הכירו את שירן – המכונאית שתיקנה אותי

העולם שלנו מורכב מדעות קדומות והגיע הזמן לזרוק אותן; לכבוד יום האישה שחל לפני כחודש נזכרתי בסיפור על מכונאית רכב שתיקנה אותי ואת דרך חשיבתי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לכבוד יום האישה שחל לפני כחודש נזכרתי שמכונאית שהגיעה אליי מטעם דרכים, תיקנה אותי ואת דרך חשיבתי. כולנו היינו שם: נתקע האוטו, המצבר הלך, חוסר האונים משתלט ומפלס העצבים עולה. מוכר ומתסכל בהחלט. מה שבאמת צריך זה פתרון מהיר, זמין ויעיל, או בקיצור – מכונאית.

לא פשוט להיות אישה בעולם של גברים. בטח שלא מכונאית בעולם של מכונאי רכב. שירן היא כזו, והיא מתמודדת עם זה במקצועיות מעוררת השראה שתגרום לכם (ולכן!) לחשוב שאולי אתם במקצוע הלא נכון. שירן היא מכונאית בחברת דרכים, והיא מתקנת כל תקלה שהיא – מהקטנה ביותר ועד להכי מורכבת, ועושה את זה במקצועיות, ביעילות ובנועם. היא יודעת מה היא עושה והיא עושה את זה מצוין.

שירן המכונאית | צילום: באדיבות המצולמת

כששאלנו אותה איך זה להיות מכונאית – אישה בעולם של גברים – היא אמרה שהיא מאוד אוהבת את העבודה שלה, נהנית ומסופקת ובעיקר אוהבת לעזור.

שלא תטעו, לא תמיד זה קל: כמו בכל מקצוע, ובמיוחד במכונאות רכב, אישה שמאיישת את התפקיד גורמת להרמת גבה, תגובות, הערות ואפילו פקפוק ביכולות. למזלה, שירן נתקלה ביותר תגובות מפרגנות מאשר כאלה שמורידות את מצב הרוח והמוטיבציה שלה, מה שמוכיח לנו שהיא בהחלט אחת ויחידה.

מלבד תגובות מהעולם הגברי, שירן מקבלת ביום יום קריאות גם מנשים ששואלות אותה "מתי יגיע המכונאי?" ולא יודעות שהן מדברות עם זו שתגיע להציל להן את הרכב (ואת השקט הנפשי). היא אומרת שהתגובות מנשים הן דווקא מפרגנות ומסוקרנות. "אישה מרגישה בנוח לשאול אישה", טוענת שירן, כשהיא מחייכת ומספרת לנו על חלק מהתגובות שקיבלה.

שירן הגיעה למקצוע הזה מאהבה. היא לא הטיפוס שיישב במשרד, מול מחשב, תשע עד שש. היא אישה של שטח, של פעלתנות ועשייה. יום העבודה שלה מלא אדרנלין, אנרגיה ושירות מצוין לכל מי שנזקק לשירותי מכונאות רכב בכל שעה ביממה.

שירן אומרת שאישה יכולה לעשות הכל בדיוק כמו גבר, ולפעמים קצת יותר טוב. האמת? היא לגמרי צודקת. אז בפעם הבאה שאתם צריכים חילוץ, אל תהססו לרגע אם אישה עונה לכם לטלפון, ואל תשאלו מתי יגיע המכונאי. פשוט ספרו לה על הצורך שלכם ודעו שהרכב שלכם בידיים בטוחות.

הכותב הוא מנהל ניו מדיה בקבוצת שחר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email