הכירו את הנבחרים: יו"ר הוועדות חושפים את התוכניות לקדנציה (כתבה 7 בסדרה)

בכל שבוע נארח כמה מהנבחרים לתפקידי יו"רים בלשכה, שיספרו על עצמם ועל תוכניותיהם במסגרת תפקידם החדש. והשבוע – ממהפכת אינושרטק ועד תוכנית ביקורת חדשה ללשכה. יו"ר ועדת ביקורת סו"ב איציק אורן, יו"ר חדשנות ודיגיטל סו"ב דורון זיו ויו"ר ועדת תקנון סו"ב אבי אקהאוס
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב איציק אורן, יו"ר ועדת ביקורת

"נבצע ביקורת בונה ולא נשכנית"

נשוי לאורה, אב לגולן ולשרון, סב לאיתי, גיא, טל ומיה
ותק בענף הביטוח: 43 שנה. בתחילה כמפקח עצמאי ומנהל יחידת רכישה בחברת שמשון שמוזגה לתוך מגדל. חבר לשכה כ-29 שנה
בעלים של אורנים סוכנות לביטוח שמנוהלת כיום ע"י אורה אשתי, גולן הבן ,יוני חתני ושרון בתי
תחומי עיסוק: כל התחומים, כולל ביטוח ימי
בוגר C.L.U. מהמכללה לביטוח, B.A. במדעי הרוח, M.A. בלימודי משפט מאוניברסיטת בר אילן

תוכניות ועדת הביקורת שבראשותי:

"כיו"ר ועדת הביקורת אשתדל לבצע ביקורת 'בונה' ולא 'נשכנית'; אעשה כל שביכולתי לנקות את כל השיירים מתקופת סוף הקדנציה הקודמת ותחילת הקדנציה החדשה בהן פעלו הנהלות הלשכה הקודמת והנוכחית מכורח הנסיבות שלא ע"פ התקנון כלשונו. את כל אלו נעשה ללא רעשי רקע מיותרים.

איציק אורן. צילום: עזר חדד

"עד כה ישבה הוועדה בשתי ישיבות זום ובשתי ישיבות פרונטליות, בחרה סגנית יו"ר ועדה – סו"ב אורנה יחזקאל – והמליצה בפני הנהלת הלשכה החדשה למנות את רו"ח קובי נבון כמבקר פנים של הלשכה.

"תחילת הקדנציה חייבה מספר ישיבות ושיחות גבוה מהמתוכנן. בכוונתנו להיפגש אחת לרבעון לקבלת ליווי מקצועי צמוד של רו"ח קובי נבון ושל עו"ד פיאד טמיש (היועמ"ש החדש של הלשכה) ולעדכן את חברי הלשכה בפעילות הוועדה באתר הלשכה ו/או בעיתון הלשכה".

סו"ב דורון זיו, יו"ר ועדת חדשנות ודיגיטל

"ניזום שת"פים כדי לתת לסוכן לקחת חלק במהפכת האינשורטק"

נשוי +4
ותק בענף: סוכן ביטוח וחבר לשכה משנת 2017
סוכנות "זיו פתרונות חכמים בביטוח" בבעלות יואל זיו, ממוקמת בנתניה
התמחות: ביטוחי נסיעות לחו"ל, פיננסים ופנסיה, סיכונים, עסקים ואלמנטרי

"דיגיטל הוא החיבור בין העסק לטכנולוגיה. חדשנות מתייחסת לחשיבה מחדש על העסק, מוצרים חדשים ומודלים עסקיים חדשים בשילוב הדיגיטל.
תחום האינשורטק מתפתח בקצב מהיר ומציע פתרונות ומוצרים לכל אחד מחלקי שרשרת הערך בביטוח. אין כמעט תחום שלא עובר טרנספורמציה: החל מהמוצר, דרך ההפצה, התפעול, החיתום, ניהול התביעות, הגביה וכו'. לצערנו, כאן בישראל אנו כמעט ולא נהנים מהשפע שיש לעולם זה להציע, מסיבות רבות ושונות".

