הישג ללשכה: בתוך שנה חידוש ביטוח דירה לא יחייב שימוש בהר הביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאחר שיחות בין נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד לממונה על רשות שוק ההון ד"ר משה ברקת, הוסכם כי החל מה־1 באוקטובר 2019 חידוש ביטוח דירה לא יחייב כניסה להר הביטוח של אתר רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. תחויב כניסה רק במקרה של ביטוח חדש. הפגישה בין ברקת לרוזנפלד התקיימה באילת, במסגרת כנס אלמנטר, והשתתפו בה גם אסף מיכאלי, אלעד אלקובי מצד הרשות, ליאור הורנצ'יק וישראל גרטי מצד הלשכה.

עומס רב ומיותר | צילום: Shutterstock

סוכני הביטוח מחויבים כיום בכניסה להר הביטוח כדי לבדוק אפשרות של כפל ביטוח הן בביטוח דירה חדש והן בחידוש ביטוח קיים. הם התלוננו כי מדובר בעומס רב ומיותר, משום שלקוח יודע ברוב המקרים אם הוא משלם על פוליסת ביטוח נוספת. בנוסף, טענו הסוכנים, כמו גם חברות הביטוח, שבהר הביטוח אין נתונים מדויקים ומי שיש לו כמה דירות בבעלותו, יוצא שיש לו כפל ביטוח. לאחר שבחודשים האחרונים חייבה הרשות לבצע את התהליך, הנהגת הלשכה כאמור, פנתה בחודשים האחרונים מספר פעמים לרשות שוק ההון במטרה לשכנע את אנשיה להקל בחובת השימוש בהר הביטוח. כאמור, בפגישה אישית עם הממונה הושגה ההקלה.

רוזנפלד הדגיש בפני הסוכנים כי בביטוחים חדשים בדירה יש להיכנס להר הביטוח: "אני חושב שזה דבר טוב וחשוב לסוכני הביטוח", אמר וציין כי זה כלי לייצור ביטוחים נוספים. בהמשך תקבע הרשות פרק זמן מוגדר לאחר פעולת החידוש, שאחריו יהיה על בעל הרישיון לעדכן את הפוליסה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email