משה לבהר – יו"ר סניף ראשון לציון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סוכן הביטוח הוותיק משה לבהר, עוסק בביטוח זה העשור הרביעי, בעבר כמנהל בחברת ביטוח ועד היום כבעלים של "לבהר סוכנות לביטוח" בראשון לציון. המשרד עוסק בכל תחומי הביטוח, כולל ייעוץ מס. לבהר נשוי לאריאלה (יועצת מס), יש לו שלושה ילדים ושלושה נכדים. הוא משמש כחבר מועצת העיר ראשון לציון ומחזיק תיק רישוי ופיתוח עסקים. בתו לירון, משמשת כסמנכ"ל בסוכנות הביטוח ופועלת עם אביה כמעט עשור. ללבהר טענות קשות לגבי יחס חברות הביטוח לסוכנים בתקופה זו: "הימים בהם סוכן וחברה נחשבו למשפחה, מוכר רק לוותיקי הענף. כיום חברות הביטוח אינן סופרות את הסוכנים, ואין להן כל סנטימנטים", הוא אומר. "אם פעם כל העבודה התבצעה במשרדי החברה, הרי שכיום הכל 'נופל' על משרדי הסוכנים. כמו כן, קיימים מסלולי ביטוח עם פגיעה בעמלה, ומאלצים את הסוכנים לרכוש ריידרים בתוך חבילת הפוליסה בעמלה מוקטנת. במקרה הטוב, אם אפשר לומר כך, החברות עוסקות במכירה ישירה ובמקרה הרע, הן מוכרות פוליסות בשיווק ישיר ללקוחות שלנו".

לדעתו של לבהר, על הלשכה לפעול בצורה משמעותית בנושאים הבאים: ביטול פגיעה בעמלה; ביטול פרמיה ברוטו; ביטול האילוץ לקשור ריידרים לתעריפי ביטוח הרכב, וביטול מכירה ישירה של חברת ביטוח.

סו"ב לבהר

"ברור לי כי חלק מהמשימות הן כמעט בלתי אפשריות, אבל זה האתגר", אומר לבהר ומוסיף: "לסוכני הביטוח יש כוח מכירה וכוח מקצועי אדיר שלא בא לידי מימוש מול מחדלי חברות הביטוח המוזכרים לעיל. לצערי, חברות הביטוח יודעות כי סוכני הביטוח בדרך כלל 'מתרצים' בפינוקים אישיים ובכך שוברים את כוחנו. הסוכנים אינם מבינים כי כוחנו רק באחדותנו. אני תקווה כי חברי המועצה החדשה וראשי הנהגת הלשכה, יסכימו למהלכים ראדיקליים מול חברות הביטוח, ושסוכני הביטוח ישתפו פעולה בצורה גורפת. אם סוכני הביטוח לא יפנימו זאת, חברות הביטוח ימשיכו לצחוק עלינו כל הדרך אל הבנק", הוא מסביר.

להתלכד סביב הלשכה

לבסוף שאלנו את לבהר מה היעדים שהציב לפניו כיו"ר סניף ראשון לציון: "המטרה שהצבתי לעצמי בסניף ראשון לציון, הינה להקנות לסוכנים כלי מכירה חדשים, התמקצעות ואוזן קשבת לרעיונות ומציאת פתרונות. לעניות דעתי, סוכנים מחויבים להתארגן בקבוצות או להתחבר לקבוצה גדולה. חייבים לתת מענה הוליסטי למבוטח ובשל כך התשובות נמצאות לעיתים בחברות שהסוכן אינו עובד איתן ובכך פוגע באיכות השירות הניתן למבוטח.

"מעולם לא הייתי פעיל בלשכה מחוסר אמון ביכולותיה. בצוק העיתים, הצטרפתי לעשייה כדי לארגן את הסוכנים לאחדות ולשינוי. חברים יקרים, אני קורא לכולכם להתלכד סביב הלשכה. כגוש אחד נצליח כולנו. אני מאחל לסוכנים ולי שנצליח להיות מאוחדים )חובת ההוכחה עלינו(, ושנמשיך לדאוג לקהל לקוחותינו. יחד –נעשה ונצליח".

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email