הכשרה חברה לביטוח תעניק מעטפת מימון וליווי פיננסי לפרויקטי נדל"ן

החברה תהפוך לבעלים של 20% בחברת ליווי הנדל"ן של טופ קפיטל מבית לידר שוקי הון והיא תעמיד מסגרות אשראי ותהיה אמונה על הנפקת פוליסות או ערבויות; לידר טופ קפיטל יהיו אמונים על שירותי החיתום, הניהול והליווי הפיננסי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הכשרה מרחיבה את פורטפוליו ההשקעות הלא סחירות שלה ותהפוך לשותפה של 20% בחברה שתוקם יחד עם טופ קפיטל, זרוע הנדל"ן של לידר שוקי הון. החברה תעניק מעטפת פיננסית מלאה ליזמי נדל"ן הכוללת שירותי ליווי פיננסי, שירותי חיתום, ומימון פרויקטי נדל"ן. הכשרה, נכנסת לשיתוף פעולה זה במקביל להקמת מערך לתחום הליווי הפיננסי ופוליסות המכר לקבלנים.

ביום ראשון האחרון הגיעו למשרדי הכשרה שי בן יקר, מנכ"ל לידר שוקי הון, יחד עם ירון שטיינמץ, סמנכ"ל הכספים ובועז קרניאל, היועץ המשפטי של לידר שוקי הון. כמו כן הגיעו גיא רוזן ופולי טטרו מנכ"לים ושותפים בטופ קפיטל, חברת מימון הנדל"ן של לידר שוקי הון.

מירון. צילום: באדיבות הכשרה

במסגרת הסכם השותפים הכשרה תעמיד לחברה מסגרות אשראי לצרכי מימון פעילותה השוטפת ולמימון הפרויקטים אותם היא מלווה. בנוסף, הכשרה חברה לביטוח תהיה אמונה על הנפקת פוליסות/ערבויות על פי חוק המכר, ולידר טופ קפיטל יהיו אמונים על שירותי החיתום, הניהול והליווי הפיננסי.

החברה תוקם תוך שאיפה ליצירת שיתופי פעולה עם בנקים להם קיימת מגבלת הון ומגבלות ענפיות לסקטור הנדל"ן, וכן עם קרנות מימון המתמחות בשירותי חיתום ובליווי פיננסי ליזמים ומבקשות להנפיק פוליסות מכר לרוכשי הדירות.

"להגדיל את הרווחים"

"בהמשך לאסטרטגיית הרווחיות של החברה באמצעות הקמת החברה בשותפות אנחנו מרחיבים את תחומי ההשקעות לאפיקים חדשים", אמר שמעון מירון, מנכ"ל הכשרה חברה לביטוח. "מדובר בהמשך מגמה של מדיניות להגדיל את הרווחים בתחומים שונים. היתרון המובהק בהקמת החברה החדשה שהיא תעניק טיפול אישי, מהיר, ויעיל שלא קיים בחברות אחרות".

שי בן יקר, מנכ"ל לידר שוקי הון: "ענף מימון הנדל"ן עובר מהפכה אמיתית בחמש השנים האחרונות אותה מובילים מספר מצומצם של גופי מימון חוץ בנקאיים חלוצים. אני שמח כי אנו ביניהם וכעת עם השותפות החדשה יחד עם הכשרה ביטוח נוכל להמשיך להרחיב את סל המוצרים שלנו ללקוחותינו ולהוות תחרות וחלופה אמיתית ליזמי נדל"ן. עד לפני עשור הבנקים שלטו באופן מוחלט בשוק הליווי לבנייה וכיום הגופים החוץ בנקאיים מהווים כ-20% משוק זה. להערכתנו תוך חמש שנים נתח השוק של הגופים החוץ בנקאיים יגיע לכ-50% מהמימון לענף ליווי הבנייה ואנו בהחלט מכוונים להיות מהמובילים בתחום".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email