הורחב הסכם השת"פ עם BDO בפעילות המכללה

יביא לחיסכון של כחצי מיליון שקל ללשכה בשנה ופריסה רחבה של כיתות לימוד לכל המחוזות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ראשי הלשכה בהנהגת מ"מ נשיא הלשכה, סו"ב יוסי אנגלמן, חתמו השבוע על נספח להסכם עם חברת BDO המרחיב את שיתוף הפעולה בין שני הגופים בפעילות המכללה. ההסכמות ניטרלו את הסכסוך שפרץ עם BDO שטענה כי הלשכה, בהפעלת המרכז להכשרה שלה, מפרה את ההסכם עליו חתמו שני הגופים בינואר 2020. על פי הרחבת ההסכם, מרכז ההכשרה שמנהלת הלשכה (ששמו יחזור להיות "המכללה לפיננסים
וביטוח ע"ש רחמני"), יוכל להשתמש חינם בכל שלוחות חברת BDO הקיימות בחיפה, נתניה, ת"א, רחובות, ב"ש וירושלים – וכך תורחב מאוד פעילות ההדרכות במחוזות. BDO תאפשר קיום הדרכות/השתלמויות בשלוחותיה בשעות הבוקר באופן מלא ושעות אחה"צ בתאום מראש, וכך המכללה תחזור לפעילות של הדרכה יומית עליה התחייבה בהסכם. BDO תקבל גם הנחה בתשלום שלה ללשכה כשתזוכה על חודשים ינואר, פברואר, מרץ 20/21 , הנחה אותה ביקשה על רקע צמצום הפעילות בקורונה.

המפגש בין נציגי הלשכה להנהלת BDO. צילום: גיא קרן
חיסכון כספי

סו"ב אנגלמן מסביר עוד: "עד לאחרונה רבץ על הלשכה סכסוך בין הנהלת הלשכה הקודמת ובין BDO עקב הסכם שנוסח באופן שגוי שגרם למחלוקת. נכנסנו לתמונה, נפגשנו עם ראשי BDO, והגענו להסכמות מצוינות, שטובות לשני הצדדים, ובעיקר ללשכה. הרחבת ההסכם תביא לחיסכון של כ־500 אלף שקל בשנה. יו"ר המחוזות ייהנו מכיתות לימוד במחוזותיהם חינם, עד הצהריים. זה מתכתב מאוד עם הכוונה של הממונה לקדם את מודל הסוכן האובייקטיבי, שבעקבותיו יחויב הסוכן כנראה בהשתלמויות מקצועיות בתדירות גבוהה. כיתות הלימוד ההיברידיות במכללה הן מהמתקדמות והחדשניות ביותר הקיימות כיום, ומאפשרות גם לימוד פרונטלי וגם שיעורים מקוונים".

סו"ב איציק זילברמן, יו"ר ליסוב החברה הכלכלית מוסיף: "מצאנו את הפתרון הטוב ביותר לאחר שהיחסים עם BDO עלו על שרטון. אנחנו פותחים כאן 'אופק חדש עצום' להדרכות של הלשכה לטובת ההתמקצעות של סוכני הביטוח. בנוסף, בזכות ההסכמות החדשות הגענו ממצב בלתי אפשרי של הפסדים כבדים שנמשכו בשנתיים האחרונות של מרכז ההכשרה, גם לחיסכון עצום בעלויות ללשכה וגם להרחבת הפעילות לכל רחבי הארץ, לאחר שעד כה התקיימה בעיקר בתל אביב".

סו"ב חוה פרידמן, יו"ר המכללה מסרה בתגובה: "אני מברכת על ההבנות אליהן הגיעו צוות הסוכנים עם הנהלת BDO, שיתוף הפעולה הורחב, מרכז ההכשרה יוכל לקיים השתלמויות וסדנאות לטובת חברינו הסוכנים במתקני BDO בשעות הבוקר. נמשיך בפעילות המבורכת להעשרת חברי הלשכה בידע, נמשיך בהרצאות 'זום' ובעתיד הקרוב נוכל לחזור ולהיפגש בהרצאות פרונטליות".

