הוועדה לביטוח כללי תפעל לחתימה על אמנת שירות עם חברות הביטוח

ישראל גרטי: “נפעל לחתימה על אמנת השירות עם כל חברות הביטוח ונגדיר את ציפיות הצדדים ואופן ההתקשרות מול הסוכנים”
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו”ב ישראל גרטי וחברים מהוועדה לביטוח כללי שבראשותו, נפגשו לאחרונה עם ראשי אגפים של כל חברות הביטוח. הפגישות נועדו בשלב ראשון להכרות ולשם שיתוף פעולה עתידי בכל נושא שיידרש לטיפול בוועדה לגבי התנהלות חברות הביטוח בו. “היינו אני ועוד חמישה מחברי הוועדה בכל פגישה. לכל סוכן יש כובד משקל בחברה אחת לפחות, וזה מה שסייע בקיום מהיר של הפגישות”, אמר גרטי.

ישראל גרטי הוא סוכן וותיק (28 שנה, וכ־18 שנה חבר לשכה), ובבעלותו סוכנות גדולה “פורום – סוכנות לביטוח” בתל אביב שבה כ־70 סוכנים. מי שמכיר את גרטי מקרוב טוען שהוא “בולדוזר” ובעל ידע נרחב בתחום.

גרטי.

בוועדה חברים עשרים סוכנים: “הקפדתי על מנעד של גילאים בוועדה, שבה הצעיר ביותר הוא בן 28 והמבוגר בן 74. כמו כן, הקפדתי על מקצוענות ואכן החברים הם מקצוענים ואיכותיים אחד אחד”, אומר גרטי.

הוועדה קיימה כבר שתי ישיבות ובשנייה חולקו חבריה לחמישה צוותי עבודה לפי נושאים שכל צוות יטפל בהם: תגמול הסוכן בביטוח כללי – עבודה מול חברות הביטוח בנושאים כמו הקטנת עמלות ומתן הנחות על חשבון עמלת הסוכן; בעיות בתחום התביעות (התקיימה כבר פגישה עם נציגי רשות שוק ההון בנושא סירוב החברות לבטח מי שצבר שתי תביעות בביטוח רכב, או שאין לו עבר ביטוחי עד גיל 26). בנושא זה, מציין גרטי, כי לפחות חברת ביטוח אחת תפרסם בקרוב פתרון ראוי לסוגיה; בניית אמנת שירות עם כל חברות הביטוח.

עד עתה חתמו שלוש חברות ביטוח על האמנה – איילון, הכשרה ושלמה. גרטי: “אנחנו נפעל לחתום על אמנת שירות עם כל החברות. באמנה נגדיר בין היתר, את הציפיות של שני הצדדים מבחינת שירות לסוכן, הפסקת עבודה עם סוכן ועוד.

הבעיות במגזר הערבי – מדובר בנושא ביטוח לרכב, שחברות ביטוח ניתקו חלק מסוכני המגזר ממערכותיהן ולא מאפשרות להם לבצע ביטוח ללקוחותיהם. גרטי: “היו לנו פגישות עם הפיקוח, עם חברי כנסת ועם ה”פול” ואנחנו מקווים למצוא פתרון לנושא בקרוב.

דיגיטציה בביטוח בכלל ובמשרד הסוכן בפרט: “בנושא זה ניצור אפיון צרכים של הסוכן בביטוח אלמנטרי, שהוא שונה מזה של סוכן פנסיוני למשל. לאחר שיהיה לנו את אפיון הצרכים, נפגש עם הוועדה הטכנולוגית בלשכה ונקדם את הנושא לטובת הסוכנים האלמנטריים”, מסביר גרטי.

עוד מסר גרטי כי צוותי העבודה ייפגשו אחת לחודש לפגישת עבודה ואחת לחודשיים תתקיים ישיבה כוללת של הוועדה ל”סיעור מוחות” בנושאים המטופלים בידי הצוותים.

ליצירת קשר עם סו"ב ישראל גרטי:
טלפון – 054-4451894
מייל – [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email