הכנסת אישרה סופית: תקופת ההתיישנות בביטוחי חיים, בריאות וסיעוד תוארך לחמש שנים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מליאת הכנסת אישרה בשבוע שעבר, בקריאות שנייה ושלישית, את הצעת חוק חוזה הביטוח של ח"כ אופיר כץ, לפיה תוארך תקופת ההתיישנות שתאפשר תביעת תגמולי ביטוח חיים למקרי מוות, ביטוח בריאות וביטוח סיעודי, משלוש שנים לחמש.

בנוסף מחייבת ההצעה את חברת הביטוח להודיע מבעוד מועד למבוטח המצוי בהליכים על סיום תקופת ההתיישנות כ־12 חודשים לפני תום התקופה, וכשלושה חודשים לפני תום התקופה לפי המוצע, החוק יחול על פוליסות שנרכשו לאחר חקיקת החוק, ועל פוליסות שחודשו לאחר חקיקתו.

רוזנפלד | צילום: באדיבות הלשכה

לשכת סוכני הביטוח תמכה בהצעה לאורך כל הדרך. בשבוע שעבר, בדיון בוועדת הכספים של הכנסת לאישור ההצעה בקריאה ראשונה, הופיע נשיא הלשכה, סו”ב ליאור רוזנפלד, ואמר: "הצעת החוק תסייע לציבור להיפרע במקום שמגיע לו להיפרע, היא לא תפגע בחברות הביטוח ויש לברך על זה", ציין והוסיף: "מי שמייצג את האזרח הקטן מול החברה אלה הם סוכני הביטוח ולכן רק אצלנו אפשר לקבל את התמונה הכוללת".

לדברי רוזנפלד, "שנתיים נוספות תאפשר ליותר מבוטחים לממש את זכותם, כי הם יכולים לקבל עוד חוות דעת ועוד אישורים על נכות, למשל. גם אם הפרמיה תתייקר ב־ 15%־10% האופציה להיפרע מול חברת הביטוח חשובה יותר. לא כל המבוטחים יכולים לשכור עורך דין בתשלום יקר, והם יכולים לקבל חינם את הייעוץ וההכוונה אצל סוכן הביטוח שלהם". יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, הגיב בסיכום הדיון: "כמו תמיד, אנחנו מקבלים את עמדת סוכני הביטוח שהיא מקצועית ונבונה. היסטורית – עמדת ועדת הכספים תמיד תואמת את עמדת לשכת סוכני הביטוח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email