"היה מאושיות ביטוח החיים בארץ"

חברי הלשכה ובכירים בענף נפרדים ממרדכי הרשקוביץ ז"ל ממנורה, במלאת שלושים לפטירת
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חוה פרידמן, ULC, יו"ר המכללה לפיננסים וביטוח:

"מרדכי הרשקוביץ ז"ל היה מאושיות ביטוח החיים בארץ; הוא הקים דורות של סוכנים, מפקחים ואנשי חברה בענף ביטוח החיים בארץ. הכרתי אותו כאשר למד במחזור א' של ה־CLU ואני סוכנת צעירה וחדשה בענף הביטוח תלמידת מחזור ב'. מרדכי ניהל את האגף לביטוח חיים בחברת הפניקס. ולאחר מכן גם במנורה.

״מרדכי הגה את הרעיון של תכנון פיננסי, יזם את משרת המפקח, היה איש אשכולות שנון, עם חוש הומור, חבר שתמיד היה נכון להקשיב ולסייע. לא צריך היה להשלים משפט כדי שיבין על מה מדובר. איש עם תפיסה מהירה, קלט את הרעיון פיתח אותו ויישם אותו, ידע לתת את העצה הנכונה לכל בעיה. אדם יצירתי שידע לגמוע את החיים ולהנות מהם, אישיות נהדרת, חבר למופת. התחבב על הסובבים איתו ויצר מעגלים רבים של חברים. ביקשתי מכמה מחבריו שיכתבו כמה משפטים על האיש, וההכרות שלהם איתו. חבר יקר, אתה חסר לנו".

זאב רביד, מנהל רכישה לשעבר בהפניקס:

"קשה לתפוס כי כבר עבר חודש מאז לכתו של מרדכי מאתנו. היינו בקשרי עבודה וחברות למעלה מארבעים שנה בהן למדתי להכיר ולהוקיר את מעלותיו וסגולותיו. למרדכי הייתה תרומה משמעותית לעיצובו של ענף ביטוח החיים בישראל. הוא דגל במקצוענות ובחדשנות ויישם אותן הלכה למעשה. הרצאותיו בכנסים ובקורסים היו מרתקות ומאלפות וכן גם מאמרים שפרסם. תמיד התייצב בכל מאודו לצד מי שנזקק לסיוע. הוא אהב את החיים ומיצה אותם במלואם. איש רעים להתרועע שבילוי במחיצתו היה מהנה. בעל כריזמה ונוכחות מרשימה, מה שמגדיל את תחושת חסרונו. יהי זכרו ברוך".

ד"ר הלגה קרונהיים, מנהלת ביטוח חיים בחברת ביטוח המשנה ההולנדית NRG:

"את מרדכי יזכרו הרבה אנשים למשך עשרות שנים. במיוחד הנכדים שלו יעריכו את הזמן הזה. בלוויה והשבעה נדהמתי מהסיפורים של האנשים: לאחד הוא נתן עצה ששינתה את חייו, לשני הוא נתן השארה, לא היה אחד שבא במגע עם מרדכי מבלי שנשאר בלבו זיכרון.

"למרדכי היה קסם אישי נדיר, אהבת חיים מדבקת. הוא היה אדם ישר כמו סרגל, אדם חכם. כמובן שגם היו לו חולשות, אחרת הוא לא היה בן אדם. מרדכי היה החבר הכי טוב שלי במשך 50 השנים שהכרנו. אין לכם מושג כמה שכואב לי לדבר עליו בלשון עבר. "מרדכי הלך מאיתנו באותה אלגנטיות שהוא היה חי. ועכשיו תיקחו כוס ויסקי, וודקה, או יין אדום ותשתו לזכרו 'לחיים טובים'".

זאב בן יצחק, יו"ר עמותת חתמי ביטוח אדם, לשעבר מנהל אגף ביטוח חיים בחברת סהר ומנכ"ל משותף בחברת בידרמן:

"מותו הבלתי צפוי של מרדכי שבר את לבי. איבדתי חבר יקר.

"זכיתי להכירו בתחילת שנות השבעים כשהיה ראש אגף ביטוח חיים בהפניקס ואני בסהר. היינו מתחרים ונעשינו חברים. עם מרדכי זה היה אפשרי. הוא היה מגדלור בעולם הביטוח. הראשון לאמץ חדשנות, שומר על עקרונות ויושר עסקי ויחד עם זאת שמח לחלוק את ניסיונו עם המתחרים/קולגות. לא אחת פעלתי על פי עצתו שהייתה תמיד נבונה ובמקום.

"במשך שנים רבות היינו פעילים ב־LIMRA ארגון בינ"ל שהפיץ שיטות שיווק ומחקרים בענף ביטוח חיים. הפעילות כללה חברות בוועדות, השתתפות בכנסים והייתה כרוכה בנסיעות לחו"ל. למרדכי היה כשרון מיוחד לקשור קשר מיידי עם חברים מלאומים שונים וכהרף עין להתחבב עליהם ולהפוך אותם מחברים למקצוע לחברים לחיים. מרדכי היה תמיד במרכז העניינים, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה חברתית.

"שנים רבות היינו חברים ב'פרלמנט' שבו דנו בענייני היום. איבדנו חבר ססגוני, מוכשר, חכם, מלא חוש הומור, אופטימי ואוהב חיים. חלל כזה אי אפשר למלא. היה שלום חבר יקר".

דני קהל, יועץ פנסיוני, לשעבר מנהל אגף ביטוח חיים בכלל, מנכ"ל הדר חברה לביטוח, מנהל אגף ביטוח חיים באיילון:

"עד שהתבקשתי לומר מספר מילות פרידה מחברי הוותיק מרדכי, לא ממש הפנמתי שהוא כבר לא חלק מאיתנו. הייתי בטוח שכרגיל, עוד מעט, נקבע יחד עם נשותינו או יחד עם חברי הפרלמנט פגישה כלשהי באחד ממקומות הבילוי שכל כך אהבתי לבוא אליהם יחד איתו.

"לפני כ־35 שנה מינו אותי למנהל אגף ביטוח חיים בכלל. למרות שהייתי בתחום למעלה מעשר שנים, חשבתי שאני זקוק לעזרה בראשית דרכי כמנהל צעיר ובכיר בחברת ביטוח. בהכירי את מרדכי כסמכות המקצועית ברמה הכי גבוהה, פניתי אליו וביקשתי את עזרתו.

"בלי להסס, מרדכי הזמין אותי לפגישה ושטח בפני את כל התורה הן מנקודת מבט שיווקית והן מנקודת מבט מקצועית ביטוחית. מאותה פגישה ראשונית נוצר קשר חזק ברמה המקצועית ולשמחתי הקשר העמיק ולרמה החברית. אזכור את מרדכי ז"ל לעד".

אליעוז רבין, מנכ"ל ובעלים של "דבר פשוט", מחליפו של מרדכי ז"ל כמנהל אגף ביטוח חיים בהפניקס:

"זכיתי להכיר את מרדכי הרשקוביץ ז"ל, האיש המיוחד המרתק והיצירתי, עת הנהיג בחכמה ובכישרון אין קץ את האגף לביטוח חיים של הפניקס, וללמוד ממנו רבות. לימים זכיתי להמשיך את מפעלו האדיר שהשרה על כולנו תחושה שהכל אפשרי והנהיג אותנו להצלחה ולחברות. איש יחיד ומיוחד".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email