הכירו את סוכני הביטוח ברשימות המפלגות המתמודדות לכנסת

שלושה סוכנים הרצים ברשימות המפלגות בבחירות הקרובות מספרים על עצמם ואיך מצע המפלגות שלהם יסייע לסוכנים ולעצמאים בכלל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"האזרח במרכז"

סו"ב יעקב סויסה, מקום 21 ברשימת "ימינה"

"אני בעל סוכנות ביטוח עצמאית, מומחה למימוש זכויות רפואיות ופעיל ציבורי, מקריית חיים. נבחרתי לרשימת 'ימינה' מטעם ארגון העצמאים 'אני שולמן' על מנת להפוך את ישראל לגן עדן לעצמאים קטנים וביניהם סוכני הביטוח, וכך נעשה.

"אנו מאמינים גדולים בשוק חופשי, אמיתי עם מקסימום תחרות בכל שדרת המוצרים, עם כמה שיותר מוצרים, יצרנים, בעלי רישיון לעסוק בביטוח ולפעול תוך מינימום הגבלות תקנות והנחיות שמסרבלות את העשייה העסקית".

כנסת ישראל. צילום: shutterstock

מהי דעתך על עודף הרגולציה בתחום הביטוח?
"תפיסת העולם שלי ליברלית ודוגלת בחרויות פרט. משכך אני אפעל למינימום התערבות של המדינה בעשייה העסקית של העצמאים בה ככלל, וסוכני הביטוח בפרט".

תפעלו לביטול רשות שוק הון עצמאית?
"מדובר בחקיקה ממשלתית שבוצעה בעבר; היו ויש לה השלכות רוחביות. יחד עם זאת יש לבדוק עם כלל הגורמים המקצועיים את המשמעויות של הצעה כזאת, את עמדת משרד האוצר, עמדת שר האוצר ועמדת הרשות. על אף הרצון העז להחזיר את מה שנעשה בעבר, כדי להגיע לתוצאות יש לפעול ביחד ובאופן משותף עם כלל השחקנים בכדי לייצר פתרונות למען עתיד טוב יותר".

תפעלו לטובת העצמאים?
"אני אפעל בכדי לשנות את השיח מ'פוליטיקה של מאבקים' ל'פוליטיקה של אנשים' – פוליטיקה שמציבה את האזרח במרכז".

"העסקים הקטנים הם המנוע הכלכלי"

סו"ב זאב ברונשוויג, מקום 23 ברשימת "ישראל ביתנו"

"אני סוכן ביטוח גדול ומצליח הפעיל כ-30 שנה בענף הביטוח, ומנכ"ל 'בז סוכנות ביטוח'. בבעלותי מספר משרדים בפריסה ארצית בערים: אשדוד, ירושלים וראשון לציון – שם ממוקם משרדי הראשי. ב-15 השנים האחרונות גם ניהלתי את סניף הפול בירושלים.

"עכשיו התפניתי לפוליטיקה, וזאת לטובת אלפי סוכנים ומשפחותיהם ועשרות אלפי משפחות שחיות מהענף.

"פעלתי ב-15 השנים האחרונות ללא הרף ובהקרבה רבה לטובת מאות סוכני ביטוח ואלפי מבוטחים בסניף הפול, שלא יכלו לקבל שרות מחברות הביטוח ונזקקו לצוואר הבקבוק של הפול. עבודתי בסניף הפול התבצעה מסביב לשעון כדי להדביק את חוסר האיזון, למען השוויון ולמען הסוכנים שלא יכלו לתת פתרונות ביטוחים למאות אלפי מבוטחיהם".

דעתך על הרגולציה העודפת?
"זזתי הצידה מתוך כוונה לעזור לנו הסוכנים להילחם ולאזן את הבירוקרטיה ולהיאבק ברגולציה, מאבק שלשכת סוכני הביטוח מובילה כשהיא נלחמת בפיקוח על הביטוח, שאותו שאנו חשים על בשרנו מדי יום".

איך תפעלו לטובת העצמאים והסוכנים?
"אני מאמין שמפלגתי, בראשות ח"כ אביגדור ליברמן, תיתן כוח ופתרונות ועזרה לכלל האוכלוסייה. במצע המפלגה יש התייחסות מיוחדת לעסקים קטנים ולפיה יש לסייע להם ולדאוג להם, כי העסקים הקטנים הם המנוע הכלכלי. במצע יש תכנית מפורטת בנושא".

"הרשות חייבת לחזור לפיקוח הכנסת

סו"ב מטי יוגב, מקום 42 ברשימת "הליכוד"

״אני מהישוב בת חפר שבעמק חפר. עסקתי בתחום הביטוח משנת 1986, בתחילה כשכירה ולאחר מכן כעצמאית.

״ניהלתי את העסק שלי כחלק מסוכנות גדולה בהרצליה ולאחר מכן בעקבות מחלה קשה ומעבר לזירה הציבורית, עבדתי עם שותף. ההתפתחויות הפוליטיות האישיות שלי והתחושה כי מיציתי את הפעילות העסקית בשוק הפרטי הביאו אותי לסגור את העסק ולהתמסר לעשייה הציבורית.

״כמי שחוותה כמה רפורמות שהשפיעו על מעמדו של סוכן הביטוח, לעולם אהיה זו שאוכל להבין את הטלטלה הגדולה ואת השינויים שעוברים סוכני הביטוח כשהם הופכים להיות פעם אחר פעם שק האגרוף של הגחמות הכלכליות הן של הבנקים, הן של חברות האשראי ואפילו של חברות הביטוח״.

הרגולציה בענף הביטוח אינטנסיבית.
״כמי שקשורה לתנועה ליברלית הדוגלת בשוק חופשי אשים דגש על שחרור חבלי הבירוקרטיה ולהקטין את הקושי בהקמה ושמירה על עסק פעיל.

״כדי להיות סוכן ביטוח עצמאי ולנהל עסק ממוצע נדרשים היום סוכני ביטוח לעמוד בלימודים ובמבחנים קשים, לאחר מכן הם נדרשים לעמוד במספר תנאים מגבילים ובלתי סבירים בתפעול משרד עצמאי, כך שרבים מן הסוכנים מתייאשים ומוותרים מראש.

״לצד זה חברות האשראי והבנקים הפכו להיות חלק מהמשחק רק שבמנגנון הענק הזה מועסקים סטודנטים וצעירים שלא נדרשו לעמוד בשום תנאי כדי לשווק מוצרי ביטוח ובריאות״.

תפעלי לביטול הפיקוח כרשות כעצמאית?
״רשות שוק ההון חייבת לחזור למשרד האוצר על מנת שהכנסת תוכל להמשיך ולפקח על פעילותה. היום פועלת הרשות כגוף חופשי ועושה ככל העולה על רוחה גם במחיר פגיעה ברווחתם של סוכני הביטוח מבלי שיצטרכו לתת דין וחשבון לשום מנגנון פיקוח״.

איך תפעלי לטובת העצמאים?
״העצמאים בישראל הם מנוע הצמיחה של הכלכלה. אין ספק שמשבר הקורונה שיקף באופן בוטה כי העצמאים חשופים לקטסטרופות וזקוקים לסעד סוציאלי ולרשת ביטחון כדי להגן עליהם בימים שאינם מסוגלים לייצר הכנסה. עלינו להשוות את התנאים הסוציאליים של העצמאים לאלו של השכירים עם כל המשתמע מכך. גם כאן יש לשחרר את חבלי הבירוקרטיה ולתת ליזמים את הכלים לפתח עסקים  מבלי שיחששו ליפול בהליכים מיותרים״.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email