הלחץ עבד: שלמה אליהו התפטר מתפקידו כדירקטור בחברת מגדל לביטוח

לדרישת הממונה - ימשיך לכהן רק כיו"ר חברת האחזקות. ראש השב"כ לשעבר כרמי גילון וחיים רמון מצטרפים לדירקטוריון מגדל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שלמה אליהו לא יכהן יותר כדירקטור בחברת הביטוח מגדל. כך דיווחה החברה היום בצהריים לבורסה. אליהו, בעלי השליטה בקבוצת מגדל, ימשיך לכהן כיו"ר מגדל אחזקות.

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, אסר ביולי האחרון על שלמה אליהו להמשיך לכהן בשני הדירקטוריונים, מחשש להתערבות של אליהו בענייני חברת הביטוח. אליהו ניסה להישאר בשני התפקידים ואף לקדם את מוטי רוזן כמחליפו של ניר גלעד, יו"ר מגדל כיום. כאמור, היום החליט להישמע להוראת הממונה ובחר לעזוב את תפקיד הדירקטור במגדל ביטוח ולהישאר יו"ר חברת האחזקות.

אליהו | צילום: פראג' פרי

בנוסף להתפטרות אליהו מדירקטוריון מגדל ביטוח אישרה האסיפה הכללית של מגדל חברה לביטוח את מינויים של אריה מינטקביץ, עזריאל מוסקוביץ, חיים רמון ורוזן לדירקטורים במגדל ביטוח. כמו כן, אשרה האסיפה הכללית את מינויו של ראש השב"כ לשעבר כרמי גילון לדירקטור במגדל ביטוח, במקומו של ניר גלעד שיסיים את תפקידו ב-31 בדצמבר 2020, או ביום בו הממונה יאשר מינוי יו"ר דירקטוריון חדש למגדל ביטוח, לפי המאוחר. מינויים של רוזן וגילון כפופים לאישור הממונה.

בענף מעריכים כי לא מדובר בכניעה של אליהו לברקת, אלא במהלך שנועד להכשיר את מינוי מוטי רוזן, מנכ"ל מנורה מבטחים לשעבר, לדירקטור ואחר כך לתפקיד יו"ר הדירקטוריון במקום ניר גלעד,   כפי שאליהו חפץ.

במכתבו של ברקת לאליהו בחודש יולי, בו דרש מבעלי השליטה במגדל להחליט באיזה דירקטוריון הוא בוחר להמשיך, טען הממונה: "דירקטוריון מגדל אחזקות שימש דה פקטו כדירקטוריון מגדל ביטוח, וכללי הממשל התאגידי אינם יכולים לקבל זאת".

עוד נטען במכתב, כי "בחינת הרשות הצביעה על מספר אירועים אשר לדבריה, מעידים על תפקוד לקוי של אליהו בניגוד לחובות המוטלות עליו מכח הוראות הדין, לרבות הובלת דירקטוריון החברה ליטול בניגוד להוראות הדין את סמכויותיו של דירקטוריון מגדל ביטוח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email