היקף המיזוג בין גיל ורדי ואלון־אשכנזי – 18 מיליון שקל; עו"ד ג'ון גבע שידך ביניהם

במסגרת העסקה מונה הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי ליו"ר סוכנות גיל ורדי • ורדי ימשיך לכהן כמנכ"ל הסוכנות בשנתיים הקרובות לפחות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עו"ד ג'ון גבע, שמשרדו עוסק בתחומי המשפט האזרחי־מסחרי ומתמחה בתחומי הביטוח והנזיקין, הוא העומד מאחורי המיזוג בין סוכנות גיל ורדי לבין סוכנות אלון־אשכנזי – כך נודע ל"ביטוח ופיננסים". עו"ד גבע משמש גם כיועץ משפטי לחברי לשכת סוכני הביטוח במחוז תל אביב והמרכז, ובעבר שימש כיועץ המשפטי של הלשכה במשך כ־20 שנה. עוד נודע, כי עו"ד גבע ייצג את שני הצדדים בעסקה, והוא אף "שידך" ביניהם. עו"ד גבע אישר את המידע, אך סירב להתייחס לפרטי העסקה. העסקה זכתה לסיקור נרחב בתקשורת, מאחר שבמסגרתה מונה הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, ליו"ר סוכנות גיל ורדי, תחת בעלי המניות החדשים.

ל"ביטוח ופיננסים" נודע כי היקף העסקה, במסגרתה תרכוש סוכנות אלון אשכנזי כ־90% ממניות גיל ורדי, הוא 17־18 מיליון שקל. העסקה מורכבת ממקדמה והשאר ישולם בהתאם להכנסות הסוכנות בשנים הקרובות, לפי מכפיל מסוים. גיל ורדי ימשיך לכהן כמנכ"ל הסוכנות בשנתיים הקרובות לפחות.

ורדי. ימשיך לכהן כמנכ"ל
ורדי. ימשיך לכהן כמנכ"ל

איפול מלא

המו"מ בין הצדדים נמשך כשנה, לא ברציפות, והתבצע תחת איפול מלא, בין היתר בגלל מעורבותו של גבי אשכנזי במו"מ, "לא רצינו לעורר תגובות של פוליטיקאים ושל היועץ המשפטי שיטרפדו את העסקה", אמר מקורב למו"מ. סוגיית מינויו של אשכנזי ליו"ר הסוכנות הועלתה רק בשלבי המו"מ המתקדמים.

סוכנות גיל ורדי היא בבעלות פרטית מלאה של גיל ורחל ורדי, והיא פועלת מזה כ־30 שנה בתחומי הביטוח הרפואי – ביטוחי בריאות, ביטוחי שיניים, מחלות קשות, ביטוח סיעודי וביטוח נסיעות לחו"ל. לחברה כ־100 אלף לקוחות, ומחזור הפרמיות שלה גבוה מ־70 מיליון שקל בשנה, והיא בין המובילות בתחום. סוכנות הביטוח אלון־אשכנזי היא בבעלות אורן אלון, אשר אלון ואיתי אשכנזי, שהוא בנו של גבי אשכנזי. הסוכנות מתמחה בביטוח אלמנטרי, חיים, בריאות ופנסיה.

הסוכנויות יפעלו בנפרד

אשכנזי
אשכנזי. "מהלך חשוב"

בעקבות העסקה ימשיכו כל אחת מהסוכנויות לפעול בנפרד תחת המותג שלה. מינויו של אשכנזי ליו"ר גיל ורדי אינו מחייב אישור רגולטורי. לעומת זאת, רכישת השליטה בסוכנות דורשת "היתר שליטה" של המפקחת על הביטוח. גיל ורדי אמר ל"ביטוח ופיננסים", כי הכנסת השותפים לסוכנות נעשתה לטובת צמיחה ופיתוח שלה: "מדובר בשותף עסקי חזק ומקצועי בעולם הביטוח ובכוחות צעירים, שיוכלו להזניק את החברה עוד קדימה," אמר ורדי והוסיף: "לגבי המינוי של גבי אשכנזי ליו"ר הסוכנות – מדובר באיש ציבור עם קבלות, איש עם חזון, פרספקטיבה ויכולות מוכחות של ניהול, כולל ניהול פיננסי".

גבי אשכנזי מסר: "אני רואה בשותפות זו מהלך אסטרטגי חשוב עבור שתי החברות ומזהה בעולם הביטוח בכלל ובתחום ביטוחי הבריאות בפרט כתחום צומח ומאתגר, סוכנות גיל ורדי הינה מובילת תחום זה ואשמח לתרום להמשך התפתחותה כיו"ר הסוכנות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email