סו"ב גבי מלכה – יו"ר סניף באר שבע

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

סו"ב גבי מלכה נכנס לתפקידו בתחילת השבוע עם הרבה מוטיבציה ורצון לבצע שינויים בבאר שבע ובדרום בכלל.

מלכה (55) הוא סוכן ביטוח כבר 18 שנה, כשקודם עסק בהוראה כמורה לחינוך גופני. לענף הביטוח הגיע בשנת השבתון שלו, כשסוכן הביטוח הוותיק משה טרבלסי הציע לו לעבוד אתו לאחר שרכש תיק ביטוח של סוכן אחר. "נכנסתי לנושא, והוא מצא חן בעיני, הוצאתי רישיון ומאז אני בענף", מספר מלכה, המתמחה בכל תחומי הביטוח למעט ביטוח ימי.

מלכה הוא רווק ומתגורר באופקים. מעבר לפעילות שלו בלשכת סוכני ביטוח, הוא מוכר גם כפעיל ציבור – הן כמזכיר מפלגת העבודה בדרום והן כחבר לשכת המסחר במחוז הדרום.


סו"ב מלכה

 

לדעתו, על חברות הביטוח לסייע לסוכנים שלהן בנושא הדיגיטציה: "מדובר בעלויות גדולות, והכל נופל על הסוכן. יש סוכנים שלא יכולים לעמוד בעלויות אלו, ולכן החברות צריכות להכניס את היד לכיס ולסייע במימון ובהדרכות של מחשוב משרד הסוכנים שלהן. לא יתכן שתהיה איפה ואיפה בין סוכנים שיש להם וסוכנים שאין להם; הסיוע הדיגיטלי צריך להיות חלק מההסכמים של חברות הביטוח עם הסוכנים", טוען מלכה. לגבי ניהול הסניף בבאר שבע, יש לו כבר תוכניות ובמרכזן הבאת כל התכנים המקצועיים שיש לסוכני הלשכה במרכז ובצפון – לסוכני הדרום.

"לצערי בלשכה לא דאגו לכך מספיק, והסוכנים בדרום לא זכו לקבל את כל התכנים המקצועיים וההשתלמויות להן זכו במחוזות אחרים. גם אם מגיעים 10 סוכנים ליום עיון, הם זכאים לאותם תכנים ללא אפליה", הוא מדגיש.

איך אתה רואה את עתיד המקצוע?

"המקצוענים שיישענו על דיגיטציה – יש להם עתיד. אנחנו צריכים להתמודד מול הביטוחים הישירים וגם מול חברות הביטוח המסורתיות, שכבר עושות מכירות ישירות. כיו"ר סניף באר שבע, אני מתכנן להתמקד בנושא הדיגיטציה, ולערוך השתלמויות לסוכנים עם גופים מהתחום. אני מצפה שהלשכה תסגור מחירים טובים מול ספקי טכנולוגיה מתקדמת. לא ייתכן של־30% מסוכני הלשכה אין אפילו תוכנת משרד. אני מקווה שבסופו של דבר לא יקרה מצב שהסוכנויות הגדולות ינהלו את הענף והסוכנים הקטנים יהיו הפקידים שלהן", מסכם יו"ר סניף באר שבע הנכנס.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email