היכולת לייצר המשכיות

כבעלי עסקים יש לנו את היכולת לחשוב באופן יצירתי, ליזום ולבנות את עצמאותנו ופרנסתינו. אנו חייבים להמשיך להיות בתנועה מתמדת, ללמוד, להתמקצע ולקלוט סוכנים חדשים לצורך הבסיסי של המשכיות הענף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לפני כשבועיים חגגנו את יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל. בטקס המרגש, שמציין את סיום יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ותחילת חגיגות יום העצמאות, הודלקו כמדי שנה 12 משואות.

כתמיד, מדליקי המשואות נבחרו בקפידה רבה. רובם, קמו מן התהום הבלתי אפשרית ובחרו בחיים. לא רק להמשיך בהישרדות, אלא לתרום ולעשות למען האחר, להקים מפעלי חיים מעוררי השראה והערצה ולהשאיר חותם ענק מאחוריהם. כל אחד ממדליקי המשואות הוא מקור השראה אמיתית.

היכולת לייצר המשכיות היא הדרך לשמור על הגחלת והמאמץ האינסופי שהושקע בדרך. אילוסטרציה: shutterstock

ימי הזיכרון הם ימים מכוננים, שמחייבים את כולנו לצאת משגרת היום יום, לעצור, להתבונן לתוך עולמנו הפרטי והחברתי, להקשיב לסיפורי הגבורה, לאנשים שהיו ואינם, שתרמו בגופם ובנפשם ולהנציח אותם. ולאלה שנשארו אשר נושאים צוואה לא כתובה על כתפיהם להמשיך, לספר להעביר את רוח הלחימה, האומץ, החוסן התקווה ובעיקר את ההמשכיות.

התחדשות מתמדת

המשכיות זה הטבע הבסיסי שלנו והניצחון הכי חזק שלנו. "והגדת לבנך" חל לא רק על סיפור יציאת מצרים. העברה מדור לדור והזיכרון ביהדות חשובה ביותר לבניית זהותנו היהודית בהעברת המסורת והמורשת בכל תחומי חיינו. ניסיון וותק לא יסולאו בפז למרות שאנו חיים בעולם של התחדשות מתמדת.

חוויות, חיוביות או שליליות, שאדם צובר במהלך חייו מחשלות אותו בדרך ומלמדות אותו שיעורים לעצמו ולדורות הבאים שאסור להחמיץ. היכולת לייצר המשכיות היא הדרך לשמור על הגחלת והמאמץ האינסופי שהושקע בדרך.

המין האנושי איבד במהלך השנים כ-30% מהיכולת שלו לייצר המשכיות באופן טבעי אך הוא לא זנח את הרצון להמשכיות. עצמאות היא אינה רק עצמאות מדינית, אלא עצמאות של כל אחד מאיתנו והיכולת שלנו לנפץ תקרות ומחסומים להציב יעדים וחלומות ולדעת שיש בנו את היכולת להגשים אותם.

המשכיות עסקית

גם כבעלי עסקים יש לנו את היכולת לחשוב באופן יצירתי, לבנות, ליזום ולא להיכנע לרעשיי הרקע ולאלה המנסים לאיים עלינו ועל פרנסתינו ועצמאותנו. אנו חייבים להמשיך להיות בתנועה מתמדת, ללמוד, להתמקצע ולקלוט סוכנים חדשים לצורך הבסיסי של המשכיות הענף.

למילה עצמאות משמעות נוספת והיא היכולת להיות לא תלוי באחר. יחד עם זאת, אנחנו יודעים שהעצמאות אינה מוחלטת, וגם בה אנו תלויים אחד בשני ועל ידי שיתופי פעולה פוריים ונכונים, נוכל לייצר כוח גדול וחזק יותר.

קיים דור צעיר שחייב ללמוד מהוותיקים ערכים, מוסר, אומץ, התמדה במטרה, ידע, ניסיון ומקצועיות. והדור הוותיק, מצידו, צריך לשתף את הדור הצעיר המביא לענף אנרגיות, טכנולוגיה, רעב, התחדשות להמשיך את המסורת בכבוד וגאווה.

הפריה הדדית

השיתוף של הדור הוותיק עם הדור הצעיר ייצרו המשכיות עסקית, שהיא הדרך הטבעית של האנושות להמשיך ולהתקיים. אחרי שנים של עבודה מאומצת, ניסיון ואתגרים, צריך למצוא את הדרך לעבוד בהפריה הדדית להמשכיות הענף, על מנת שנמשיך ללכת בגאון ולהתגאות בעבודה שאנו עושים.

יש לנו מטרה משותפת והיא להמשיך ולפתח את הענף ולהיות חלק בלתי נפרד ממנו, ולהסביר לכלל הציבור כי למרות השינויים והטכנולוגיה, אף בוט או מערכת דיגיטלית מתוחכמת ככל שתהיה לא יוכלו להחליף את הידע, הניסיון היכולת לטפל בתביעות, להבין את צרכי הלקוח ולמצוא לו את הפתרונות המתאימים לו בדיוק.

אנו בוועדה הבין דורית פונים לסוכנים הוותיקים ומציעים להם פתרון לשמירה על עמלם והשקעתם, על עצמאותם ולהשבחת עסקיהם למענם ולמען הדורות הבאים.

הכותבת היא בעלת סוכנות ביטוח "וילצ'ינסקי ביטוח ופיננסים", סגנית יו"ר הוועדה הבין דורית וחברת ועדת הפיננסים בלשכה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email