הזהרו מהונאות פיננסיות הקשורות ל-COVID-19

סו"ב דוד קלמנוביץ׳ מסביר על פשעי הסייבר שמתגברים בעת המשבר ונותן טיפים שיסייעו לכם להגן על עצמכם טוב יותר מפני הונאות כספיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פושעי סייבר משתמשים בהודעות דוא"ל מזויפות, robocalls, טקסטים, מדיה חברתית, אתרי אינטרנט וערוצים אחרים כדי לאסוף מידע רגיש בניסיונות לאסוף במרמה מידע ולבצע הונאות.

כדי למנוע מצב בו אתם נקלעים למצב מסוג זה – חשוב להישאר ערניים ולבדוק את כל ההודעות והבקשות הבלתי רצויות למידע אישי.

הונאות פוטנציאליות לחיפוש כוללות בקשות למספרי חשבון בנק, פרטי חשבון PayPal או מספרי תעודות זהות לקבלת תשלומי ממשלה. הונאות גם מבקשות מהקורבנות תשלום מראש או דמי עיבוד כדי לקבל סיוע כספי או לזרז צ'קים או הלוואות. אחרים השתמשו בטעות בהודעות דיוג המציעות מענקים מזויפים בנוסף לבדיקות גירויים. בדואר נשלחו בדיקות גירוי מזויפות עבור כמויות לא שגרתיות, או הדורשות אימות מקוון או בטלפון. זכרו כי אלה רק כמה דוגמאות להונאות הקשורות לחבילת הגירויים, וריאציות רבות קיימות שם.

מעשי ההונאה הופכים מתוחכמים יותר | צילום: shutterstock

השתמשו בטיפים הבאים כדי להגן על עצמכם מפני הונאות כספיות של COVID-19:

  1. דעו כיצד לטפל במיילים חשודים ובהודעות אחרות. אל תלחצו על קישורים או קבצים מצורפים לא רצויים, במיוחד אלה עם COVID-19 סנסציוני. היו חשדנים בבקשות בלתי צפויות למידע רגיש, אישי וכלכלי, ואל תחשפו אותו לגורמים לא ידועים או לא מאומתים.
  2. עיינו במקורות מידע מהימנים אודות תוכניות הסעד הכספי הממשלתי, ורק סיוע כלכלי ממוסדות לגיטימיים.
  3. אל תניחו שקישורי סיוע פיננסיים וקבצים ששיתפו חברים ובני משפחה הם בטוחים. חשבונות המדיה החברתית או הדוא"ל שלהם עלולים להתחזות להם, או שהם יכולים לשתף בלי יודעין תוכן זדוני או כוזב. במקום זאת, הקלידו ישירות את אתרי האינטרנט של חדשות אמינות ומקורות ממשלתיים.

הכותב הוא חבר בוועדת הטכנולוגיה בלשכה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email