היום מסתיימת תקופת ההארכה לחלק מהביטוחים הקבוצתיים בסיעוד

סו"ב איגור מורי וסו"ב דב ברומר ציינו כי "יש רטינה רבה בקרב עובדי גופים גדולים על פער גדול בהנחות אצל אותה מבטחת"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

היום הוא היום האחרון למעבר מבוטחים, בחלק מהביטוחים הסיעודיים הקולקטיביים, לביטוח סיעודי פרטי או לקופות החולים. רוב הביטוחים הקולקטיביים יסתיימו בסוף מרץ 2018.

ב־31.12.2017 הסתיימו רוב החוזים, ולכל המבוטחים הרבים שנפלטו מהם ניתנה הזכות לרכוש פוליסות סיעוד פרטיות ללא הצהרת בריאות בתוך חלון הזדמנויות מוגבל של 60 או 90 ימים, במידה וברצונם להמשיך את הביטוח, אמנם בתנאים אחרים, יקרים יותר אך לטווח ארוך, ולשמור כאמור על הרצף הביטוחי שלהם. פרק הזמן שהוקצב הוא בהתאם לפוליסה שהחזיקו המבוטחים.

מורי.

לדברי סו"ב איגור מורי, יו"ר ועדת הבריאות בלשכת סוכני ביטוח, וסו"ב דב ברומר, יועץ הסיעוד לנשיא הלשכה, היום נסגר חלון זה בחלק מהגופים, והמבוטחים לא יוכלו להצטרף יותר לביטוח כזה ללא הצהרת הבריאות.

"בין הגופים שחלון ההזדמנויות שלהם נסגר, יש לציין את עובדי הוועד הפועל של ההסתדרות (למרות בקשות הארכה מפורשות של בכיר מאוד בהנהגת ההסתדרות כולה), ועובדי מועצת הלול (שני הגופים מבוטחים בהראל ביטוח). הנציגים והיועצים של הגופים האלו ניהלו בימים האחרונים משא ומתן מול חברת הביטוח בתקווה להארכה ברגע האחרון", מציינים מורי וברומר.

כאמור, היום נסגר החלון לחלק קטן של מבוטחי הקולקטיביים בביטוח סיעודי; ברוב הקולקטיבים תקופת החסד תסתיים בעוד חודש בסוף מרץ, כשאז מדובר במאות אלפי מבוטחים. לדברי מורי וברומר, יש גם גופים בודדים שקיבלו הארכה משמעותית יותר להמשך הביטוח הקולקטיבי; "הבולט הוא בנק הפועלים, המבוטח בביטוח סיעודי קבוצתי במגדל, שלעובדיו ניתן זמן להחלטה עד סוף יוני".

ברומר.

ברומר ומורי מדגישים, כי "בעקבות מה שנראה כאפליה בין הקולקטיבים ישנה רטינה רבה של העובדים וזאת גם ביחס להבדלים משמעותיים מאוד בין ההנחות שניתנו לגופים השונים. המנעד נע בין 15% ל־3 שנים בלבד לחברי הסתדרות רופאי השיניים ובין 45% לכל החיים לקולקטיב קטן יחסית של עובדי מערכת הארץ ודה מרקר (שני הגופים מבוטחים בהראל ביטוח)".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email