במה תתמקד עבודת הוועדה בקדנציה הנוכחית?
"ועדת החדשנות והדיגיטל תעסוק בקדנציה זו בשני תחומים עיקריים: הראשון, חיבור לעולם הדיגיטלי, משמע הנגשת הכלים הדיגיטליים הקיימים כבר היום בשוק, לשם ייעול העבודה, הגדלת הפריון ושיפור הקשר של הסוכנים והסוכנות עם המבוטחים. יש לא מעט ספקים של מוצרים מסוג זה בארץ ובעולם, ויש צורך להכירם ולהשתמש בכוחה של הלשכה לשם הנגשתם בתנאים טובים. אנו נוציא קול קורא לכל הספקים המיוצגים בישראל להציג בפנינו את המוצרים המתאימים, נבחן אותם, ונייצר מערכת השוואה, המלצה ותמחור מיוחד לחברי הלשכה.

"תחום העשייה השני יעסוק בחדשנות, הווה אומר במוצרים העתידיים בעולם החדשנות והדיגיטל המתפתח לנגד עינינו, ויתרכז בשיתוף פעולה עם חברות הזנק חדשניות על מנת לתת לסוכן אפשרות לקחת חלק במהפכת האינשורטק. אנו ניזום את שיתופי הפעולה עם חברות אלו באמצעות עבודה משותפת עם קרנות הון הסיכון המתמחות בתחום הביטוח מצד אחד, ובאמצעות פתיחת חסמים ומגבלות לעבודה בישראל תוך שיתוף פעולה עם רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון וחברות הביטוח המסורתיות. המטרה היא לחבר בין חברות הזנק המעוניינות בניסיון בעולם האמיתי לבין סוכנים וסוכנויות בעלי מוטיבציה ורצון להתחבר לעולם המתקדם.

סו"ב אבי אקהאוס, יו"ר ועדת תקנון

"נעדכן ונתאים התקנון לעידן הנוכחי"

נשוי + 3
ותק בענף: 33 שנה כסוכן ביטוח, חבר לשכה 11 שנים
תפקיד בקדנציות קודמות: סגן יו"ר הועדה הפנסיונית, יו"ר תת ועדה לענייני רגולציה
מנכ"ל משותף של אגוז סוכנויות ביטוח, בית סוכן בפתח תקוה
התמחות: מנהל אגף חסכון ארוך טווח, בריאות ופיננסים
ניסיון מקצועי: בעבר מפקח בחברות ביטוח, מנהל שיווק בחברות ביטוח, מנכ"ל פסגה קרן פנסיה, מנכ"ל הפניקס פנסיה וגמל. כיום סוכן ביטוח וחבר MDRT.
השכלה: תואר ראשון בהנדסת חומרים, תואר שני בניהול

תוכנית ועדת תקנון שנבחרה לקדנציה הנוכחית:

"תקנון הלשכה מחייב התאמות לעידן הנוכחי מאז עדכונו בשנת 2018. מטרת התקנון להסדיר את עקרונות יסודה, ארגונה ופעילותה של הלשכה כעמותה למטרת ציבור חבריה שלא לשם חלוקת רווח.

"בין היתר, מטרת התקנון לשמור על מסגרת תקינה של העמותה בהיבט של ניהול תאגידי תוך שהוא משלב פשטות בהבנתו וקריאתו, ומסייע למוסדות הלשכה בניהול תקין של העמותה טבשקיפות על פי כל דין.

אבי אקהאוס. צילום באדיבות המצולם

"בין חברי הוועדה בראשותי משולבים חברי לשכה ותיקים וצעירים, בעלי השכלה וניסיון מקצועי מגוון, חלקם בעלי ניסיון רב כחברים במוסדות הלשכה בעבר ובעלי תפקידים במחוזות בהווה.

"חברי הוועדה יפעלו להתאמת התקנון למטרות שפורטו לעיל, לעידן הנוכחי ועם הפנים לעתיד תוך כדי היוועצות וליווי של היועץ המשפטי והיועץ המקצועי לוועדה של הלשכה ואישור המועצה הארצית.

"בדעת הוועדה להתייחס להמלצות חברי הלשכה ככל שיופנו אליה טרם התגבשותו הסופית של טיוטת התקנון שתוצע לעדכון".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email