"הוועדה פועלת לשיפור היכולת הטכנולוגית של הסוכן"

לקראת כנס אלמנטר 2018 , נערוך ראיונות עם חברי ועדת הביטוח הכללי; השבוע: סו"ב אברהם שובל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב אברהם שובל הוא סוכן ביטוח מזה 40 שנה, נשוי, אב לשניים וסבא לארבעה, גר בתל אביב.

"כל השנים עבדתי בסוכנויות ביטוח; בתחילה כמנכ"ל ולאחר מכן כמנהל תיקים. לפני כארבע שנים החלטתי לפתוח משרד עצמאי בגבעתיים. בביטוח חיים הייתי כל השנים עצמאי עם תיק פרטי.

"מרבית הזמן נמנעתי מלהשתתף בפעילות הלשכה, אך הקפדתי לשלם את דמי החבר הנדרשים מדי שנה. בכל השנים ועד יציאתי לעצמאות לא השתתפתי בכנסים. רק לאחר שיצאתי לעצמאות, הבחנתי בקשיים העומדים בפני סוכן ביטוח עצמאי מול חברות הביטוח ומול הרגולציה. מאז שנת 2015 אני מקפיד להשתתף בכנסי הלשכה. בשנה שעברה, בסמוך לבחירות ובהשפעת חברים הגשתי מועמדות לבחירות בסניף רמת גן-גבעתיים אך לא נבחרתי, והצטרפתי לוועדה האלמנטרית כחבר ועדה. שם לראשונה נחשפתי לפעילות הענפה של הלשכה מול הרגולציה, מול חברות הביטוח ומול המחוקק. פעולות ברוכות המשפרות את מעמדו של הסוכן, שאינן גלויות לחברי הלשכה עצמם, אלא לאחר ביצוע התיקונים הנדרשים על ידי הוועדה.

שובל | צילום: סמדר גרטי

"כיום בעידן הדיגיטלי, יכול מבוטח בטלפון החכם לקבל ביטוח דירה ורכב בביטוח הישיר לאחר מענה למספר שאלות ולקבל פוליסה ותעודת חובה משולמת במייל בדואר או בפקס. לצערי חלק מסוכני הביטוח אינם ערוכים למהפך הדיגיטלי המאפשר הפקת פוליסת דירה או רכב באמצעות הטלפון החכם על ידי המבוטח ללא התערבות ישירה של הסוכן; כך יוכל הסוכן להתפנות לטפל בתביעות ובמתן שירות והחיסכון לסוכן הוא משמעותי. לכן הכנס האלמנטרי הנוכחי שם דגש על העולם הדיגיטלי בענף הביטוח. סוכן חייב להצטייד באתר אינטרנט הכולל בתוכו אפשרות למבוטח לקבל הצעת מחיר ופוליסה לרכב ולדירה, וכן ביטוחי חיים על ידי מענה למספר שאלות וחיתום רפואי.

"על מנת לחזק את הקשר מול המבוטחים שלנו ולאפשר להם תקשורת רציפה, הוועדה האלמנטרית קיבלה על עצמה בתוכנית העבודה שלה ובתיאום עם הוועדה לטכנולוגיה, לפתח ולעזור לסוכנים לשפר את היכולת הדיגיטלית שלהם כדי לעמוד מול הדור החדש המעדיף רכישה דיגיטלית במקום רכישה פיזית פנים מול פנים.

"המלצתי לסוכנים הצעירים, אשר להם צפי עבודה של 25 שנה ומעלה, להפנים את השינוי המתחולל בעולם העסקי ולעבור לטכנולוגיות מכירה המתאימות לדור החדש. המכירה הטלפונית וההפניות מפה לאוזן, מחברים ומבני משפחה ילכו ויתמעטו, הרוב יעבור למדיה הדיגיטליות ולרשתות החברתיות, ואל לנו להישאר מאחור.

"אני מזמין וממליץ לכל אלה שטרם נרשמו לכנס ובטרם סגירת ההרשמה, להירשם ולהגיע. הכנס השנה יהיה רצוף בהרצאות מקצועיות ומעניינות, חלקן מפוצלות למספר נושאים המאפשרים לסוכן להשתתף בנושא קרוב ללבו או בנושא שבו הוא מרגיש חוסר ידע מספק. בתכנון הכנס הושקעו מאמץ וזמן רבים בבחירת הנושאים, המרצים, תוך אילוצי זמן וזמינות המרצים. אני מאמין שמשתתפי הכנס יעשירו את הידע שלהם ויעברו חוויה שתשפיע על עיסוקם בעתיד.

"כל אלה העמלים להכנת הכנס: הנהלת הלשכה ועובדיה, הוועדה לכנסים, הוועדה לביטוח אלמנטרי, הוועדה לסוכנים הצעירים וכל אלה שעזרו להם – מצפים להרשמתם של כל סוכני הלשכה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email