הוועדה לסוכנים צעירים יוזמת: כלים להעשרה מקצועית ולסיוע לסוכן הצעיר

דביר רפ: ”אני רואה לנגד עיניי את הצורך בידע מקצועי ובמתן כלים מקצועיים לסוכן המתחיל“
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הוועדה לסוכנים צעירים תערוך בשבוע הבא יום סיור לימודי לביטוח כללי במפעל איטונג. לדברי יו“ר הוועדה לסוכנים צעירים דביר רפ, ”מכיוון שזהו מפעל גדול עם אספקטים ביטוחיים רבים, נוכל לראות סיכונים רבים שדורשים ביטוחים רבים. לכן יזמתי את הסיור במפעל כל כך גדול, הייחודי בתחומו בארץ“.

הסיור הוצא לפועל בשיתוף יו“ר הוועדה לביטוח כללי אריאל מונין, והוא יועבר על ידי עו“ד ליאת הר טוב, יועצת ביטוחים וניהול סיכונים ומנהלת בכירה בתחום הביטוחים האלמנטריים בקבוצת האודן ישראל, חתם ביטוח בינלאומי. הסיור יתמקד בתהליכי הייצור, קווי הייצור ושרשרת האספקה, עד ללקוח הקצה. במקביל, ילווה הסיור הטכני בהיבטים הביטוחיים, תוך הרחבה על ביטוח האש ואובדן הרווחים המיוחד לסוג מפעל זה. בתום הסיור יתקיים דיון מקצועי על הנושאים שהוצגו.

רפ מוסיף כי על הסוכנים הצעירים שעוסקים בביטוח אלמנטרי להירשם במהירות, מכיוון שהסיור מוגבל במספר המשתתפים. ”אנו רואים בכך כלי חשוב בהעשרת הידע האלמנטרי“, הוא מדגיש.

בתוך כך, לפני כשבועיים סיימה הוועדה את עבודתה על ערכת ברוכים הבאים ללשכת סוכני הביטוח. לדברי רפ, ”הערכה היא למעשה חוברת שבה מפורטים כל הכלים שנותנת הלשכה לחבריה. בחוברת מידע שימושי, כמו טיפים מעו“ד ג‘ון גבע לסוכן מתחיל, טיפים שלי, טיפים של יו“ר ועדת הטכנולוגיה ראובן רפ, מידע על מועדון ההטבות וכרטיס האשראי לסוכנים, בעלי תפקידים ומבנה הלשכה ועוד. הוצאנו את הערכה כדי שאדם שמצטרף ללשכה לא יחיה בעלטה וינסה לנחש מה מעניקה לו החברות בה, אלא יידע מה הוא מקבל, מיהם בעלי התפקידים, ואיך מגיעים אליהם. מדובר בכלי שלא היה קיים עד היום בלשכה“.

יוזמה נוספת של הוועדה היא סיירת מקצועית ייחודית לפיתוח סוכני ביטוח צעירים, הכוללת מתן כלים מקצועיים, תיאורטיים ומעשיים, לעבודה בענף הביטוח, שהוקמה בשיתוף איילון חברה לביטוח. ”בתור סוכן צעיר ודור המשך, הבחנתי מתחילת דרכי בתחום שצריך להעשיר גם את הידע המקצועי של הסוכן המתחיל. כשנכנסתי לתחום לאבי לא היה זמן לחנוך אותי כמו שצריך, אז השתמשנו בשירותיו של יועץ בתשלום, שסייע לי רבות.

”אני רואה את הצורך הזה לנגד עיניי כל הזמן, כמו גם את הצורך במתן כלים מקצועיים כדי להתמודד עם סוגיות ביטוחיות וניהול המשרד. לכן פניתי לאיילון, שראו כמוני את החוסר, והם זוקפים חשיבות רבה לשיתוף הפעולה עם הלשכה בכלל וקידום הסוכן הצעיר בפרט. אני מודה למנכ“ל איילון אמיל וינשל על הנכונות לקחת חלק בפרויקט, ולהנהלת איילון שנרתמה להעביר תכנים בקורס. מבחינתי, השתתפות ראשי אגפים בהעברת סדנאות היא הצלחה אדירה. כדי שנשלב את הידע המקצועי עם פרקטיקה ביטוחית, הזמנו גם את יו“רי הוועדות בלשכה להרצות בתחומיהם. כך נקבל גם את נקודת מבטו של הסוכן“.

רפ מדגיש כי מדובר בסדנה ללא עלות, עם תכנים שהסוכנים לא יקבלו בשום מקום אחר. ”זהו פרויקט ראשון מסוגו בלשכה, פיילוט שמתבצע יחד עם איילון. מספר המקומות מוגבל ל-25 סוכנים בלבד. לאחר שנבחן את הצלחת הפיילוט, ננסה לפתוח עוד כמה קורסים כאלה“.

ההרשמה מיועדת לסוכנים עד גיל 40. הסדנה מתחיל ב-13 ביולי, ונותרו בה מקומות בודדים. רפ מציין כי ההרשמה תיסגר בשבוע הקרוב, לכן סוכנים המעוניינים לתפוס את המקומות שנותרו צריכים למהר.

לפרטים ולהרשמה נא לפנות למיכאלה ייגר: [email protected] 03-6396676

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email