הטבות, הנחות ומלגות: ועדת הרווחה מסכמת שנה

במהלך השנה חולקו לילדי הסוכנים מלגות בהיקף שיא של 150 אלף שקלים ⋅ 3,600 סוכנים כבר קיבלו כרטיס קורפורייט של ישראכרט ⋅ יו"ר הוועדה עוזי ארגמן: "הסוכנים לא תמיד מודעים להטבות שמגיעות להם"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בתחילת 2014 נכנס עוזי ארגמן לתפקידו כיו"ר ועדת הרווחה בלשכת סוכני הביטוח. מאז כניסתו לתפקיד הוביל ארגמן את הוועדה לשורה של הישגים משמעותיים בתחומים שונים, לטובת סוכני הלשכה. מדובר בהטבות שונות לסוכנים – מלגות, הנחות, מועדון צרכנים וכיו"ב – שהסוכנים לעיתים כלל לא יודעים שמגיעים להם. "תפתחו את עיתון הלשכה וכנסו לאתר הלשכה", ממליץ ארגמן, "תופתעו מכמות ההטבות שארגנו לכם".

מלגות לימודים לדור המשך – "כשנכנסתי לתפקיד עמד היקף המלגות שהעניקה הלשכה על 25 אלף שקל לשנה, במימון הראל", מספר ארגמן, "פניתי ליאיר המבורגר, יו"ר הקבוצה, וביקשתי להעלות את הסכומים. ב־2014 הוא העלה את הסכום ל־100 אלף שקל, וב־2015 הסכום כבר הגיע ל־150 אלף שקלים. מדובר במלגות המיועדות לסטודנטים, ילדי חברי הלשכה, ללימודי ביטוח במכללה של הלשכה בתל אביב ובנתניה. בטקס בכפר המכבייה שהתקיים במאי השנה, ובו השתתפו יאיר המבורגר ומישל סיבוני, מנכ"ל הראל, חילקנו 44 מלגות. אלו מספרים שלא היו בעבר".

גיפט קארד – החל מלפני שנה התחילה הלשכה לשווק לסוכנים כרטיסי "גיפט קארד" של לאומי קארד, המיועדים לחגים (לא כולל רשתות מזון). הכרטיסים מעניקים 17.5% הנחה, וניתן להטעין אותם בכל סכום שבוחרים. בראש השנה זכו הכרטיסים להצלחה גדולה – "לאומי קארד אתגרו אותנו, והבטיחו הטבה כספית לטובת הלשכה אם נעבור את המיליון שקל בהטענת כרטיסים", אומר ארגמן, "הגענו ל־1.45 מיליון שקל. הסוכנים השתמשו בכרטיס גם כשי לעובדים – ממוצע ההטענה לסוכנות עמד על 10,200 שקלים. וזו הוצאה מוכרת".

תו הזהב – באופן דומה, פועלת הוועדה לקראת החגים עם "תו הזהב", שהוא כרטיס נטען הכולל 6.5% הנחה ברשתות המזון.

אתר המשפט הישראלי – בזכות פעילות הוועדה יכולים סוכני הלשכה להירשם ולקבל מידע מאתר המשפט הישראלי, שיש בו את כל פסקי הדין שפורסמו בכל התחומים הנוגעים גם לתחום הביטוח – ללא כל תשלום.

ישראכרט – ללשכה יש הסכם עם ישראכרט, המאפשר לחברי הלשכה לקבל כרטיס קורפורייט של ישראכרט ואמריקן אקספרס, ללא עמלה חודשית, שמאפשר גם כניסה לטרקלינים בנמל התעופה (בתנאי של מינימום רכישה בכרטיס בסך 2,000 שקל). בתחילת 2014 היו בידי הסוכנים ובני משפחותיהם 1,300 כרטיסים, ולאחר שיווק של הלשכה יש כיום 3,600 כרטיסים, דבר שחיזק מאוד את מעמד הלשכה בישראכרט, ומאפשר הטבות נוספות. הכרטיסים ניתנים גם לבני המשפחה הקרובה של הסוכנים ועובדי משרדיהם.

מועדון צרכנים – וועדת הרווחה הרחיבה את פעילותה עם ישראכרט, והקימה מועדון הטבות עם חברת "סטייל" בשילוב ישראכרט. במסגרת ההטבות מקבלים הסוכנים הנחות משמעותיות בדלק, ציוד משרדי, תיירות, אופנה, מסעדות ועוד. לקראת חנוכה יפורסמו את ההנחות שיקבלו הסוכנים על הכרטיסים לכל מופעי חנוכה. הסוכנים מתעדכנים בהטבות באמצעות סמסים וניוזלטר שיוצא מדי שבועיים. בנוסף, מי שמשתמש במעמד הקנייה בכרטיס הישראכרט שקיבל דרך הלשכה, מקבל הנחה נוספת. ניתן לראות את ההטבות באתר הלשכה. "לצערי", אומר ארגמן, "הסוכנים לא מודעים מספיק להטבות – ככל שירכשו יותר באמצעות המועדון, זה יחזק את המועדון ונקבל הנחות יותר גדולות".

בנק יהב – לפני 7 חודשים זכה בנק יהב במכרז למתן הטבות לסוכני הלשכה. מאז כבר נפתחו 400 חשבונות חדשים בבנק, וכל סוכן שפותח חשבון מקבל גם כרטיס קורפורייט של ישראכרט, ומשויך למועדון הצרכנים. דאגנו במיוחד לתחום האשראי שבנק יהב יכול להעניק, משום שיש סוכנים רבים שנמצאים במצוקה כלכלית. מי שמעביר את הכנסותיו דרך החשבון בבנק יהב יכול לקבל הלוואות בלי בטחונות בתנאים טובים, וגם כשהיו מקרים שהבנק סרב, הצליחה ועדת הרווחה לגשר ולקבל את ההלוואות ב־95% מהמקרים.

לוחות שנה – סוכני ביטוח חברי הלשכה רכשו השנה למעלה מ־250 אלף לוחות שנה של הלשכה, לעומת כ־200 אלף בשנה שעברה. גם מספר הסוכנים הרוכשים עלה ליותר מ־1,000 (לעומת כ־800 אשתקד). מדובר בהפקת לוחות שנה של לשכת סוכני הביטוח, עם הלוגו של הלשכה ושמו של כל סוכן, שנועדו ליצור חיבור בין הלשכה לסוכניה, בעלויות נמוכות בהרבה מאלה של חברות הביטוח. "לא באנו להתחרות בחברות הביטוח. עשינו מוצר משלנו, למען הסוכנים. מדובר באמצעי פרסום זול במיוחד וגם ניראה לעין, אותו שולחים סוכני הביטוח ללקוחותיהם". לדברי ארגמן, המוצרים היו השנה הם מפוארים ואיכותיים יותר, אך המחיר של שנה קודמת נשמר. "הביקושים היו אדירים, וקיבלנו פידבקים נהדרים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email