החברות עזבו בגלל הארנונה – עיריית ת"א מנסה להחזיר אותן

בתוכנית שפרסמה עיריית תל אביב היא מציגה משרדים מיועדים לחברות ביטוח. על אף התוכניות, נראה שללא הקלה בארנונה חברות הביטוח יישארו מחוץ לעיר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בשנים האחרונות עזבו רוב ההנהלות המרכזיות של חברות הביטוח את תל אביב: מגדל עברה לאזור התעשייה בפתח תקווה, הפניקס לגבעתיים והראל ואיילון הדירו רגליהן לרמת גן. בתחילת 2017 גם מנורה תצטרף למגמה, ותעבור משדרות רוטשילד לרמת גן וגם חברות קטנות יותר כמו ביטוח ישיר, AIG ושומרה אינן יושבות בתל אביב. הסיבות המרכזיות ליציאת החברות מתל אביב הן הארנונה הגבוהה (46 שקל למ"ר לחברות ביטוח) וקשיי התנועה והחניה בעיר.

לחלק מהחברות יש מוטיבציה לחזור, אבל האם זה יקרה?
לחלק מהחברות יש מוטיבציה לחזור, אבל האם זה יקרה? | צילום: fotolia

עיריית תל אביב פרסמה לאחרונה את התכנית המפורטת של מתחם המשרדים והמגורים הגדול "קרן הקריה", שייבנה על שטח המחנה הצבאי בקריה בתל אביב. מדובר בבנייה של שני מגדלי משרדים, בני 50 ו־80 קומות. התכנית, שאושרה בוועדה המקומית, קובעת כי המשרדים מיועדים בין היתר לבנקים ולחברות ביטוח. התכנית מבטיחה לחברות הביטוח מיקום מרכזי, קרוב לבורסה, בתי המשפט וליבת העסקים וההשקעות במדינה. עובדי החברות ייהנו מחניונים תת קרקעיים, בניה ירוקה, תשתיות ברמה גבוהה, מרכז מסחרי בקומות הקרקע של מגדלי המשרדים וגם מתקני ספורט ונופש. בנוסף, כוללת התכנית גם בניית שני מגדלי מגורים בני 45 קומות כל אחד ובהם 540 דירות, מה שיאפשר לעובדים בכירים בחברות הביטוח ובבנקים, לרכוש דירות מפוארות בסמוך למקום העבודה.

בעיריית תל אביב מסתמכים על העובדה שהמעבר של הנהלות חברות הביטוח אל מחוץ לעיר מסרבלת את ההגעה של עובדי החברה למשרדיהן, וכי לחלקן יש מוטיבציה לחזור לעיר. הבעיה בינתיים היא שתכנית העירייה אינה פותרת את נושא הארנונה היקרה למשרדים בתל אביב, ונראה שכל עוד בעיה זו לא תיפתר, ספק אם תצליח עיריית תל אביב לפתות את חברות הביטוח לחזור אליה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email