החלה עונת הנסיעות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כאשר אחד ממבוטחנו הגיע למשרדנו לערוך ביטוח לקראת נסיעתו לחו"ל היה ברור שהוא זקוק לביטוח מורחב, שיכסה את הבעיה הרפואית החמורה שממנה הוא סובל. ביקשתי ממנו שייגש לרופא המשפחה כדי להשלים מספר מסמכים רפואיים החסרים לצורך עריכת הביטוח. מבוטחנו לא חזר באותו היום למשרד.

פגשתי אותו כששב מחו"ל. שאלתי אותו, "נסעת בלי ביטוח?" "לא", הוא ענה, "כשהגעתי לקופת חולים, אמר לי הרופא, 'בשביל מה לך לעשות את הביטוח אצל סוכן הביטוח שלך? ערוך את הביטוח כאן בקופה. כשאתה עורך את הביטוח אצלנו, חברת הביטוח כבר יודעת את המצב הרפואי שלך ואתה מבוטח באופן מלא'".

לא האמנתי שגם רופא המשפחה התחיל לשווק את ביטוחי הנסיעות לחו"ל שאותן משווקת קופת החולים. מאיפה האומץ לשווק מוצר שאין לו רישיון לשווקו ובטח שלא שמץ של מושג לגביו, הרי אני מעולם הייתי מעלה על דעתי לשווק תרופות ללא רישיון. אני מניח שאין זה המקרה היחיד שבו לקוחות הולכים שולל אחרי דבריהם של "יודעי דבר", "מומחים", רופאים בקופות החולים, או פקידי קבלה, שאינם יודעים דבר וחצי דבר בתחום הביטוח, והם בוודאי לא יהיו אלה שיעמדו מאחורי המבוטח שנקלע למצוקה בארץ זרה.

הם בוודאי לא יגנו על המבוטח כשימצא את עצמו שוהה במוסד רפואי בחו"ל ללא כיסוי ביטוחי ועליו להוציא אלפי או עשרות אלפי דולרים, מכיסו. לקראת סוף החודש תחל עונת החופשות ואיתה הנסיעות לחו"ל. חלק מחברינו, סוכני הביטוח שאינם עוסקים בתחום ביטוחי הנסיעות לחו"ל, חייבים לנקות את האבק מעל מוצר ביטוחי חשוב זה ולשווקו במלוא המרץ.

ובמיוחד עתה, כשברור שאנו, סוכני הביטוח, היחידים המורשים לשווק ביטוח, וכל מי שמשווק ביטוח ללא רישיון עושה זאת בניגוד לחוק. לנו, סוכני הביטוח, קשר מיוחד וקרוב עם מבוטחינו. לנו הידע המקצועי המאפשר לשאול את השאלות הנכונות שיביאו להתאמת הפוליסה המושלמת העונה על צורכי הנסיעה ובהתאם למצבו הרפואי של המבוטח.

בין אם מדובר בטיסה לצורך נסיעת עסקים ובין אם מדובר בצעיר שהשתחרר מהצבא וטס לטיול אתגרי בדרום אמריקה. אנו נתאים לו את הביטוח הנכון ביותר עבורו. ורק אנו נהיה הקול המרגיע מצדו השני של קו הטלפון באמצע הלילה בעת צרה, ונדע לתת תשובה למצוקתו של המבוטח שנמצא רחוק מביתו ומארצו.

לצערי הרב, יש עדיין חברות ביטוח המשווקות ביטוח זה באופן ישיר על ידי סוכנויות נסיעות, קופות חולים וכן באמצעות סוכנויות בבעלות חברות הביטוח, ללא כל התאמה של המוצר הנכון למועמד המתאים, בבחינת "לשים מכשול בפני עיוור".

רצוי להיות ערניים ולתת את הדעת גם לנושא ההרחבות השונות לביטוח דברי הערך במטען שלוקח עמו המבוטח לחו"ל. פעמים רבות עניין זה אינו מוזכר וכתוצאה מכך הרכוש אינו מבוטח, או שמבוטח במגבלות הפוליסה ובערך שיפוי הנמוך מכפי שיכול היה להיות אילו בוטח כראוי. יש לציין כי את ביטוח דברי הערך אפשר להרחיב לחו"ל במרבית פוליסות הדירה, בערך כינון, דבר המאפשר כיסוי לפי ערכו כחדש של הפריט שאותו לוקח המבוטח לחו"ל.

רק אנו סוכני הביטוח יכולים, צריכים וחייבים למכור מוצר ביטוחי זה. רק אנו נהיה אלה שנענה למבוטח בטלפון הנייד שלנו, גם באמצע הלילה, כשהוא נמצא במצוקה, נעמוד לרשותו ונדאג להרגיעו בקולנו המוכר. לרובנו קשרים עם מרבית חברות הביטוח העוסקות בתחום זה ועלינו לדאוג כי ביטוח זה ייערך אך ורק באמצעות סוכן ביטוח מורשה כחוק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email