הוועד המנהל החדש של המכללה לפיננסים וביטוח מתכנן להזניק את המכללה לשם דבר בענף הביטוח

יו"ר הוועד המנהל, סו"ב עו"ד חוה פרידמן-וינרב מתכננת שת"פים עם חברות הביטוח, הרחבת הקשרים עם מכללות נוספות לתואר ראשון בביטוח והקמת שלוחות בירושלים ובבאר שבע
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הוועד המנהל של המכללה לפיננסים וביטוח של לשכת סוכני ביטוח, התכנס בשבוע שעבר, חדור מוטיבציה להזניק את המכללה קדימה.

בראש הוועד המנהל עומדת סו"ב עו"ד חוה פרידמן-וינרב, שאמרה: "המכללה היא אחד ממנועי הצמיחה של הלשכה. היא אמורה לתת ערך מוסף לסוכנים חברי הלשכה ולענף הביטוח בכלל. במכללה לומדים בקורסים לקבלת רישיונות לסוכן ביטוח, אך בכוונתנו להרחיב את פעילותה לתחומים נוספים לטובת חברי הלשכה".

לצדה של פרידמן-וינרב חברים בוועד המנהל סוכני הביטוח: ניר קסלמן, המשמש כסגן יו"ר הוועד המנהל, עו"ד ירון טל ממחוז ירושלים, שרה שטיינמן מהשרון, אורן נמרוד מבאר שבע, עמיעד קפלן ודודו שושן מהצפון. סו"ב עמוס גואטה, יו"ר הוועדה הטכנולוגית בלשכה, ישמש כיועץ טכנולוגי לוועד המנהל.

“השיקולים שהיו לנו בבחירת חברי הוועד המנהל היו בעיקר אנשי מקצוע בתחומים מסוימים ונציגים בפריסה ארצית של כל מחוזות הלשכה. אחת המטרות שלנו היא להנגיש את המכללה, לאחר שנפתחה שלוחה בחיפה, גם לסוכני ירושלים וסוכני הדרום, מסבירה פרידמן-וינרב. לדבריה, הוועד המנהל יעבוד בשיתוף פעולה מלא עם רונן דניאלי, מנהל המכללה.

נמרוד, קפלן, גואטה, שושן, פרידמן-וינרב, שטיינמן וקסלמן

על התכניות למכללה לפיננסים וביטוח ועל האני מאמין שלה בנושא זה, מספרת פרידמן-וינרב: “אני רוצה לחבר את המכללה עם חברות הביטוח; שכל החברות יציגו את התכנים שלהן לסוכנים, כדי שיהיה להם מידע מקיף. היום סוכן של מגדל יודע על פוליסת אבדן כושר עבודה של מגדל, אבל הוא לא מכיר את זו של איילון. אני רוצה שסוכן הביטוח יקבל מידע מקיף כדי שיבחר את הפוליסה המתאימה ביותר ללקוח שלו.

“בנוסף, נרצה לחבר את רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון עם המכללה, כדי שסוכני הביטוח ייפגשו אישית עם אנשי הרשות, ולהביע את דעתם בפני נציגי הרשות לפני שמתפרסם חוזר.

“רעיון נוסף הוא להעמיק את החיבור הקיים עם מכללת נתניה ולהוסיף גם את מכללת ספיר ומכללת כרמל שבצפון כדי ליצור שיתוף פעולה דומה לזה שקיים עם מכללת נתניה, לפיו 30 הנקודות ללימודי חוץ לתואר ראשון בביטוח יוכלו להינתן באמצעות לימודים במכללת הלשכה.

“אנחנו ניצור גם שיתוף פעולה עם מכללת קריית אונו למשפטים, כולל השלוחה שלה למגזר החרדי, כדי להעשיר את הסוכנים בידע משפטי בכלל ובכל הקשור למגזר החרדי בפרט”.

פרידמן-וינרב מספרת כי “ננגיש את המכללה לענף כולו, גם לסוכני ביטוח מחוץ ללשכה, וגם לפקידות ופקידים מחברות הביטוח ומסוכנויות הביטוח”.

לדבריה, לדעת הוועד המנהל לייצר השתלמויות בנות יום אחד במכללה לחברי הלשכה בשעות הבוקר: “אני רוצה שסוכן הביטוח יקבל ארגז כלים שלם ומלא; שיידע שכאשר הוא רושם מוטב מה המשמעות ואת ההבדל בין צוואה, ירושה ומוטבים; שיידע מה ההבדלים בפוליסות נזקי מים”.

עוד היא מסבירה, כי סוכנים חברי לשכה יקבלו הנחה משמעותית בהש־ תלמויות היומיות וישלמו 100 שקלים בלבד לעומת 200 שקלים למי שאינו חבר לשכה: “נגדיל את החשיפה של הסוכנים לת־ מורות שהם מקבלים מה־ לשכה תמורת האגרה שהם משלמים”, היא מדגישה.

לדבריה, כבר בחודשים הקרובים ייפתחו קורסים בתחום גישור, כלכלה נבונה וייעוץ משכנתאות, ובנוסף גם ניהול זמן ו”חזרה לבייסיק": “הסוכנים שכחו מהי בעצם עבודת סוכן הביטוח הבסיסית מרוב רגולציה ושחיקה”, היא אומרת.

בישיבה העלה סו”ב גואטה את ההצעה לשנות את שם המכללה ל”מכללת לשכת סוכני ביטוח” כדי להדגיש את השיוך שלה ללשכה. הוא גם הציע לשנות את הלוגו של המכללה. ההצעות נשקלות והעבודה עליהן כבר החלה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email