היפנים מפתחים “ביטוח פינוי” לאסונות טבע

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

היפנים עוסקים בפיתוח מזורז של פוליסת “ביטוח פינוי” לאסונות טבע. זהו אחד הלקחים מהגשמים החזקים והסוחפים שפקדו לפני שנה את מערב יפן וגרמו למותם של 270 איש. הפוליסה החדשה הזו מיועדת לקשישים ביפן הגרים לבד.

היוזמה לפוליסת הביטוח הזו היא של הפרופסור היפני Katsue Edo. הוא העלה את הרעיון בפני העיריות, אקדמאים וחברות ביטוח. הרעיון של הפוליסה היא במקרה של פינוי תושבים בפני אסונות טבע, חברת הביטוח שולחת מונית כדי לפנות את המבוטח על מנת להסיעו מחוץ לתחום הסכנה. ההערכה שעשרות אלפי קשישים זקוקים לסיוע בפינוי בעת אסונות הטבע.

ביטוח פינוי. לקח מהגשמים החזקים | צילום: Shutterstock

כמה חברות ביטוח יפניות אימצו את רעיון פוליסת הפינוי. החברות שוקדות על פיתוח גרסה מסחרית של הפוליסה הזו. הדבר נעשה בשיתוף עם רשויות מקומיות, זאת בנוסף להנפקת פוליסות ביטוח לכיסוי נזקי אסונות טבע על ידי חברות ביטוח לפני שנתיים. אלה הן פוליסות ביטוח שנרכשו על ידי עיריות כדי שיוכלו לקבל פיצוי ראשוני מחברות הביטוח במקרה של רעידות אדמה ושיטפונות. זאת עד שהסיוע הממשלתי יתקבל.

מגמה בבריטניה: ערים רוכשות ביטוח בפני טרור לכל התושבים

מגמה מעניינת מסתמנת בבריטניה. גדל מספר הערים הרוכשות פוליסות ביטוח בפני מתקפת טרור לכל התושבים והנכסים, זאת בנוסף לפוליסות ביטוח בפני טרור שרוכשים בעלי בתים ובנייני משרדים.

הרכישה של פוליסות ביטוח בפני טרור על ידי ערים ברחבי בריטניה קיבלה תהודה ציבורית כאשר עיירה קטנה Norfolk, הנמצאת על הכביש המוביל בין לונדון לנורוויץ’, רכשה פוליסת ביטוח בפני טרור עבור הנכסים של 24 אלף התושבים. העיירה משלמת פרמיה של 1,500 ליש”ט לכיסוי ביטוח בפני טרור לנכסים של תושבי העיירה בשווי 21 מיליון ליש”ט.

מתברר, כי חלק מהעיריות בבריטניה כבר הוציאו בשנים האחרונות פוליסות ביטוח בפני מתקפות הטרור. אנשי הביטוח מנצלים את ההתעניינות שעוררה רכישת פוליסת הביטוח על ידי Norfolk כדי לשכנע עיריות נוספות ברחבי האיים הבריטיים להשקיע בפוליסות ביטוח המבטיחות כיסוי בפני מתקפת טרור. הם מציינים שהפוליסה הזו מבטיחה כיסוי נזקים של מתקפת טרור, במיוחד כאשר הם יכולים להסתכם בכמה מיליוני ליש”ט.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email