הכוח הנשי: בקרוב יתקיים כנס הנשים השלישי של לשכת סוכני ביטוח

לקראת כנס הנשים בביטוח מספרת שוש כהן־גנון על ההבדלים בין גברים לנשים בענף הביטוח ועל הצפוי בכנס
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כנס נשים בביטוח, שיתקיים ב־11 במאי בשפיים, יארח את האישה המוכרת ביותר בענף הביטוח ואולי גם החזקה ביותר – הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר. הכנס, שכותרתו ”חזקות ביחד“, הוא כנס הנשים השלישי של לשכת סוכני ביטוח.

”יש משהו בשיח נשים וגם באינטראקציה שלהן עם לקוחות, שהוא שונה לגמרי מזה של הגברים. נשים מדברות אחרת עם גברים מאשר עם נשים ולהיפך“, מסבירה סגנית נשיא הלשכה, סו“ב שוש כהן־גנון, שיזמה את הכנס. ”תפקידנו הוא ”לחנך“ את הנשים בישראל להתמצא בנושאים הפיננסיים והביטוח. כמעט תמיד האחריות בנושאים כלכליים כמו ביטוח ופיננסים מועברת לגבר במשפחה. אחד המסרים שלנו כנשים בביטוח הוא שנשים חייבות לדעת מה קורה אתן מבחינה כלכלית, האם תהיה להן פנסיה ראויה כשיפרשו. ידע זה כוח, ולכן הקמתי עם מיכל וינצר את המיזם החברתי שבמרכזו הרצאות מקצועיות לקהילה שמועברות בהתנדבות על ידי סוכני הלשכה, לציבור בכלל ולנשים בפרט“.

כהן-גנון: "נשים חייבות לדעת מה קורה אתן מבחינה כלכלית"

שליטה גברית

בכנס יישאו דברים גם נשיא הלשכה, סו“ב אריה אברמוביץ, יאיר המבורגר, יו“ר איגוד חברות הביטוח, דורית עוזיאל, מרצה בכירה בתחום התקשורת ושפת הגוף, שתיתן כלים לאינטראקציה בין־אישית משופרת, שחר שירצקי, משנה למנכ“ל איתוראן, ירצה על מניעת תאונות דרכים באמצעות הטכנולוגיה, ושלוש סוכנות ביטוח בכירות יספרו ב“שיח סוכנות“ על חוויותיהן האישיות במקצוע. בנוסף, יתקיים מופע "נשים" בהשתתפותן של אורנה דץ, ליהיא לפיד, רותי נבון ודינה אור.

לדברי כהן־גנון, מקצוע סוכן הביטוח עדיין נשלט בידי הגברים, אם כי בשנים האחרונות ניכר גידול במספר הנשים הצעירות שנכנסות לענף הביטוח כסוכנות ביטוח עצמאיות. שילוב ידיים של נשים בביטוח יעצים את החוזקה של כל אחת מהן לחוזקה קולקטיבית, שאותה היא רוצה לראות בכנס הנשים.

ללא עכבות

לפני 6 שנים הקימה כהן־גנון פורום נשים אישי, שבו חברות 15 סוכנות ביטוח, שנוצר לצורך תמיכה מקצועית ואישית ובמסגרתו הן חולקות קבוצת וואטסאפ משותפת, מפגשים חודשיים, אירועי יום הולדת וגם פגישות משפחתיות.

”הפורום מאוד תוסס, ואני לא מאמינה שיכול להיות פורום כזה עם גברים. יש משהו באינטראקציה הנשית שהולך לאיבוד כששותפים לו גברים. בשיח נשי אין שום עכבות לשאול כל דבר, בין אם בתחום המקצועי ובין אם בתחום האישי, כי זה הביחד שלנו. אז לצד חילופי המתכונים וקיטורים הדדיים, אנחנו חולקות העצמת ידע בכל תחומי הביטוח. כל אחת תורמת מהחוזקה שלה. אני אישית העצמתי את הידע שלי בביטוחי בריאות פי כמה מאז שהקמתי את הפורום“, מסבירה כהן־גנון. ”זו הייחודיות שלנו כנשים, שלצד המקצועיות שלנו שאינה נופלת מזו של גברים, אנחנו גם חזקות, מלאות חום, וכשאנחנו משלבות ידיים ומשתפות יחד פעולה, כל זה מועצם פי כמה“.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email