החוק החדש לחלוקת רכוש בין בני זוג שהתגרשו – הזדמנות נהדרת לסוכן הביטוח

במסגרת החוק החדש, החסכונות הפנסיוניים ניתנים לחלוקה כבר בעת הגירושין. לכן, מדובר בנקודת זמן חשובה עבור סוכן הביטוח. עליו לוודא כי שני בני הזוג יישארו תחת טיפולו גם לאחר הפרדת הפוליסות המשותפות, ואולי אף ירכשו כיסויים חדשים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בפברואר השנה, עבר תחת הרדאר של חלק מסוכני הביטוח, החוק לחלוקה שוויונית בין בני זוג שהתגרשו. מטרתו לבצע חלוקה שווה בכל הפוליסות: פנסיה, מנהלים, קופות גמל והשתלמות, עבור כל הכספים שנצברו לפני הפירוד, בתקופת הנישואין המשותפת. העברתו, היא בבחינת הזדמנות לסוכן.

בתקופה בה אחד מתוך שלושה זוגות מתגרש, חשוב שכל סוכן יהיה חשוף לחוק ומשמעויותיו. מעבר לחובה המקצועית, לסוכן הביטוח המשפחתי ניתנת אפשרות להעמיק את הקשר עם המבוטחים, להיות איש הפיננסים של בני הזוג וגם להתפרנס "על הדרך". במסגרת החוק, ובניגוד לעבר, הכספים והחסכונות ניתנים לחלוקה בדרכים שונות כבר בעת הגירושין, ולא רק בגיל היציאה לפנסיה. זאת, בכדי למנוע מבני הזוג להיות "אזוקים" אחד לשני עד היציאה לגמלאות. כאן נכנס לתמונה סוכן הביטוח, שמכיר בחלק מהמקרים את בני הזוג.

כיצד נדרש הסוכן לפעול מול בני זוג שהתגרשו? סוכן חכם ישכיל לשמש אוזן קשבת ואיש מקצוע עבור שני בני הזוג ,שנתנו בו את אמונם בשנות הנישואין. לא כדאי להקל ראש בעניין, כיוון שבתהליך גירושין כל צד דואג להיצמד "לאנשי אמונו", וחשוב לשדר לשני בני הזוג, שהייצוג הוא כלפי שניהם בצורה שווה.

המלצה נוספת היא שהסוכן יזמין את שני בני הזוג לפגישה עמו. זאת, משום שיש לו את הידע והכלים לצייד אותם בכל המסמכים, התדפיסים והפוליסות הנמצאים אצלו במשרד, במקום שהלקוחות יתרוצצו בין גורמים שונים. מה גם שאלה דרושים להצגה בבית המשפט. בהזדמנות זו, יחתים את שני בני הזוג על מסמך ב'1, וימשיך לשמש כסוכן הפנסיוני שלהם.

כשאחד מכל שלושה זוגות מתגרש, על כל סוכן להכיר את החוק החדש | צילום: fotolia
כשאחד מכל שלושה זוגות מתגרש, על כל סוכן להכיר את החוק החדש | צילום: fotolia

כיסויים חדשים

כחלק מתהליך הגירושין, מפרידים בני הזוג גם את הביטוחים הבריאותיים, הסיעודיים, פוליסות הריסק ופוליסות החיסכון הפרטיות שלהם. חשוב שהסוכן יוודא כי הפוליסות הפרטיות של שני הצדדים יישארו תחת ניהולו. במקרים רבים, באותה פגישה מגלים גם שלאחד מבני הזוג נרכשו במשך השנים כיסויים שלא קיימים לבן הזוג השני. מכיוון שבעת הגירושין מתבצעת הפרדת פוליסות, ואחד מבני הזוג יוצא מהפוליסה המשותפת או המשפחתית לפוליסה אישית ומקים לעצמו פוליסה חדשה, זהו בהחלט הזמן להוסיף עבורו כיסויים חדשים ונדרשים, שלא היו לו בעבר.

בתהליך גירושין מופרדים גם חשבונות הבנק של בני הזוג, כולל חסכונות, פק"מים וכו'. זו הזדמנות מעולה להציע לבני הזוג להעביר את החסכונות לפוליסות מתאימות. ולסיכום, חשוב לזכור שעל חלק מהפעולות הללו ניתן גם לגבות דמי טיפול, ולשלב בין היות סוכן הביטוח איש המקצוע והידע של בני הזוג, לבין האפשרות להתפרנס.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email