי העבודה: דותן ויגודסקי, מחאגנה עאדל, דני קורוגודסקי, שלמה אפלר, חגי לוינסון, אלון ורדי, יורם סקיאן, משה מורנו, גיל עמיר, ורד מור, אילן דבי, מוטי חנם, אלי גביש, אמיר ניב, סטינגר אילן ויאיר דר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email