בשורה גדולה למחוזות

סו"ב מיכה אדוני, יו"ר מחוז חיפה והצפון מסר בתגובה: "זו בשורה והישג לסוכני מחוז חיפה והצפון: בנספח להסכם שנחתם השבוע בין לשכת סוכני הביטוח ובין BDO, ובדגש על חיזוק והרחבה של הידע המקצועי, וההשתלמויות של סוכני הביטוח בצפון – סוכם כי כיתות ההדרכה של BDO בחיפה יעמדו לשימוש לשכת סוכני הביטוח. נפגשנו השבוע, אני ביחד עם סגנית נשיא הלשכה סו"ב אניה לוין עם מנהלי BDO והנהגת הלשכה, במשרדי החברה בחיפה וביקרנו בחדרי ההדרכה. עלי לציין שהכיתות גדולות, מרווחות ומאובזרות ברמה טכנולוגית גבוהה. כמו כן קיימת גם כיתה היברידית שמעצימה את חווית השימוש. אין ספק ששיתוף פעולה זה בין הלשכה ל-BDO הוא השילוב המקצועי הנכון לשני הצדדים".

סו"ב יפת בקשי, יו"ר מחוז ב"ש והדרום, מסר בתגובה: "הדרום שמהווה 60% משטחה של מדינת ישראל היום בתנופת פיתוח אדירה. בדרום, למרות גודלו והפעילות הגדולה, בולט חסרונם של בעלי מקצוע מעולם הבטוח. הדבר יחריף יותר בעתיד עקב ממוצע גילם של הסוכנים הוותיקים וחוסר בדור ממשיך.

"אנו מברכים על יוזמת הלשכה במסגרת ההסכם עם חברת BDO להקים שלוחה בבאר שבע שתתן מענה בעתיד לבעלי מקצוע מעולם הבטוח. נעשה ככל הניתן שגם בדרום יתאפשר ללמוד מקצוע חשוב זה ובכך נתרום לגידול מאגר בעלי המקצוע בעולם הבטוח".

סו"ב שמואל אשורי, יו"ר מחוז ירושלים, מסר בתגובה: "שמונה שנים אני משמש בתפקידי כיו"ר המחוז, ושמונה שנים מבטיחים לי שלוחה של המכללה בירושלים. כדי לקיים כנסים והדרכות לסוכני המחוז, היינו צריכים לשכור מקום. אני מברך על הרחבת ההסכם עם BDO שיאפשר לנו להשתמש בשלוחה שלו בירושלים. בשבוע הבא נקיים טקס פתיחה של כיתות ההדרכות של המחוז בשאיפה לקיים השתלמות בכל שבוע".

ממנכ"ל BDO , אבי קאופמן, נמסר: "האקדמיה לפיננסים של הפירמה הבינלאומית BDO מברכת על הרחבת שיתוף הפעולה עם לשכת סוכני הביטוח בישראל ועם אלפי הסוכנים חברי הלשכה. במסגרת הרחבת השת"פ יעמדו לכל חברי הלשכה ולבני משפחותיהם עשרות קורסים מהאיכותיים והמובלים ביותר במשק, בפריסה ארצית (מחיפה ועד באר שבע וירושלים).
האקדמיה לפיננסים של BDO נרתמת למשימה החשובה של הרחבת והעצמת הכישורים של סוכן הביטוח ותעמיד לרשותו את כל הכלים להתמקצע באופן אינטרדספלינרי בתחומים כגון לימודי ,CFP העברה בין דורית, נדל"ן, ייעוץ משכנתאות ועוד.
כל הקורסים יעמדו לזכות סוכני הביטוח ובני משפחותיהם ללימוד הן פרונטלי והן דיגיטלי לפי העדפתם.

"אני מבקש לברך את ההנהגה החדשה של הלשכה, ובראשה סו"ב יוסי אנגלמן, על הרוח היזמית והערכית שהביאו עמם. אין לי ספק כי שיתוף פעולה זה הינו אסטרטגי ויישא פירות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email