"היושרה המקצועית שלנו היא הנכס הכי גדול שיש לנו"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והשבוע - סו"ב גל ברזני, סוכן עצמאי, בעלים של סוכנות הביטוח גל־ביט בע"מ
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שם: גל ברזני
גיל: 40
מצב משפחתי: נשוי+4
סוג רישיון: אלמנטרי ופנסיוני

ברזני. "חי ונושם ביטוח מהיום שנולדתי" | צילום: באדיבות המצולם

למה בחרת בתחום הביטוח?
“אני חי ונושם ביטוח מהיום שנולדתי. אבי, אלי ברזני ז"ל, הקים את הסוכנות בשנת 1979 כשנולדתי, וקרא לה על שמי. מגיל קטן היה מביא אותי למשרד כדי לבצע תיוקים ופרויקטים קטנים. לימים הבנתי שזו היתה דרכו המיוחדת לשמור אותי קרוב אליו ואת ענף הביטוח קרוב אלי. אחרי השירות הצבאי נכנסתי למשרד ובמשך כמעט 20 שנה עברתי בו בכל תפקיד אפשרי – מה שנותן לי היום, בתור הבעלים של הסוכנות, את ההבנה המלאה בכל אחד מהתפקידים השונים בעסק.

"מדובר במקצוע מכובד מאוד, שנותן המון סיפוק ולשמחתי גם מתגמל בהתאם. אני לא מכיר עוד מקצוע כזה שבו אתה נוגע בכל כך הרבה תחומים שונים ומגוונים. ביטוח זו שליחות. אני לא איש מכירות. אני איש מקצוע בעל ידע וניסיון שיודע לבנות נכון את הפוליסה ונותן ייצוג מלא ואיכותי בזמן תביעה".

נתקלת בקשיים בדרכך המקצועית?
"קשיים תמיד היו וקשיים תמיד יהיו, החוכמה היא לבנות את עצמינו באמצעותם. ביטוח זה תחום מקיף מאוד שדורש הרבה מאוד למידה בתחילת הדרך והתמקצעות מתמדת בשוטף. בהתחלה הייתי יושב לקרוא כריכות שלמות של פוליסות מתחילתן ועד סופן, וחוקר לעומק כל סעיף שלא היה ברור לי. ועד היום לפני כל צעד שאני עושה, אני קודם כל ניגש לכריכת הפוליסה או לנספח הרלוונטי וקורא אותו. רק על ידי הבנה מלאה של ההגדרות, החריגים והסעיפים השונים בכריכה – ניתן לבנות פוליסה כמו שצריך ולהגיש נכון תביעה שלא תידחה".

איך הלשכה יכולה לסייע לסוכנים הצעירים?
"קודם כל חשוב להדגיש שכבר היום הלשכה עושה המון, מדובר באנשים שנותנים מעצמם למען אחרים – וזה ראוי להערכה מתמדת. אני חושב שצריך להמשיך לספק תכנים וידע מקצועי. הצעירים הרי לא מחפשים להגיע לכנס בשביל ארוחת הצהריים – הם יגיעו רק בשביל לקבל ערך אמיתי. הלשכה צריכה לחבק את הסוכנים הצעירים שהם דור העתיד ולתת להם עזרה ברמה היומיומית. הצעירים נמצאים בפייסבוק ובוואטסאפ. ואני חושב שהלשכה יכולה לנהל להם קבוצות ייעודיות שבהן ניתן לשאול ולקבל תשובות בלי להתבייש מהוותיקים".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
"חוגג 50 שנות מצוינות לביטוח גל־ביט. ממשיך לנהל ולפתח את הסוכנות ביחד עם צוות המשרד המדהים והמקצועי שלי שרק יצמח. יש לי כוח אדם איכותי שנותן מעצמו את המקסימום לטובת הלקוחות ולטובת המשרד- וזה ממש לא מובן מאליו".

טיפים לסוכנים צעירים?
"מדובר בתחום שבנוי על קשרים אישיים וככל שתתחברו יותר לאנשים הנכונים – יהיה לכם קל יותר לספק ללקוח שלכם את השירות. תבצעו שיתופי פעולה עם סוכנים שיש להם פתרונות ביטוחיים שאולי לכם אין. שיש להם ידע שאולי לכם אין. תתמקצעו כל הזמן. תלמדו טוב את הנהלים של חברות הביטוח ותקפידו עליהן – גם כשזה קשה. השם הטוב שלנו והיושרה המקצועית היא הנכס הכי גדול שיש לנו. חשוב לעבוד עם הלקוחות בשקיפות מלאה ולהציף בפניהם גם את הדברים הלא טובים בביטוח שאנחנו מוכרים – עדיף שלקוח לא ירכוש ביטוח מאשר שיופתע בזמן תביעה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email