הישג משמעותי ללשכה: שמות הסוכנים הזוכים במבצעים לא יפורסמו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המפקחת על הביטוח דורית סלינגר הסירה את ההוראה לפרסם את שמות סוכני הביטוח שזוכים במבצעים וכן את התשלומים בגין זכייה זו. לשכת סוכני הביטוח התנגדה בכל תוקף לחשיפת שמות סוכני ביטוח ופרטיהם ופעלה כדי לבטל את הוראת הפיקוח. "הלשכה נפגשה עם המפקחת והוציאה הודעה שהביעה את התנגדותה הנחרצת כנגד ההוראה בטיוטת החוזר", אומר יובל ארנון, יו"ר ועדת ביטוחי פנסיוני.

"מדובר בהישג גדול מאוד ומכובד של הלשכה, הצלחנו לשמור על זכויות סוכני הביטוח וחברי הלשכה. להוראת המפקחת בטיוטת החוזר לא היתה שום השלכה על טובת הלקוח והמפקחת גם הבינה זאת". לפני כחודש פרסמה המפקחת על הביטוח טיוטת חוזר, שבו היא דרשה מהגופים המוסדיים לפרסם באתרי האינטרנט שלהם כמה הם משלמים לסוכני הביטוח.

"גוף מוסדי יציג באתר האינטרנט שלו בצורה ברורה ונגישה מידע מפורט בדבר תגמולים לסוכני הביטוח הניתנים כחלק ממבצעים שהוא עורך בגין מכירת מוצרים פנסיוניים ומוצרים ארוכי טווח", נכתב בטיוטה.

בפיקוח על הביטוח הורו ליצרנים לכלול במידע, בין היתר, את התנאים והקריטריונים לזכייה במבצע, תיאור שווי התגמול, משך המבצע וכן את שמות סוכני הביטוח שזכו במבצע.

נשיא לשכת סוכני הביטוח, אריה אברמוביץ אמר בתגובה: "אנו מברכים את המפקחת על הביטוח שהסכימה עם עמדתנו, והבינה כי המהלך היה לא מידתי. לשכת סוכני הביטוח דוגלת בהחלת שקיפות מלאה למען ציבור המבוטחים, אך פרסום פרטני של הסוכנים לא היה משרת את האזרח בשום צורה, או תורם לאותה שקיפות. הנחיה זו של המפקחת לפרסם את פרטי הסוכנים, עמדה לפגוע באופן חמור בכבוד יסוד כבוד אדם וחירותו, בחופש העיסוק וצנעת הפרט. נמשיך לפעול כדי להבטיח את זכויותיהם המלאות של סוכני הביטוח והאינטרס של כלל ציבור המבוטחים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email